Biatlon přišel o oblíbenou trenérku. Málková zahynula na Štědrý den při tragické nehodě

Český biatlon opustila v 66 letech oblíbená trenérka a matka dvou reprezentantů Marie Málková. Zahynula na Štědrý den při tragické autonehodě dvou vozidel. O nepříjemné události informoval na svých stránkách Český svaz biatlonu.

„Jsou zprávy, které nechcete slyšet. Jsou zprávy, které nechcete slyšet nikdy. Na Štědrý den 2021 opustila svoje nejbližší i celou biatlonovou rodinu Marie ‚Majka‘ Málková. Zahynula při tragické autonehodě ve věku 66 let,“ píše se v prohlášení na stránkách biatlonového svazu.

Málková byla učitelkou, svůj život ale spojila zejména s populárním zimním sportem. Učarovalo ji trenérské řemeslo. „Každý, kdo prošel letohradským klubem biatlonu, dělal první kroky na lyžích v ‚její‘ přípravce,“ stojí v oznámení. Letohradským klubem prošly například hvězdy a medailisté z velkých akcí Ondřej Moravec nebo Michal Šlesingr.

Synové Málkové Marian a Michael pak v biatlonu sami reprezentovali. Oba jsou nyní úspěšnými trenéry – Marian působí v Jablonci, Michael je trenérem reprezentačního týmu juniorů.

„Při vrcholných mezinárodních akcích v biatlonu na českém území jako bylo Mistrovství světa 2013 nebo Světové poháry plnila roli rozhodčí, stejně tak pracovala i v rámci závodů Českého poháru nebo domácích šampionátů,“ ocenil svaz její přístup a přínos pro český biatlon.

Zraněním podlehla na místě

O nehodě informovali pardubičtí hasiči. „Na silnici z Helvíkovic směrem na Rybnou nad Zdobnicí se střetla dvě vozidla. Hasiči odstřihli bezpečnostní pás a pomohli ženě z auta a ihned započali s resuscitací. Ve voze žena jela sama. Ve druhém automobilu cestoval otec s asi desetiletým synem. Žena svému zranění na místě podlehla,“ popsala mluvčí Vendula Horáková.

Přibližně 10letý chlapec byl převezen do nemocnice. Na místo přiletěl i vrtulník Letecké záchranné služby, ale nakonec odletěl prázdný.

Na zveřejněném smutečním oznámení se píše: „Odešla bez slůvka rozloučení po tragické nehodě.“ Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 4. ledna od 14:30 v letohradském evangelickém kostele.

Tagy: