CNN Prima News chování

chování

Výpis příspěvků ke štítku „chování“

Za polovinu úmrtí si Češi mohou sami, život jim zkracuje pět faktorů. Co lze hned změnit?

Zhruba deset let života Češi dobrovolně zahazují. Důvodem je podle statistik Evropské komise uvedených v materiálu s názvem Zdravotní stav země podceňování primární prevence a pět rizikových faktorů, které občané tuzemska ignorují. Polovině úmrtí by tak šlo zabránit. Nezisková organizace Loono u příležitosti desátých narozenin připomněla praktické desatero zdravého životního stylu, díky němuž mohou Češi situaci změnit – a ovlivnit tak, že svůj život prožijí ve zdraví.

Podivné chování zvířat během zatmění Slunce. Experti jsou zmatení, žádají veřejnost o pomoc

Ačkoli někteří lidé v Severní Americe při pondělním úplném zatmění Slunce reagovali různými překvapivými způsoby, nebyli jedinými živočichy, kteří se během vzácné události chovali neobvykle. Kojoti vyli, sovy houkaly a gorily se odebraly ke spánku. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) proto shání pomoc veřejnosti při zkoumání podivného chování zvířat, uvedl ve středu web Sky News.

Opilí poslanci si tu klidně hajlovali, popsali komentátoři. Jak zabránit excesům ve Sněmovně?

Opilí zákonodárci hajlovali ve Federálním shromáždění, poslanec František Kondelík si do toho krájel tlačenku. Komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo v pořadu 360° na CNN Prima NEWS připomněl peprné okamžiky z půdy zákonodárství, jež předcházela nynější dolní komoře Parlamentu. Excesům ve Sněmovně má předejít etický kodex poslance. Šídlo se s komentátory Martinem Schmarczem a Petrem Kolářem shodl, že dokument nebude mít na chování poslanců žádný dopad.

Špinavci a zapáchající kandidáti? Blažek odsoudil kádrování ve Sněmovně. Zmínil ale výjimku

Za mě osobně je nepřijatelné takzvané pokrytecké elitářství. Tedy že nás nebudou kádrovat jen voliči, ale i my, poslanci, mezi sebou. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to uvedl šéf resortu spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Zdůraznil, že všech 200 poslanců má stejně hodnotný mandát, a tak není potřeba o někom říkat, že je „špinavec“ nebo „zapáchající kandidát“. Za výjimku označil extremisty. „Kdyby kandidoval nějaký vyloženě extremista, tak se o tom bavme,“ podotkl.

Divné chování delfínů u chorvatských břehů vzbuzuje obavy. Vědci vyslali důrazné varování

V posledních týdnech se v Kvarnerském zálivu poblíž chorvatské Rijeky objevují dva osamělí delfíni, kteří se chovají hodně neobvykle – žijí blízko pobřeží, nejsou plaší, a dokonce vyhledávají lidskou společnost a následují plavidla. Podle odborníků se jedná o takzvané samotáře. O jejich výskytu informoval Blue World Institute s varováním, že kontakt s divokými živočichy může mít fatální důsledky pro obě strany, a prosí proto veřejnost, aby se k nim nepřibližovala.

Putinovo podivné chování na veřejnosti. Byl to dvojník, naznačují sami ruští politici

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu poprvé od března roku 2020 porušil svá pravidla sociálního distancování a fyzicky se přiblížil k lidem, kteří ho vítali v Dagestánu na jihu Ruska. S několika z nich si potřásl rukou a jednu dívku políbil na tvář. Povšimla si toho stanice Nastojaščeje vremja, podle níž se Putin od dob koronaviru s obyčejnými lidmi náhodně nesetkával a představitele, s nimiž jednal, nutil sedět za neúměrně dlouhým stolem nebo podstupovat karanténu. Objevila se dokonce i tvrzení, že v Dagestánu nebyl Putin, ale jeho dvojník.

Překvapivá vybočení, častější úsměv i vojenský dril. Experti popsali proměnu Pavla od kampaně

Je téměř bezchybný. Tak zhodnotila chování a řeč prezidenta Petra Pavla odbornice na nonverbální komunikaci Noemi Zárubová-Pfeffermannová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Na rozdíl od kampaně je podle ní prezident uvolněnější, častěji nabízí úsměv – který mu podle ní sluší – a umí překvapit lidským vybočením. Přesto mu vytkla jeden nešvar. Podle mezinárodního profesionálního vyjednavače Radima Paříka je na Pavlovi stále vidět velká disciplína, kterou si jako voják osvojil. Zmínil i silný moment v Senátu.

Tiskárna lživých cenin. Babiš s Fialou si přišli pro krev svého oponenta, říká odborník

Premiér Petr Fiala (ODS) neměl v úmyslu situaci uklidnit, ale vyprovokovat. S Andrejem Babišem (ANO) se nepřišli dohodnout a vyjednávat, pánové si přišli pro krev svého oponenta. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl profesionální mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. Zdůraznil, že politici obecně jsou mistři světa ve lhaní. V duelu v Partii lidé podle něj po celou dobu sledovali „tiskárnu lživých cenin“.

Babišův pohled šelmy a nahrbený Fiala čekající útok. Expertka rozebrala gesta v Partii

Jak se lidé rozloučí, tak se příště setkají. Podle expertky na nonverbální komunikaci Noemi Zárubové-Pfeffermannové byl duel v Partii Terezie Tománkové mezi předsedy Petrem Fialou (ODS) a Andrejem Babišem (ANO) pokračováním jejich shledání u prezidenta. Zpočátku nahrbený premiér podle ní vyčkával na útok. Ten následně od Babiše s pohledem šelmy přišel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradila, co ji na politicích v poslední debatě překvapilo.