reklama

Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Andrej Babiš (ANO) požaduje rezignaci ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Pokud to neudělá, sám ho odvolá. Už to oznámil prezidentovi Miloši Zemanovi. Zároveň ale přiznal, že ještě nemá náhradníka na jeho post. Vybírá ale ze dvou jmen. Babiš zároveň k rezignaci vyzval prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

reklama

„To, co se stalo, je absolutní katastrofa. Tahle věc se neměla stát. Když omezujeme lidi v pohybu, tak musíme jít příkladem. Taková chyby se nedají omluvit. Je mi úplně jedno, co tam oba dělali a koho a proč tam zvali. Nemůžeme kázat vodu a pít víno. Myslím si, že ministr zdravotnictví by měl jít příkladem,“ uvedl Babiš.

„Z toho důvodu jsem požádal pana ministra o rezignaci a v případě, že by tak neudělal, tak ho odvolám. Pana Faltýnka jsem požádal o rezignaci prvního místopředsedy hnutí ANO,“ dodal.

Premiér Andrej Babiš je připravený během pátku najít nového ministra. Na tiskové konferenci uvedl, že už jedná se dvěma kandidáty. To, že by zpět povolal Adama Vojtěcha, vyloučil.

K tématu

„Najít na pozici ministra manažera odborníka je složité, ale musím to zkrátka vyřešit. Myslím, ale že to vyřeším už dnes,“ dodal Babiš.

Vyjádření Babiše kvituje i šéf krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Tento krok nám dává šanci udržet si důvěru veřejnosti při prosazování nezbytných opatření v boji epidemii,“ napsal vicepremiér na Twitteru. Hamáček již před tiskovou konferencí Babiše řekl, že Prymula musí po skandálu rezignovat.

Prymula a Faltýnek v restauraci bez roušky

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě. Uvedl to deník Blesk, který zveřejnil fotografie. V restauraci byli podle serveru ve stejnou dobu i další lidé, včetně předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka.

Rezignaci ministra požaduje vládní ČSSD i opozice. Jeho chování je podle nich naprostým selháním. Ve chvíli, kdy všem lidem ve státě nařídil, že musí nosit roušky a uzavřel restaurace, sám podle doložených fotografií obě věci porušil.

Tiskové prohlášení Romana Prymuly se očekává ve 12 hodin.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Roman Prymula vláda mimořádná opatření porušení nařízení

Další hlavní zprávy

Zprávy

V Libyi patrně našli ostatky Čecha a pěti dalších osob, které unesli teroristé

V Libyi patrně našli ostatky Čecha a pěti dalších osob, které unesli teroristé

V Libyi patrně našli ostatky Čecha, Rakušana a čtyř Filipínců, kteří byli v roce 2015 uneseni při útoku teroristů z organizace Islámský stát (IS) na ropné pole Ghaní. Později byli zřejmě zavražděni. Rakouský deník Kronen Zeitung v pátek informoval, že Čech byl spolu s pěticí dalších osob provizorně pohřben u města Darná. Rakouské ministerstvo zahraničí zprávu podle agentury APA dosud nepotvrdilo.

Koronavirus

Nový lék proti koronaviru testují čeští lékaři. Látka by se mohla inhalovat

Nový lék proti koronaviru testují čeští lékaři. Látka by se mohla inhalovat

Čeští lékaři jsou přesvědčeni, že jimi testovaná látka, která se používá například při léčbě osteoporózy, by mohla zabírat také na koronavirus. „Látka by se podávala inhalačně, tím bychom dosáhli její vysoké koncentrace v plicích. Působila by proti samotnému viru i proti přehnané imunitní reakci,“ vysvětlila Martina Vašáková, přednostka pneumologické kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, která se na projektu podílí.

reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama