Bez klubu i možné kauce. Obránce Alves skončil kvůli nařčení ze sexuálního zneužití ve vazbě

Pátek 20. ledna se pro brazilského obránce Daniho Alvese stal zlomovým. Poté, co v Barceloně předstoupil před soudce kvůli údajnému obvinění za sexuální zneužití ženy, skončil až do soudního procesu ve vyšetřovací vazbě – bez možnosti kauce. Na tiskové konferenci pak mexický klub Pumas oznámil, že se známým fotbalistou rozvázal smlouvu.

Španělský soudce v pátek nařídil, aby byl 39letý brazilský fotbalista kvůli sexuálnímu napadení ženy v barcelonském nočním klubu uvězněn ve vyšetřovací vazbě, a to bez možnosti kauce. Uvádí to web Sky sports. Soudce tak rozhodl na žádost státního zástupce. Ve vyšetřovací vazbě by měl Alves zůstat až do začátku soudního procesu.

Celá kauza se týká údajného napadnutí v jednom barcelonském nočním klubu, k němuž mělo dojít v noci z 30. na 31. prosince. Žena, která se označuje za oběť, uvedla, že se jí brazilský obránce dotýkal pod spodním prádlem bez jejího souhlasu. Následně zalarmovala policii a na začátku roku 2023 podala oficiální stížnost pro sexuální zneužití.

Jak bych to mohl ženě udělat?

Celý incident však fotbalista popírá. Uvedl, že se v klubu skutečně nacházel, a to v doprovodu svých přátel. Popřel však, že by se choval jakkoliv nemístně. „Tancoval jsem a bavil se, aniž bych někomu narušoval jeho prostor. Nevím, kdo je ta dáma. Jak bych tohle mohl ženě udělat?“ ptal se v rozhovoru pro televizi Antena 3.

I přes tato vyjádření Alves skončil ve vazbě. Dalším zlomovým bodem se pak pro obránce stala tisková konference mexického týmu Pumas. V pátek prezident klubu Leopoldo Silva oznámil, že s hráčem rozvázali smlouvu. Alves strávil podstatnou část své kariéry v Barceloně, a to zejména v letech 2008 až 2016. Nakrátko se do španělského týmu vrátil na sezonu 2021/22.

Alves hraje za brazilskou reprezentaci od roku 2006. Nastoupil do 126 zápasů a vstřelil osm gólů. Fandit mu mohli fanoušci i letos, kdy se účastnil mistrovství světa v Kataru. Do povědomí se zapsal zejména jako utěšitel, který chlácholil plačícího Neymara po prohře s Chorvatskem. Devětatřicetiletý fotbalista je druhým nejvytíženějším brazilským hráčem. Kromě působení v Barceloně si Alves na své konto připsal také angažmá v Juventusu. Za posledních pět let oblékl také dresy klubů PSG a Sao Paulo.

Tagy:
Chorvatsko FC Barcelona sexuální zneužívání smlouva fotbalista soud kauce fotbal vazba soudce klub obránce Mistrovství světa ve fotbale 2022 Juventus FC Paris Saint-Germain FC pohlavní zneužívání Daniel Alves