reklama

Babiš se změní. Jako milý důchodce ve svetříku bude mířit na Hrad, tvrdí Zlámalová

V příštích měsících bude Andrej Babiš jiný, myslí si komentátorka Echo24 Lenka Zlámalová. V pořadu K věci televize CNN Prima NEWS řekla, že současný premiér podle ní bude kandidovat na prezidenta republiky a kvůli tomu změní jak svůj styl komunikace, tak image.

reklama

„Babiš ví, že je pro 67 procent Čechů nevolitelný. Dříve do kandidatury na Hrad jít nechtěl, ale pak si uvědomil, že nemá jinou možnost, jak být u vlády. Pro něho je věcí ochrany svobody a osobního majetku, aby nějakým způsobem zůstal u moci. Tohle je jediná možnost a on si myslí, že odpor v české společnosti zlomí,“ uvedla v pořadu K věci Lenka Zlámalová.

Podle ní se současný premiér v následujících měsících změní. „Nebude to takový ten ukřičený skřehotající Andrej Babiš. Bude to v zásadě takový milý důchodce ve svetříku, který bude obcházet různé akce. Bude ze sebe dělat velmi konsenzuálního strýce, který je tu pro každého, urovnává věci a je velmi vlídný,“ myslí si komentátorka.

Podle ní to Babiš hrát umí, protože má v sobě velkou disciplínu. „A pokud mu poradci narýsují nějakou image, aby byl volitelný, bude se pečlivě dlouhé měsíce do té image stylizovat,“ podotkla. Zdůraznila, že šéf ANO už nebude hrát o svých 30 procent voličů, ale bude se snažit, aby byl přijatelný pro více než polovinu voličů při prezidentských volbách.

Ty by se měly uskutečnit v roce 2023. A podle Zlámalové má Babiš šanci na úspěch. „Lidé si strašně málo pamatují, názory se vyvíjejí v čase. Míříme do hrozně těžké doby, kdy Evropu čeká velké zdražování energií i dalších věcí, zamrzly některé obchodní vazby, takže v některých zemích vidíme nedostatek některého zboží, Škoda Auto stojí, protože nemá čipy, doba bude pro vládu mimořádně složitá. Navíc se začínají zvedat i počty nově nakažených koronavirem,“ uprozornila.

Babiš se podle Zlámalové bude snažit vytvářet dojem, že on je kompetentní figura a proti němu je nekompetentní vláda. „Pětikoalice, jak dnes říká, která není schopná to řešit. A on by na to z Hradu dohlédl,“ upozornila analytička Echo24.

Mynářovi udělal „užitečného idiota“

Zlámalová v pořadu také mluvila o tom, že premiér si uvědomil, že v událostech okolo hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana udělal hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi „užitečného idiota“. „Jako komparzista se zamotal do nešťastné hry, kterou hraje hradní tým prezidenta,“ podotkla.

Podle ní se ukazuje, že je Mynář „otřesný amatér“ a Babišovi dochází, že nechce být spoluviníkem „nedůstojného představení“.

Komentátorka v K věci ale mluvila i o státních vyznamenáních nebo o návštěvě Zemana končícím šéfem Sněmovny Radkem Vondráčkem minulý čtvrtek. Více ve videu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum
360°

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama