CNN Prima News autoškola

autoškola

Výpis příspěvků ke štítku „autoškola“

Polák už 53× neudělal řidičák, utratil 38 tisíc korun. Zkouší to zase, chce jezdit na zahrádku

25. listopadu 2022 12:41

Pro mnoho řidičů není řidičská zkouška tou nejpříjemnější vzpomínkou, zvláště pokud ji museli opakovat vícekrát. Pana Bogdan z polské Lodže u praktické zkoušky z jízdy neuspěl 53krát. A přestože pětašedesátiletý muž přiznává, že „zkoušející v Lodži jsou precizní jako lékárníci“, nehodlá se vzdát. Další jízda se blíží.

Mini učí Američany zacházet s řadicí pákou. Firma tam nově pošle na trh auta s manuálem

8. listopadu 2022 00:33

Krátce poté, co Mini oznámilo, že americkým zákazníkům opět nabídne vozy s manuální převodovkou, přispěchalo také s kurzem jejího správného ovládání. Je totiž dobře známou skutečností, že klasické ruční řazení patří v USA mezi takřka vyhynulé druhy a ve svých autech jej často „trpí“ jen majitelé některých sportovních modelů, pick-upů či náklaďáků.

Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká

14. srpna 2022 19:54

Jen, co se autoškoly vzpamatovaly z obrovského přetlaku zájemců, který vznikl v době covidu, musejí reagovat na zdražování. Citelně se jich totiž dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou, která se na výsledné částce za výcvik propisuje, jsou mzdy instruktorů. I proto může kurz vyjít na 25 tisíc korun. Přesto autoškoly mají zájemců dostatek.

Řidičskou zkoušku úspěšně složila stopadesátkrát. Až pak to začalo být komisařům divné

10. července 2022 14:02

Žena z Velké Británie za peníze opakovaně absolvovala závěrečné zkoušky v autoškole a vydávala se přitom za jiné méně schopné studenty. Soud ve velšském městě Swansea ji odsoudil k osmi měsícům vězení. Podvodnice skládala jak teoretické, tak i praktické části zkoušek, píše web BBC. Vydělala si v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun.

Řidičák už od 17 let. Mladí by mohli jezdit „pod dohledem“, co na to dopravní experti?

2. července 2022 22:51

Zkoušky v autoškole v 17 letech a další rok jízdy pod dohledem. Takovou možnost by chtělo dát ministerstvo dopravy mladým začínajícím řidičům. Slibuje si od toho větší bezpečnost na silnicích. Redakcí CNN Prima NEWS oslovení instruktoři autoškoly obecně plánované změny vítají, rádi by si ale zájemce o řidičské oprávnění prozkoušeli pak ještě v osmnácti.