reklama

Naše hranice jsou jako cedník, varoval Okamura. Migranti k nám nechtějí, kontroval Fiala

Čtyři političtí lídři se v nedělní předvolební debatě na CNN Prima NEWS střetli mimo jiné nad tématem migrace. Podle šéfa SPD Tomia Okamury musí být k uprchlíkům nulová tolerance. Předseda ODS a lídr koalice Spolu Petr Fiala prohlásil, že migrací se v Česku jen straší, protože uprchlíci k nám stejně nechtějí.

reklama

Předseda SPD Okamura prohlásil, že jeho hnutí nechce přijímat žádné uprchlíky. „Nechceme muslimské a africké migranty. Chceme nulovou toleranci. Máme v Ústavě rovnost žen, to oni v islámu takhle nevnímají. Já miluji ženy, to není možné, je to v rozporu s Ústavou,“ prohlásil Okamura v předvolební debatě na CNN Prima NEWS.

„Naše hranice jsou jako cedník a to píšou i média,“ dodal Okamura v debatě o tom, jak funguje migrace v Česku. Problém je podle něj v tom, že se do země dostává velké množství migrantů a nejsou zachyceni na hranicích.

Šéf ODS a lídr Spolu Petr Fiala zdůraznil, že migrací se v České republice zbytečně straší. „My nejsme pro nelegální migraci. Migrace je problém, ale nestrašme tím před volbami v České republice. Největší rozdíl je v tom, že tehdy byly státy v Evropě, které migranty vítaly. Teď se to neděje. Česko není země, která je cílová,“ podotkl Fiala.

Kvůli migraci se pohádali i premiér Andrej Babiš (ANO) a lídr koalice Pirátů a STAN Ivan Bartoš. „Hlavní vítač je Bartoš, on chce muslimskou Evropu,“ prohlásil Babiš. Moderátorka se několikrát zeptala Babiše na jeho výrok, že Piráti chtějí pro uprchlíky chalupy v Česku. Babiš na otázku, kde na tento argument přišel nebo kdo to prohlásil, nedokázal odpovědět.

Bartoš řekl, že Babiš lže. „Pan premiér si spoustu věcí vymyslel nebo mu je někdo poradil. V roce 2015 jsme odmítli kvóty, nelegální migraci. Navrhli jsme řešení mimo EU, jak se skutečně má pomáhat,“ připomněl Bartoš.

Tagy:
Andrej Babiš ODS Petr Fiala Sněmovna ANO Tomio Okamura Piráti Ivan Bartoš SPD volby 2021 Spolu předvolební debata Piráti a STAN Česko hledá premiéra

Hlavní zprávy

Zemědělci na protest zapálili kupu slámy. Nelíbí se jim vládní změny v dotacích

Zemědělci ve čtvrtek nedaleko Jesenice u Prahy protestovali proti změnám v nastavení dotací. Akce se zúčastnilo pět desítek lidí, velkou část tvořili novináři. Protestující na místě zapálili kupu slámy, kolem také projelo přes 30 troubících traktorů. K podobným akcím došlo i na dalších místech v ČR. Zástupci zemědělských organizací tím chtějí vyzvat vládu k jednání. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) kritikům vzkázal, že u něj mají dveře otevřené.

Nová vakcína na omikron nebude. Výrobci totiž nejsou blbí, tvrdí Flegr

Čím dál častěji se mezi odborníky mluví o tom, že by výrobci měli vytvořit nové vakcíny, které by lépe reagovaly na nové varianty koronaviru. Podle Jaroslava Flegra to ale není na místě, a to hned z několika důvodů. „Dosavadní vakcíny jsou zatraceně dobré a výrobci nejsou blbí. Dovedou si spočítat, že než by dovedli vakcíny do stádia výroby, bude dávno po omikronu,“ uvedl evoluční biolog ve svém prohlášení.

Kauza odebrání synů: Šance na vítězství Michalákové je už malá, řekl po soudu Zaorálek

Rozhodnutí evropského soudu v případu odebrání dětí Evě Michalákové je zřejmě definitivní. Ačkoliv existuje možnost odvolání se k Velkému senátu, soudci ji mohou vetovat, myslí si bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho verdikt do jisté míry překvapil – v podobných kauzách totiž byla rozhodnutí evropského soudu o něco příznivější.

Nebyl to bordel, ale striptýz. Hokejista Salák s ženou popřeli krizi po divokém večírku

Ve středu to podle některých médií vypadalo, že si hokejista Alexander Salák zadělal na velké rodinné problémy. Jeho manželka Míša ho totiž podle informací deníku Blesk nachytala ve vykřičeném domě, kam bývalý reprezentační gólman vyrazil spolu s dalšími kolegy z týmu Sparty na vánoční večírek. Nyní se ukazuje, že všechno mohlo být jinak. Manželé Salákovi popsali, jak se všechno odehrálo z jejich pohledu.

reklama

Domácí zpravodajství

Konec nadějí pro Michalákovou: Své dva syny vídat nesmí, potvrdil soud ve Štrasburku

Aktualizováno

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Podle soudu ve Štrasburku Norsko v případu odebrání dětí manželům Michalákovým neporušilo příslušný článek Evropské úmluvy o ochraně lidských práv.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Srážka desítek osobních a nákladních aut. Dálnice D5 je ve směru na Prahu stále uzavřena

Aktualizováno

Dálnici D5 na 33. kilometru ve směru na Prahu u Žebráku zablokovala po 11. hodině dopolední hromadná dopravní nehoda 36 aut, a to 20 osobních a 16 nákladních. Na místo se sjeli záchranáři, k incidentu doletěl i vrtulník. Podle kamer byla dálnice zasněžená. Havarovaná vozidla jsou rozeseta na zhruba 150 metrech. Uvolnění dálnice nelze očekávat dříve než kolem osmé hodiny večer, aktuálně se jede jedním jízdním pruhem směr Rozvadov.

reklama