reklama

Babiš byl jako zaseklá gramofonová deska. Připomínal Okamuru, říká politolog

Andrej Babiš (ANO) působil jako zaseklá gramofonová deska, zhodnotil výkon premiéra ve středeční superdebatě na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Babiš nepřesvědčil ani komentátory Lenku Zlámalovou a Petra Koláře. Naopak příjemně překvapil předseda ČSSD Jan Hamáček.

reklama

Babiš ve středeční debatě s politickými lídry Janem Hamáčkem (ČSSD), Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) a Ivanem Bartošem (Piráti) často skákal svým oponentům do řeči a dokola kritizoval opozici. „Vypadal unaveně, podrážděně a odsekával. Nebylo to dobré vystoupení. Na druhé straně mě nepřesvědčil ani Bartoš, snažil se Babiše peskovat, ale bylo toho málo,“ řekl ve Zprávách PLUS komentátor MF DNES Petr Kolář.

Podobný názor měl i Kubáček, podle kterého se Bartoš s Babišem snažili utužit své jádro voličů, ale nerozhodnuté občany ničím nepřesvědčili. Došlo i na několik hádek. „Měli to naplánované, oběma vyhovovalo, že krotí toho druhého. Uměleckou formu to mělo rušivou a vystoupení pana premiéra vypadalo často jako zaseklá gramofonová deska. Působil jako Tomio Okamura, byl sám sobě hostem, vyzyvatelem i moderátorem,“ popsal politolog.

Babišovo taktikou prý bylo shodit Ivana Bartoše a ukázat, že on má zkušenosti z terénu. „Bartoš bude muset zapracovat na tom, aby ukázal, co by dělal, až nastoupí do premiérského křesla. Podobné věci umí lépe například Petr Fiala,“ dodal Kubáček.

Petr Kolář podotkl, že chování českého premiéra jeho voliče určitě nerozhodilo. S tím však nesouhlasila Lenka Zlámalová z Echo24. „Nemyslím si, že to byla taktika. Babiš často působí na voliče jako rozhodný manažer a kompetentní strejda v důchodu. Teď byl ale jako pokřikující školák, který dostal rákoskou. V debatě pracovaly nervy,“ podotkla s tím, že Babišovi vyhovuje, když se nemusí účastnit přímých střetů se svými konkurenty a vede si monolog jako v pořadu Čau, lidi.

Zlato pro Hamáčka, stříbro by bral Jurečka

Dobrý výkon podle expertů podali Jan Hamáček s Marianem Jurečkou. Kubáček by předsedovi ČSSD dal zlato, šéfovi KDU-ČSL stříbro. Hamáček prý dobře argumentoval, byl klidný a pomáhalo mu, že se snažil uklidnit pískající diváky.

Podle Koláře má ale Hamáček jednu nevýhodu. „Bohužel má handicap, že ho lidé neberou vážně, ani kdyby vystupoval opravdu věcně,“ konstatoval.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí
Koronavirus

Vláda plánuje další rozvolnění opatření. Schválit by ho mohla už v pondělí

Vláda má v pondělí projednat další rozvolnění opatření, která přijala kvůli šíření covidu. Týkat by se měla zejména žáků a studentů, kteří by se nejspíš nově nemuseli kvůli školám v přírodě, návštěvě zoo, zájmových kroužků či divadla prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné třídy nebo z neměnného kolektivu. Uvedl to dnes web Seznam Zprávy. Podle něj to vyplývá z návrhu mimořádného nařízení, který má k dispozici.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají
Velká Británie

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Žádná civilizace nevydrží věčně. Italská Aquileia podává svědectví o zániku té antické

Temné mračno divokého kmene zažehovalo oheň požárů, všude padala setba smrti. Tak český kunsthistorik Jaromír Neumann vylíčil zničení antické Aquileie kmeny Hunů v roce 452. Třistatisícové město, druhé největší po starověkém Římu, od té doby živoří a nyní má jen tři tisíce obyvatel. Většina antických rozvalin zůstává zatím v hlíně, což je i důvod, proč Aquileiu chrání UNESCO.

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama