reklama

Roman Prymula

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Je nešťastné, že na olympiádu letěl lékař, který nebyl očkovaný, říká Prymula

„Nejedna olympijská výprava si s sebou přinesla koronavirus do Japonska. Ani Česká republika není výjimkou, v tomto ohledu je neočkovaný lékař nešťastným případem,“ zhodnotil epidemiolog a vakcinolog Roman Prymula. Část sportovců se nechala očkovat jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson, která o něco hůře chrání proti mutacím, dodal v pořadu Nový den.

Sledujte ŽIVĚ Prymulu v Novém dni: Nové mutace a očkování. Jaký vývoj očekávat?

Praha je naočkovaná asi ze 70 procent, zbytek republiky za ní pokulhává. Změní to nově otevřená očkovací centra? V Česku rychle převzala nadvládu mezi mutacemi nová varianta označovaná delta. Máme se bát i po přeočkování? Nejen na to odpoví host pořadu Nový den, epidemiolog Roman Prymula. Začínáme už v 7 hodin. Sledujte nás na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Sledujte ŽIVĚ: Bude se kvůli novým mutacím zpřísňovat? Situaci hodnotí Roman Prymula

Počty případů covidu v Česku v posledních týdnech opět mírně stoupají. Přibývá také nakažených mutací delta. Světem se šíří i nová varianta koronaviru. Lambda, jak je označována, opět vyvolává obavy. Vyskytla se navíc už i v Česku. Hrozí zpřísnění opatření? A budou stačit dvě dávky očkování? Na CNN Prima NEWS odpoví epidemiolog Roman Prymula.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni
OH 2021

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama

Roman Prymula

Roman Prymula je český epidemiolog, který byl v březnu 2020 předsedou Ústředního krizového štábu aktivovaného kvůli COVID-19. V září a říjnu 2020 působil jako ministr zdravotnictví ČR. S manželkou Ruslanou má dceru Karolínu a syna Alberta.