Babiš se synem? Těžká rodinná patologie. Nezávislý posudek tu nikdo neudělá, míní Hnízdil

Rehabilitační lékař a jeden z průkopníků české psychosomatické medicíny Jan Hnízdil byl prý v minulosti vyzván, aby vybral psychiatra, který by udělal nezávislý posudek duševního zdraví Andreje Babiše mladšího, syna premiéra. Hnízdil to řekl ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS.

Andrej Babiš mladší nečekaně dorazil na zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem. Nešlo prý o předem plánované setkání. „Nechal jsem si udělat psychologický posudek, podle něhož nejsem duševně nemocný,“ vmetl svému otci Andreji Babišovi (ANO) do tváře. Emotivně se ho také ptal, proč mu ublížil.

Premiér působil smutným dojmem. Svého syna poslouchal a nic neřekl. Když Babiš junior odešel, jeho otec směrem k médiím prohlásil: „Chci k tomu jen říct, že jsem se o svého syna vždycky staral. Myslím, že všichni dobře vědí, co se stalo a kdo zneužívá mého syna. Nechci se k tomu vyjadřovat, mrzí mě to,“ reagoval.

Babiš mladší v roce 2018 ve skrytě natočené reportáži webu Seznam Zprávy uvedl, že ho manžel tehdejší ošetřující lékařky Dity Protopopové Petr Protopopov nedobrovolně odvezl na Ruskem anektovaný poloostrov Krym, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo. Předseda vlády to však popřel s tím, že jeho syn podle něj trpí schizofrenií.

Vina premiéra?

Rehabilitační lékař a jeden z průkopníků české psychosomatické medicíny Jan Hnízdil nazval vztah otce a syna jako projev rodinné patologie. „Jsem kategoricky proti medializaci diagnóz jakéhokoliv pacienta. Za to ale může premiér Babiš, on ten míč vykopl,“ konstatoval Hnízdil.

Tím naznačil fakt, že to byl právě Babiš, který především v roce 2018 často zmiňoval, že jeho syn je psychicky nemocný, čímž se premiér snažil zpochybnit zjištění novinářů z webu Seznam Zprávy. Hnízdil byl prý dokonce vyzván, aby vybral psychiatra, který by udělal nezávislý posudek na duševní zdraví Babiše mladšího.

„Kategoricky jsem to odmítl. Neumím si v tak citlivé záležitosti představit, že by nezávislý posudek skutečně někdo udělal,“ dodal. Kdo ho k sehnání psychiatra požádal, Hnízdil nechtěl komentovat. Nejvíce jej na sporu Babiše s jeho synem děsí způsob, jak jsou informace o juniorovi prezentovány v médiích.

Tagy: