reklama
CNN Prima News mimořádná opatření

mimořádná opatření

Výpis příspěvků ke štítku „mimořádná opatření“

Prymula po týdnech mlčení: Vydržme do konce listopadu, ať nemáme Vánoce pod zámkem

12. listopadu 2020 16:15

Je zásadní, aby Češi ještě nejméně 14 dnů, tedy do konce listopadu, dodržovali přísná epidemiologická opatření. V rozhovoru pro CNN prima NEWS to prohlásil exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Důležité je to podle něj i proto, abychom neměli Vánoce pod zámkem. V rozhovoru také nastínil, jak by měl vypadat rozvolňovací plán PES, který jeho nástupce Jan Blatný představí v pátek. Podle Prymuly se bude řídit i regionálně. Pochválil také Pražany za to, jak se k nařízením postavili disciplinovaně.

Otevřené zahrádky: Provozovatelé hledají skuliny ve vládních nařízeních

3. listopadu 2020 09:48

V Česku se objevují případy otevřených zahrádek před restauracemi, přestože to vládní nařízení neumožňují. Co není explicitně zakázáno, je povoleno, tvrdí někteří provozovatelé. Zmínka o zahrádkách totiž ve vládním nařízení z 12. října chybí. Většina provozovatelů restaurací v Česku ale zahrádky neprovozuje a přijde jim nespravedlivé, že některé mají otevřeno.

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

29. října 2020 22:25

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Prymula: Opatření se mohou zdát šikanózní. Ale víme, co děláme

13. října 2020 20:12

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) předstoupil v úterý večer před občany s více než dvacetiminutovým televizním projevem, ve kterém se snažil vysvětlit důvody tvrdých opatření, které v pondělí vyhlásila vláda. Řekl, že není možné efektivně bojovat proti epidemii bez ekonomických a sociálních dopadů. Podle ministra je jisté, že dojde k nárůstu úmrtí.

Hamáček: Pokud se nepodrobíme opatřením, budou v ulicích mrazáky na mrtvoly

10. října 2020 17:22

Hrozí kolaps zdravotnictví. Chápu, že lidem vadí komunikační zmatky vlády, to mně taky, ale to není důvod pro nerespektování opatření. Vláda to přece nedělá pro srandu králíkům. Dělá to, protože zjistila, že situace je opravdu špatná, na čemž jsme se mimochodem shodli i s opozicí, a pokud to neuděláme, tak náš systém to nezvládne, uvedl v rozhovoru pro deník Právo vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

reklama