Babská pověrčivost s Jezulátkem či hvězdná pěchota v první řadě. Politici hodnotí Superduel

Máváním Jezulátkem jako babská pověrčivost či hvězdná pěchota v první řadě. Politici na sociálních sítích komentují středeční Superduel na CNN Prima NEWS, kde se utkali prezidentští kandidáti – generál ve výslužbě Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš (ANO).

Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se například opřel do Babiše skrze Jezulátko, které nosí expremiér během kampaně v kapse. „Máváním soškou Jezulátka před kamerou s výkřiky ‚To Jezulátko funguje‘ je projevem babské pověrčivosti, nikoliv víry. Tu pověrčivost bych mu věřil. Víru ne,“ napsal na Twitter.

Bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) se zase smál Babišovým kolegům z hnutí, kteří seděli ve studiu v první řadě. Mezi nimi byl například exministr průmyslu Karel Havlíček či bývalá ministryně financí Alena Schillerová. „Asi největší bizár je ta Babišova podpůrná Hvězdná pěchota v první řadě. Ty woe,“ napsal na Twitter.

V době debaty reagoval také textem Jaromíra Nohavici. „Já vím, že je to Nohavica, ale takhle to cítím – ‚Chtěl bych jak divoký kůň běžet běžet. Nemyslet na návrat. S koňskými handlíři vyrazit dveře. To bych rád.‘ Už toho koňského handlíře fakt nemohu poslouchat. Už chci, aby šel do prdele,“ napsal explicitně na Twitter.

Specifickým způsobem zareagoval zase vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). „Prosím vás, Marku Prchale, Aleno Schillerová, Karle Havlíčku, chci se zeptat, jestli ta poslední verze Andreje Babiše už je ten ‚diplomat‘, nebo to bude až v novém updatu? Díky, ptám se pro kamaráda,“ rýpl si na Twitteru.

Jak Fiala a Pavel ztratí zábrany?

Kromě politiků se k debatě vyjadřovali také experti. Například expertka na politický marketing Anna Shavit napsala: „AB: Když Pavel vyhraje, vláda ztratí všechny zábrany... Skoro bych chtěla vidět, jak Petr Fiala a Petr Pavel ztrácí zábrany... možná by zvýšili hlas?“ ptala se na Twitteru.

Proti negativním reakcím některých politiků vládních stran se zase ohradil šéf pražského hnutí ANO Ondřej Prokop. „Předseda pražského mladého STAN komentuje prezidentskou debatu. To je ten řád a klid? Slušná kampaň, kterou se STAN všude ohání? Kde a kdy až se tito významní představitelé pětikoalice zastaví? Pane Rakušane, Hlaváčku přijde vám to v pořádku? Je mi smutno z vašich projevů nenávisti,“ reagoval na Twitteru.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) zase pochválil vedení debaty na CNN Prima NEWS. „Terezie Tománková je hvězda prezidentských debat,“ napsal na Twitter.

Tagy: