Roman Prymula

Nejnovější příspěvky k tématu

Varianta kentaur? Moc bych se jí neobával, řekl Prymula. Promluvil i o možných restrikcích
Koronavirus

Varianta kentaur? Moc bych se jí neobával, řekl Prymula. Promluvil i o možných restrikcích

Počty aktivních případů koronaviru v Česku v posledních dnech spíše klesají. Je třeba se ale obávat nakažlivější varianty BA.2.75, která je rovněž známá pod označením kentaur? V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS mírnil strach epidemiolog Roman Prymula. Promluvil i o tom, zda by ministerstvo zdravotnictví mělo během podzimu zavést nová proticovidová opatření.

Prymula: Chřipková i covidová vlna bude intenzivnější. Chrání očkování před oběma viry?

29. září 2022 08:39

Díky nošení respirátorů jsme byli více chráněni. Nyní, když už není povinné, se dá předpokládat, že chřipková i covidová vlna bude intenzivnější, varoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Roman Prymula. Epidemiolog popsal, jak v případě nachlazení postupovat a prozradil, zda očkování proti koronaviru předchází i jiným virovým onemocněním.

Denně je nakažených kolem 10 tisíc, odhaduje Prymula. Nevyloučil návrat restrikcí

28. července 2022 08:46

Počty případů lidí, kteří jsou covid pozitivní, v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem tří tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS upozornil, že reálný počet nakažených by mohl být zhruba třikrát větší, tedy kolem deseti tisíc. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň upozornil na to, že počty hospitalizovaných nejsou navzdory počtům nakažených nijak alarmující. V pořadu K věci rovněž předpověděl, k jakým opatřením by Česko v budoucnu mohlo přistoupit.

Léto bez restrikcí? Tento optimismus už mizí, řekl Prymula. Predikoval, kdy vlna skončí

13. července 2022 08:16

Počty případů covidu v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem dvou tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny upozornil, že by se v Česku mohla obnovit povinnost nošení respirátorů či v nějaké míře znovu zavést Tečka. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň zmínil, že počty hospitalizovaných kvůli covidu stále nejsou alarmující. Ve vysílání CNN Prima NEWS také předpověděl, kdy by současná vlna mohla skončit.

Opičí neštovice se dramaticky šíří Evropou. Čísla začala vzrušovat WHO, varoval Prymula

7. července 2022 11:32

Evropská pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) na začátku července vyzvala evropské státy k naléhavému a koordinovanému postupu proti opičím neštovicím. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS ubezpečil českou veřejnost, že se onemocnění šíří především na základě sexuálního styku dvou mužů a týká se hlavně Německa, Španělska a Velké Británie.

Vlna covidu bude sílit, upozornil Prymula. Nastínil možnosti přijetí skokových opatření

7. července 2022 08:15

Počty případů covidu v Česku rychle rostou. Denní přírůstky již přesahují hranici jednoho tisíce nakažených, tedy s výjimkou víkendů a svátečních dnů. Epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny doporučuje Čechům posilující dávku vakcíny. Podle něj nemá cenu čekat na nový typ očkovací látky, který by měl být dostupný zhruba v říjnu. I současná vakcína totiž výrazně snižuje riziko hospitalizace při nákaze, upozornil Prymula. Do budoucna nevyloučil přijetí „skokových opatření“.

Prymula o covidu: Takhle masivní vlnu už v létě nikdo nečekal. Hrozí návrat lockdownů?

30. června 2022 08:44

Počty případů covidu v Česku i dalších zemích Evropy rychle rostou. Denní přírůstky v tuzemsku již přesahují hranici jednoho tisíce nakažených. Epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny doporučuje Čechům posilující dávku vakcíny. Zároveň ve vysílání CNN Prima NEWS předeslal, že by v budoucnu nemělo docházet k masivním plošným opatřením či lockdownům.

Hlavní zprávy

Vládní rozbroje kvůli úsporám. Stanjura nevylučuje škrty ve školství, Balaš to odmítá
Vláda

Vládní rozbroje kvůli úsporám. Stanjura nevylučuje škrty ve školství, Balaš to odmítá

Ve vládní koalici se rýsuje spor okolo rozpočtových škrtů. Ministr financí Zbyněk Stanjrua (ODS) totiž navrhuje, aby se přehodnotilo nabírání pracovníků ve školství a otevřela se diskuze, zda více lidí znamená i kvalitnější vzdělání. Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) ale úspory odmítá. Koalice také počítá s tím, že se od příštího roku škrtne více jak osm stovek úřednických míst. Další optimalizace míst má pak pokračovat v dalších letech.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
17:22

Z dočasně okupovaných oblastí Ukrajiny Rusko ukradlo pšenici v hodnotě nejméně 1 miliardy dolarů

16:47

Ruský ministr obrany Šojgu přijel do Minsku na jednání s běloruským ministrem obrany Chreninem

16:26

V Polsku vyhořel dům, kde žili ukrajinští uprchlíci

15:42

V Sumské oblasti zničily ruské jednotky sklady zemědělských podniků

Roman Prymula

Roman Prymula je český epidemiolog, který byl v březnu 2020 předsedou Ústředního krizového štábu aktivovaného kvůli COVID-19. V září a říjnu 2020 působil jako ministr zdravotnictví ČR. S manželkou Ruslanou má dceru Karolínu a syna Alberta.