Roman Prymula

Nejnovější příspěvky k tématu

Prymula: Případ Martínka? Na podobné typy léčby nemáme. Varoval před skandalizací pojišťoven

Pojišťovny nejsou schopny hradit nákladná léčení v případech vzácných onemocnění, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s případem dvouletého Martínka trpícího ojedinělou genetickou poruchou. I přes jednohlasné přání veřejnosti je podle něj nezbytné si uvědomit, že „na to ekonomicky nemáme“. Expert mimo jiné varoval před skandalizací pojišťoven.

Covidová vlna před Vánoci se podcenila, říká Prymula. Naznačil, kdy můžeme čekat další

Vlna koronaviru, která přišla před Vánoci, byla podceněná, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Podle něj to ovšem vedlo k posílení imunity a díky tomu v lednu nepřišla nová výraznější vlna. Někteří lidé však stále bojují s postcovidovým syndromem. Podle Prymuly je těžké odhadnout, o kolik lidí se přesně jedná, jelikož údaje se liší.

Štěnice můžete mít i v čisté domácnosti, varuje expert. Jak se před nimi chránit?

Štěnice tady s námi byly, jsou a zajisté ještě nějaká desetiletí budou. V souvislosti s globalizací se jejich výskyt zvyšuje a roste i jejich rezistence vůči hubícím prostředkům. Jejich rozmach trvá už deset let, nejen u nás, ale v celém světě. O malých a nevítaných hostech promluvil na CNN Prima NEWS parazitolog Jan Votýpka, který popsal i nejčastější způsoby, jak se paraziti mohou dostat do našich domovů. Že jde o globální problém, potvrdil i epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v ranním vysílání.

Prymula: Vyléváme miliony prošlých covidových vakcín. Ztráty pro Česko jdou do miliard korun

Evropská unie zaplatila zhruba za trojnásobek covidových vakcín, než potřebovala. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl epidemiolog Roman Prymula. Podle něj nyní Česko doplácí na nevýhodné smlouvy, které byly uzavřeny s producenty očkovacích látek během těžké koronavirové krize. Mnoho vakcín proto evropské země vylévají bez toho, aniž by byly použity.

Roman Prymula je český epidemiolog, který byl v březnu 2020 předsedou Ústředního krizového štábu aktivovaného kvůli pandemii koronaviru. V září a říjnu 2020 působil jako ministr zdravotnictví ČR. S manželkou Ruslanou má dceru Karolínu a syna Alberta. V minulosti byl ředitelem Fakultní Nemocnice Hradec Králové rektorem Vojenské lékařské akademie J. E. Purkyně.