reklama

Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Andrej Babiš (ANO) požaduje rezignaci ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Pokud to neudělá, sám ho odvolá. Už to oznámil prezidentovi Miloši Zemanovi. Zároveň ale přiznal, že ještě nemá náhradníka na jeho post. Vybírá ale ze dvou jmen. Babiš zároveň k rezignaci vyzval prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

reklama

„To, co se stalo, je absolutní katastrofa. Tahle věc se neměla stát. Když omezujeme lidi v pohybu, tak musíme jít příkladem. Taková chyby se nedají omluvit. Je mi úplně jedno, co tam oba dělali a koho a proč tam zvali. Nemůžeme kázat vodu a pít víno. Myslím si, že ministr zdravotnictví by měl jít příkladem,“ uvedl Babiš.

„Z toho důvodu jsem požádal pana ministra o rezignaci a v případě, že by tak neudělal, tak ho odvolám. Pana Faltýnka jsem požádal o rezignaci prvního místopředsedy hnutí ANO,“ dodal.

Premiér Andrej Babiš je připravený během pátku najít nového ministra. Na tiskové konferenci uvedl, že už jedná se dvěma kandidáty. To, že by zpět povolal Adama Vojtěcha, vyloučil.

K tématu

„Najít na pozici ministra manažera odborníka je složité, ale musím to zkrátka vyřešit. Myslím, ale že to vyřeším už dnes,“ dodal Babiš.

Vyjádření Babiše kvituje i šéf krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Tento krok nám dává šanci udržet si důvěru veřejnosti při prosazování nezbytných opatření v boji epidemii,“ napsal vicepremiér na Twitteru. Hamáček již před tiskovou konferencí Babiše řekl, že Prymula musí po skandálu rezignovat.

Prymula a Faltýnek v restauraci bez roušky

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě. Uvedl to deník Blesk, který zveřejnil fotografie. V restauraci byli podle serveru ve stejnou dobu i další lidé, včetně předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka.

Rezignaci ministra požaduje vládní ČSSD i opozice. Jeho chování je podle nich naprostým selháním. Ve chvíli, kdy všem lidem ve státě nařídil, že musí nosit roušky a uzavřel restaurace, sám podle doložených fotografií obě věci porušil.

Tiskové prohlášení Romana Prymuly se očekává ve 12 hodin.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Roman Prymula vláda mimořádná opatření porušení nařízení

Další hlavní zprávy

Školství

Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude

Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude

Zatímco většina lidí zůstává v nejistotě, jestli se v pondělí otevřou obchody a další služby, alespoň někteří rodiče si mohou částečně oddechnout. Podle ministerstva školství platí, že od pondělí 30. listopadu se do lavic vrátí žáci 1. a 2. stupně ZŠ, fungovat bude prezenční i rotační výuka. Počkat si ale budou muset středoškoláci. Ti v lavicích neusednou ani v případě, že vláda v Česku vyhlásí 3. stupeň systému PES.

reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar
Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
reklama
reklama
Restaurace otevřela navzdory zákazu. Policisté rozdali pokuty za 4000 korun

Praha

Domácí zpravodajství

Pokuta 10 milionů pro OSA. Hotely měly platit i za pokoje, kde nikdo nebyl
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama