reklama
CNN Prima News bezpečnostní prověrka

bezpečnostní prověrka

Výpis příspěvků ke štítku „bezpečnostní prověrka“

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

20. října 2021 19:15

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

První tiskovka staronového ministra: Babiš za Vojtěcha zaskakoval, hned řešili roušky

26. května 2021 18:01

Adam Vojtěch (za ANO) se po téměř tři čtvrtě roce znovu ujal resortu zdravotnictví. Staronový ministr na své první tiskové konferenci po návratu informoval, že mezi jeho hlavní priority bude patřit dokončení procesu očkování či zajištění dostatečného testování do budoucna, aby se epidemie znovu nerozmohla. Často za něj před novináři zaskakoval premiér Andrej Babiš (ANO). Ten sebe i Vojtěcha hájil kvůli chybám, které vláda loni na přelomu léta a podzimu učinila.

Poslanci proberou spotřební daň pivovarů i bezpečnostní prověrky

26. listopadu 2020 09:55

Sněmovna má ve čtvrtek zrychleně schvalovat trvalé osvobození pivovarů od spotřební daně za vylité nebo vrácené pivo. Poslanci budou hlasovat také o novele, díky níž nebude žadatelům o prodloužení bezpečnostní prověrky při krizových stavech hrozit, že nedostanou rozhodnutí včas. Ve druhém čtení by měli poslanci pokračovat v debatě o sporném návrhu takzvaného nízkouhlíkového zákona o výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

reklama