reklama

Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Andrej Babiš (ANO) požaduje rezignaci ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Pokud to neudělá, sám ho odvolá. Už to oznámil prezidentovi Miloši Zemanovi. Zároveň ale přiznal, že ještě nemá náhradníka na jeho post. Vybírá ale ze dvou jmen. Babiš zároveň k rezignaci vyzval prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

reklama

„To, co se stalo, je absolutní katastrofa. Tahle věc se neměla stát. Když omezujeme lidi v pohybu, tak musíme jít příkladem. Taková chyby se nedají omluvit. Je mi úplně jedno, co tam oba dělali a koho a proč tam zvali. Nemůžeme kázat vodu a pít víno. Myslím si, že ministr zdravotnictví by měl jít příkladem,“ uvedl Babiš.

„Z toho důvodu jsem požádal pana ministra o rezignaci a v případě, že by tak neudělal, tak ho odvolám. Pana Faltýnka jsem požádal o rezignaci prvního místopředsedy hnutí ANO,“ dodal.

Premiér Andrej Babiš je připravený během pátku najít nového ministra. Na tiskové konferenci uvedl, že už jedná se dvěma kandidáty. To, že by zpět povolal Adama Vojtěcha, vyloučil.

K tématu

„Najít na pozici ministra manažera odborníka je složité, ale musím to zkrátka vyřešit. Myslím, ale že to vyřeším už dnes,“ dodal Babiš.

Vyjádření Babiše kvituje i šéf krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Tento krok nám dává šanci udržet si důvěru veřejnosti při prosazování nezbytných opatření v boji epidemii,“ napsal vicepremiér na Twitteru. Hamáček již před tiskovou konferencí Babiše řekl, že Prymula musí po skandálu rezignovat.

Prymula a Faltýnek v restauraci bez roušky

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě. Uvedl to deník Blesk, který zveřejnil fotografie. V restauraci byli podle serveru ve stejnou dobu i další lidé, včetně předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka.

Rezignaci ministra požaduje vládní ČSSD i opozice. Jeho chování je podle nich naprostým selháním. Ve chvíli, kdy všem lidem ve státě nařídil, že musí nosit roušky a uzavřel restaurace, sám podle doložených fotografií obě věci porušil.

Tiskové prohlášení Romana Prymuly se očekává ve 12 hodin.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Roman Prymula vláda mimořádná opatření porušení nařízení

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Stát by mohl proplácet dětem testy potřebné k cestě na dovolenou

Babiš: Stát by mohl proplácet dětem testy potřebné k cestě na dovolenou

Stát by mohl proplácet dětem testy, které budou potřeba v létě pro vstup do cizích zemí. CNN Prima NEWS to prozradil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj vláda nechce, aby rodiny platily při cestování za testy na koronavirus, když očkování je v současné době bezplatné. O tom, zda bude pro letní dovolenou v zahraničí potřeba antigenní, či PCR test, bude vláda jednat s okolními státy.

Slovensko

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování proti nemoci COVID-19 vakcínou od firmy AstraZeneca. V úterý o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Rozhodlo tak po informaci slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), že příčina nedávného úmrtí 47leté ženy pravděpodobně souvisela s očkováním zmíněnou vakcínou. Nadále jí však na Slovensku budou očkováni lidé, kteří již dostali první dávku této látky.

Slovensko začne brzy očkovat Sputnikem, říká Matovič. Ministr zdravotnictví o tom neví
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: V příštích týdnech otevřou zahrádky, skončí rotační výuka a ožije kultura

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Místo k moři jeďte do Prahy. Pomůže to českým podnikům, říká šéf CzechTourism
ODS opouští jedna z bývalých tváří. Vedení strany nebrání svobodu v covidové době, říká
Příští vláda bude muset zvýšit daně, po pandemii vzroste nezaměstnanost, varuje ekonom
Ministerstvo zdravotnictví neumí odůvodnit svá rozhodnutí. Soud zrušil další opatření
Další články
reklama
reklama