reklama

Mladá matka hodila novorozeně do kontejneru. Den před porodem netušila, že je těhotná

Nečekaný hovor měli policejní operátoři na tísňové lince v Novém Mexiku. V telefonu slyšeli, že někdo našel dítě v popelnici. I když tomu zprvu nevěřili, osmnáctiletá dívka skutečně vyhodila do kontejneru své novorozeně a všechno zaznamenaly pouliční kamery. Matka teď čelí obvinění z pokusu o vraždu a týrání. Miminko skončilo v nemocnici, a i přes drsný start do života se mu daří dobře.

reklama

Na první pohled nic strašného. Žena vystoupila z auta a vyhodila do popelnice černý igelitový pytel. Jenže nikdo netušil, že se v něm nachází zabalený novorozenec. V popelnici ležel nekonečných 6 hodin, než ho našla skupina lidí, která pátrala po nějakých cennostech. Přivolaná policie vyhledala majitele popelnic, který má shodou okolností kameru namířenou přímo na místo činu.

„Co doufáte, že v záznamu najdete?“ ptal se majitel kontejneru Joe Imbrale. „Hledáme někoho, kdo do koše hodil černou tašku,“ odvětila policistka. „Prosím vás, hlavně mi neříkejte, že v ní bylo dítě,“ ptal se nevěřícně. „Ona mě chytla za rameno a řekla, že bylo,“ popsal šokovaný majitel.

Osmnáctiletá matka dítěte Alexis Avilová následně policii řekla, že o svém těhotenství až do 6. ledna nevěděla. Tehdy ji údajně začalo bolet břicho, den nato porodila. Pak údajně zpanikařila a nevěděla, na koho se obrátit. Jezdila s dítětem městem až do doby, než se rozhodla, že ho vyhodí do kontejneru.

„Dítě bylo zabalené do osušky, která byla špinavá, mokrá a měla na sobě zaschlou krev. Dítě mělo stále pupeční šňůru,“ uvedl prozatímní policejní šéf August Fons.

Nové Mexiko přitom dává podobně jako další americké státy možnost novorodičkám odevzdat dítě v prvních 90 dnech na bezpečné místo a hlavně bez trestu. Avilová to však neudělala, a tak čelí obvinění z pokusu o vraždu a týrání dítěte. Miminko je už v bezpečí a v nemocnici se mu vede dobře.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama