CNN Prima News chování

chování

Výpis příspěvků ke štítku „chování“

Divné chování delfínů u chorvatských břehů vzbuzuje obavy. Vědci vyslali důrazné varování

V posledních týdnech se v Kvarnerském zálivu poblíž chorvatské Rijeky objevují dva osamělí delfíni, kteří se chovají hodně neobvykle – žijí blízko pobřeží, nejsou plaší, a dokonce vyhledávají lidskou společnost a následují plavidla. Podle odborníků se jedná o takzvané samotáře. O jejich výskytu informoval Blue World Institute s varováním, že kontakt s divokými živočichy může mít fatální důsledky pro obě strany, a prosí proto veřejnost, aby se k nim nepřibližovala.

Putinovo podivné chování na veřejnosti. Byl to dvojník, naznačují sami ruští politici

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu poprvé od března roku 2020 porušil svá pravidla sociálního distancování a fyzicky se přiblížil k lidem, kteří ho vítali v Dagestánu na jihu Ruska. S několika z nich si potřásl rukou a jednu dívku políbil na tvář. Povšimla si toho stanice Nastojaščeje vremja, podle níž se Putin od dob koronaviru s obyčejnými lidmi náhodně nesetkával a představitele, s nimiž jednal, nutil sedět za neúměrně dlouhým stolem nebo podstupovat karanténu. Objevila se dokonce i tvrzení, že v Dagestánu nebyl Putin, ale jeho dvojník.

Překvapivá vybočení, častější úsměv i vojenský dril. Experti popsali proměnu Pavla od kampaně

Je téměř bezchybný. Tak zhodnotila chování a řeč prezidenta Petra Pavla odbornice na nonverbální komunikaci Noemi Zárubová-Pfeffermannová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Na rozdíl od kampaně je podle ní prezident uvolněnější, častěji nabízí úsměv – který mu podle ní sluší – a umí překvapit lidským vybočením. Přesto mu vytkla jeden nešvar. Podle mezinárodního profesionálního vyjednavače Radima Paříka je na Pavlovi stále vidět velká disciplína, kterou si jako voják osvojil. Zmínil i silný moment v Senátu.

Tiskárna lživých cenin. Babiš s Fialou si přišli pro krev svého oponenta, říká odborník

Premiér Petr Fiala (ODS) neměl v úmyslu situaci uklidnit, ale vyprovokovat. S Andrejem Babišem (ANO) se nepřišli dohodnout a vyjednávat, pánové si přišli pro krev svého oponenta. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl profesionální mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. Zdůraznil, že politici obecně jsou mistři světa ve lhaní. V duelu v Partii lidé podle něj po celou dobu sledovali „tiskárnu lživých cenin“.

Babišův pohled šelmy a nahrbený Fiala čekající útok. Expertka rozebrala gesta v Partii

Jak se lidé rozloučí, tak se příště setkají. Podle expertky na nonverbální komunikaci Noemi Zárubové-Pfeffermannové byl duel v Partii Terezie Tománkové mezi předsedy Petrem Fialou (ODS) a Andrejem Babišem (ANO) pokračováním jejich shledání u prezidenta. Zpočátku nahrbený premiér podle ní vyčkával na útok. Ten následně od Babiše s pohledem šelmy přišel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradila, co ji na politicích v poslední debatě překvapilo.

Chorvatsko trestá divoké turisty. Mastné pokuty hrozí za popíjení venku i jiné noční radovánky

Radnici chorvatského Splitu došla trpělivost s turisty a jejich nezřízeným chováním. Tamní zastupitelstvo ve čtvrtek odsouhlasilo vysoké pokuty za nevhodné chování na veřejných místech. Koupání v kašnách, konzumace alkoholu mimo bary, spaní v parcích a na ulicích nebo čůrání do fontán či jinde na veřejnosti, to vše vyjde hříšníka na 300 euro (v přepočtu 7 200 korun). Vedle toho zvracení na veřejnosti bude pokutováno 150 eury (3 600 korun).

Pohlreich: Hosté jsou stále výstřednější, chodí na snídaně v trenkách. Měli by respektovat hranice

Hosté se chovají v restauracích čím dál výstředněji. Na snídaně chodí v trenýrkách a pantoflích, v cizině by si to nikdo nenechal líbit, řekl šéfkuchař, moderátor a podnikatel Zdeněk Pohlreich v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Velkou míru viny na zvláštním chování zákazníků má podle něj internet, který jim dává pocit nadřazenosti. Podotkl, že proti „jednohvězdičkovým recenzím“ neexistuje žádná obrana. „Jednou na ten internet a jeho nesmysly všichni dojedeme. Dnes kdokoliv může zcela anonymně – s prominutím – posr*t kohokoliv, to mi přijde naprosto nenormální,“ konstatoval Pohlreich.

Krutá diskriminace, tepe právník „dětskou vyhlášku“ pražského bistra. Majitel se hájí

Nepřekážejte, nerušte, nepobíhejte, nedělejte nepořádek a hlavně po nás nechtějte žádné hračky. Tak by se dala shrnout pravidla pražského bistra Marthy's Kitchen, která našla spoustu kritiků, ale i zastánců. Lidé se shodují na tom, že jim pravidla v zásadě nevadí, kritizují hlavně jejich formulaci. Podle advokáta Jana Černého nelze předem stanovit pravidla, koho provozovatel pustí dovnitř a koho ne. Pravidla proto považuje za diskriminační.

Pražské bistro vyvolalo vášně. Agresivní, je mi z toho smutno, zuří rodiče kvůli pravidlům

Jedno pražské bistro dalo dohromady sedmero pravidel, ve kterém se obrací na návštěvníky-rodiče. Jednoduše řečeno jim vzkazuje, že pokud nedokážou mít děti pod kontrolou a ostatní hosté přichází o možnost se v klidu najíst a zrelaxovat, pak ať si najdou jiné místo. Příspěvek vyvolal různorodé reakce, některým komentujícím se zdál příliš agresivní.