reklama

Roman Prymula

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte ZÁZNAM: Začnou v Česku narůstat počty nakažených? Odpoví epidemiolog Roman Prymula

Počty nakažených v zemích, které byly dříve považovány za premianty v očkování, se prudce zvyšuje. Nejvýrazněji například v Izraeli, přitom země už ve velkém očkuje třetí dávkou. Hrozí výrazný nárůst počtu nakažených také v Česku? Sledujte rozhovor s epidemiologem Romem Prymulou v Novém dni od 6:40 živě v tomto článku nebo na televizi CNN Prima NEWS.

Rozvolňování může lidi mást. Některá opatření jsou kontraproduktivní, připustil Prymula

Salámová metoda uvolňování protiepidemických opatření může veřejnost mást, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyjádřil se také k problému uznávání protilátek a třetí dávce očkování proti covidu. Právě o těchto tématech budou experti ve čtvrtek diskutovat na jednání, které svolal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění
Koronavirus

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění

„Není důvod k panice,“ zdůraznil znovu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci před týdnem. Těmito slovy už občany od začátku pandemie uklidňoval nejméně šestkrát. Vojtěch říká, že vzhledem k proočkovanosti a nízké zátěži nemocnic si aktuálně může toto tvrzení dovolit. Opozice mu ale vytýká, že nemá plán a jen uklidňuje lidi podobně jako posádka letadla před turbulencemi. V minulosti se po Vojtěchově ujištění, že není důvod k panice, situace pokaždé zhoršila.

reklama

Roman Prymula

Roman Prymula je český epidemiolog, který byl v březnu 2020 předsedou Ústředního krizového štábu aktivovaného kvůli COVID-19. V září a říjnu 2020 působil jako ministr zdravotnictví ČR. S manželkou Ruslanou má dceru Karolínu a syna Alberta.