reklama

Bartoš: To už jsme slyšeli, že nebude lockdown. A pak jsme zažili tu nejhorší zimu

Žádný lockdown nehrozí, uklidňoval v předvolební debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Předseda Pirátů Ivan Bartoš prohlásil, že Babišovi nevěří. „Takové sliby už jsme slyšeli několikrát,“ podotkl lídr koalice Pirátů a STAN.

reklama

I když čísla nakažených covidem rostou, vláda se podle premiéra zpřísňovat nechystá. „Žádný lockdown nebude. Situace je stabilizovaná, počet hospitalizovaných nízký, počet na JIP nízký. Je větší počet pozitivních, ale stále vyzýváme lidi, aby se očkovali. 80 procent nakažených je neočkovaných,“ prohlásil Babiš na CNN Prima NEWS.

Opoziční politici ale nad Babišovými sliby kroutili hlavou. „To už jsme slyšeli, že nebude lockdown. A pak jsme zažili tu nejhorší zimu,“ připomněl Bartoš situaci v loňském roce. Podle něj je potřeba i nadále zajistit testování zdarma, doočkovat seniory a uznávat protilátky proti covidu. Na uznávání látek tlačí i šéf SPD Tomio Okamura.

Podle lídra koalice Spolu Petra Fialy (ODS) je zásadní nadále očkovat a trasovat všechny rizikové kontakty. „Když budeme problémy řešit lokálně, vyhneme se lockdownům,“ míní Fiala. Podle něj už není možné připustit plošná nařízení a zavírat školy.

Čísla nakažených covidem v posledních dnech rostou. V sobotu přibylo v Česku 550 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší víkendový nárůst od 15. května. Počet hospitalizovaných se ale snížil o 23 na 217 pacientů. V těžkém stavu je 37 z nich.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama