reklama

Autoškoly opět vyučují: Kurzy se zdražují a pro žáky platí přísná pravidla

V pondělí se znovu otevřely autoškoly. Ne všechny ale po šesti týdnech nucené pauzy příležitost využily. Řady majitelů autoškol tvrdí, že je čtvrteční rozhodnutí zaskočilo a ostrý provoz plánují až od příštího týdne. Například ve Zlíně se nám z několika desítek autoškol podařilo najít jen jednu, kde už v pondělí v učebnách zasedli budoucí řidiči.

reklama

Většina autoškol plánuje zahájit výuku až od dalšího týdne. Ve Zlíně se ale vedoucí autoškoly Zdeněk Zuzaník rozhodl příležitosti využít a s výukou začít hned. „Po těch šesti týdnech, co jsme se neviděli s žáky, je to takový úvod. Nejdříve se podíváme, jestli nezapomněli značky, křižovatky a jestli to zvládají,“ uvedl pro FTV Prima Zdeněk Zuzaník s tím, že pouští žáky do učebny maximálně po pěti.

K tématu

Před tím, než žáci do učebny vstoupí, musí podepsat čestné prohlášení, že jsou zdravotně způsobilí. Zdeněk Zuzaník také dodal, že musí být vydezinfikovaná učebna, počítače a pro žáky musí být připravena dezinfekci na ruce. Žáci sami musí dbát na řádnou hygienu.

Opatrně i v autě

„V autě může sedět jen jeden žák a já. Před jízdou opět dezinfekce rukou. Já pak musím vydezinfikovat vozidlo, ať už jsou to kliky, volant, řadící páka, ruční brzda, ovladače, ostřikovače, nebo další věci, se kterými žák přijde do styku,“ uvedl vedoucí autoškoly.

I přes všechna omezení jsou majitelé autoškol rádi, že byl provoz znovu obnoven. Na nedostatek žáků si zřejmě v následujících týdnech nebudou moci stěžovat. Koronavirová krize jim ale způsobila statisícové ztráty a do budoucna je tak třeba počítat se zdražením řidičských kurzů.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama