reklama

Útočník začal během koncertu v Oregonu střílet. Šest lidí zranil, jednoho těžce

V univerzitním městě Eugene v Oregonu došlo v pátek večer k hromadné střelbě. Neznámý útočník postřelil před koncertní halou několik lidí, šest jich bylo převezeno do nemocnice, informuje CNN. Jeden z nich je ve velmi vážném stavu. Motiv činu policisté vyšetřují.

reklama

Policejní náčelník Chris Skinner v sobotu brzy ráno novinářům řekl, že jedna oběť je v kritickém stavu. Útok označil jako „jistě jeden z nejzávažnějších, který se ve městě kdy odehrál“. Dodal, že lékaři těžce zraněného člověka operují. Stav ostatních postřelených nekomentoval. Ke střelbě došlo před koncertní halou během vystoupení raperů Lil Beana a Zaye Banga, uvedla policie. O incidentu informoval web CNN.

„Ve 21:29 přišlo hlášení o několikanásobné střelbě u haly WOW Hall. Na místě zasahovala policie a několik orgánů činných v trestním řízení spolu s hasiči z Eugene Springfield,“ uvedla policie na Twitteru.

Policisté nyní požádali všechny svědky události, aby jim poskytli důkazy. „Chceme porozumět tomu, co se stalo, a lépe identifikovat našeho podezřelého. V tuto chvíli víme jen to, že se jednalo o muže v mikině s kapucí,“ uvedl Skinner.

K případu se vyjádřilo i vedení koncertní haly. Střelbu označilo za „bezprecedentní“. „Motivy zatím nejsou známy. Víme, že někteří lidé byli zraněni, ale neznáme rozsah zranění a nechceme spekulovat,“ stojí v prohlášení.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama