reklama

Naše hranice jsou jako cedník, varoval Okamura. Migranti k nám nechtějí, kontroval Fiala

Čtyři političtí lídři se v nedělní předvolební debatě na CNN Prima NEWS střetli mimo jiné nad tématem migrace. Podle šéfa SPD Tomia Okamury musí být k uprchlíkům nulová tolerance. Předseda ODS a lídr koalice Spolu Petr Fiala prohlásil, že migrací se v Česku jen straší, protože uprchlíci k nám stejně nechtějí.

reklama

Předseda SPD Okamura prohlásil, že jeho hnutí nechce přijímat žádné uprchlíky. „Nechceme muslimské a africké migranty. Chceme nulovou toleranci. Máme v Ústavě rovnost žen, to oni v islámu takhle nevnímají. Já miluji ženy, to není možné, je to v rozporu s Ústavou,“ prohlásil Okamura v předvolební debatě na CNN Prima NEWS.

„Naše hranice jsou jako cedník a to píšou i média,“ dodal Okamura v debatě o tom, jak funguje migrace v Česku. Problém je podle něj v tom, že se do země dostává velké množství migrantů a nejsou zachyceni na hranicích.

Šéf ODS a lídr Spolu Petr Fiala zdůraznil, že migrací se v České republice zbytečně straší. „My nejsme pro nelegální migraci. Migrace je problém, ale nestrašme tím před volbami v České republice. Největší rozdíl je v tom, že tehdy byly státy v Evropě, které migranty vítaly. Teď se to neděje. Česko není země, která je cílová,“ podotkl Fiala.

Kvůli migraci se pohádali i premiér Andrej Babiš (ANO) a lídr koalice Pirátů a STAN Ivan Bartoš. „Hlavní vítač je Bartoš, on chce muslimskou Evropu,“ prohlásil Babiš. Moderátorka se několikrát zeptala Babiše na jeho výrok, že Piráti chtějí pro uprchlíky chalupy v Česku. Babiš na otázku, kde na tento argument přišel nebo kdo to prohlásil, nedokázal odpovědět.

Bartoš řekl, že Babiš lže. „Pan premiér si spoustu věcí vymyslel nebo mu je někdo poradil. V roce 2015 jsme odmítli kvóty, nelegální migraci. Navrhli jsme řešení mimo EU, jak se skutečně má pomáhat,“ připomněl Bartoš.

Tagy:
Andrej Babiš ODS Petr Fiala Sněmovna ANO Tomio Okamura Piráti Ivan Bartoš SPD volby 2021 Spolu předvolební debata Piráti a STAN Česko hledá premiéra

Hlavní zprávy

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor
360°

Babiš rozjel kandidaturu na Hrad. Tam nám od středy neříkají pravdu, tvrdí komentátor

Z turbulentních událostí jednoznačně vyplývá, že Kancelář prezidenta republiky minimálně od minulé středy neříkala pravdu, zhodnotil politický komentátor webu Info.cz Vratislav Dostál okolnosti hospitalizace Miloše Zemana. Zpochybnil, že by premiér Andrej Babiš či šéf Sněmovny Radek Vondráček (oba ANO) o prezidentově zdravotní kondici nevěděli. Končící premiér podle něj už rozjel svou prezidentskou kampaň.

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku
Miloš Zeman

Zeman mi před 14 dny volal a zněl unaveně, přiznal Havlíček. Mentálně byl prý v pořádku

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) je přesvědčen, že předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jel do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na žádost prezidenta Miloše Zemana. Sám ministr prý se Zemanem ještě před dvěma týdny mluvil. Podle něj zněl prezident sice unaveně, ale mentálně byl v pořádku. Zeman není podle lékařů od minulého týdne schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá zdravotní prognóza je nejistá.

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu
KLDR

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu

Severní Korea odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea dnes odpálila zřejmě dvě rakety.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Veleba: Senát rozehrává velmi nebezpečnou hru, Vystrčil je pro mě nedůvěryhodná osoba

Bývalý senátor Jan Veleba (SPOZ) ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) za jeho pondělní vystoupení na tiskové konferenci. Vystrčil médiím citoval dopis, který na vlastní žádost obdržel od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že prezident Miloš Zeman není schopen vykonávat pracovní povinnosti a jeho dlouhodobá prognóza je nejistá.

Stále více Čechů chodí do obchodů bez respirátoru či roušky. Pokuty ani nemoc neřeší

Některé evropské státy upouští od povinného používání respirátorů v obchodech. Jedná se například o Dánsko, Maďarsko, Velkou Británii nebo Norsko. V Česku vládní nařízení o zakrytém nosu a ústech dál platí, lidé si však s jeho dodržováním hlavu mnohdy už nelámou. A to i přesto, že za jeho porušení hrozí vysoká pokuta a že pandemie v Česku opět sílí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama