reklama

Babiš se synem? Těžká rodinná patologie. Nezávislý posudek tu nikdo neudělá, míní Hnízdil

Rehabilitační lékař a jeden z průkopníků české psychosomatické medicíny Jan Hnízdil byl prý v minulosti vyzván, aby vybral psychiatra, který by udělal nezávislý posudek duševního zdraví Andreje Babiše mladšího, syna premiéra. Hnízdil to řekl ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS.

reklama

Andrej Babiš mladší nečekaně dorazil na zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem. Nešlo prý o předem plánované setkání. „Nechal jsem si udělat psychologický posudek, podle něhož nejsem duševně nemocný,“ vmetl svému otci Andreji Babišovi (ANO) do tváře. Emotivně se ho také ptal, proč mu ublížil.

Premiér působil smutným dojmem. Svého syna poslouchal a nic neřekl. Když Babiš junior odešel, jeho otec směrem k médiím prohlásil: „Chci k tomu jen říct, že jsem se o svého syna vždycky staral. Myslím, že všichni dobře vědí, co se stalo a kdo zneužívá mého syna. Nechci se k tomu vyjadřovat, mrzí mě to,“ reagoval.

Babiš mladší v roce 2018 ve skrytě natočené reportáži webu Seznam Zprávy uvedl, že ho manžel tehdejší ošetřující lékařky Dity Protopopové Petr Protopopov nedobrovolně odvezl na Ruskem anektovaný poloostrov Krym, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo. Předseda vlády to však popřel s tím, že jeho syn podle něj trpí schizofrenií.

Vina premiéra?

Rehabilitační lékař a jeden z průkopníků české psychosomatické medicíny Jan Hnízdil nazval vztah otce a syna jako projev rodinné patologie. „Jsem kategoricky proti medializaci diagnóz jakéhokoliv pacienta. Za to ale může premiér Babiš, on ten míč vykopl,“ konstatoval Hnízdil.

Tím naznačil fakt, že to byl právě Babiš, který především v roce 2018 často zmiňoval, že jeho syn je psychicky nemocný, čímž se premiér snažil zpochybnit zjištění novinářů z webu Seznam Zprávy. Hnízdil byl prý dokonce vyzván, aby vybral psychiatra, který by udělal nezávislý posudek na duševní zdraví Babiše mladšího.

„Kategoricky jsem to odmítl. Neumím si v tak citlivé záležitosti představit, že by nezávislý posudek skutečně někdo udělal,“ dodal. Kdo ho k sehnání psychiatra požádal, Hnízdil nechtěl komentovat. Nejvíce jej na sporu Babiše s jeho synem děsí způsob, jak jsou informace o juniorovi prezentovány v médiích.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí
Volby 2021

Rakušan přesvědčil diváky a zvítězil v superdebatě těsně před Fialou. Babiš skončil třetí

Lídr Starostů a nezávislých Vít Rakušan byl ve velké předvolební debatě na CNN Prima NEWS nejpřesvědčivějším hostem ze všech osmi pozvaných lídrů. Rozhodli o tom diváci CNN Prima NEWS. Kousek za Rakušanem skončil šéf ODS Petr Fiala. Třetí místo patří premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nejméně hlasů od diváků dostal předseda komunistů Vojtěch Filip.

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové
Volby 2021

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Filip k Rakušanovi: S Íránem jste udělali sviňárnu. Od vás je to pocta, reagoval šéf STAN

Předvolební debata Česko hledá premiéra v neděli večer byla plná ostrých sporů a výměn názorů. Jednou z těch pikantnějších byla ta, která se odehrála mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a lídrem koalice Pirátů a STAN Vítem Rakušanem (STAN). Vojtěch Rakušana obvinil ze „sviňárny“ kvůli kauze velvyslance v Íránu. Rakušan mu to vrátil s tím, že pokud mu něco podobného řekne komunista, je to pocta, neboť „ti zde dělali sviňárny 40 let“.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama