Biden několikrát zakopl při nástupu do letadla. Internet se baví jeho pádem

Biden a jeho několik zakopnutí při nástupu do letadla (zdroj: AP)

Prezident Spojených států amerických Joe Biden se stal terčem posměchu na internetu poté, co hned několikrát zakopl a spadl na schodech při vstupu do letadla. Současný šéf Bílého domu však není zdaleka prvním americkým prezidentem, kterému vstup či výstup z letadla dal zabrat.

Joe Biden nastupoval v pátek na základně Andrews do letadla Air Force One, při tom však nekolikrát upadl. Ze záběrů na videu je vidět, že americký prezident mírně klopýtnul zhruba v polovině schodiště, hned se zase zvedl, aby o okamžik později spadl znovu. Při následujícím pokusu o nápravu se na schodišti definitivně zhroutil. Vstal a pak si chvíli držel bolavou nohu.

Veřejnost si z pádu na sociálních sítích začala utahovat. Video sdílel na Twitteru mimo jiné i Donald Trump mladší. „Pamatuji si, jak se tisk vysmíval otci, když někde trochu klopýtnul. Biden padá opakovaně. Jsem si jist, že je to obrázek jeho zdraví. Není divu, že se mu všichni veřejně vysmívají,“ uvedl syn bývalého republikánského prezidenta.

Bidenovo zakopnutí není ojedinělé. Například na konci listopadu si dokonce zlomil nohu, když uklouzl poté, co si hrál se svým psem. Bílý dům však po pátečním incidentu veřejnost ujistil, že Biden je po několikanásobném pádu stoprocentně fit. V historii navíc nejde zdaleka o jediný případ, kdy letadlové schody dělaly americkému prezidentovi problémy.

Například Barack Obama z letadla málem vypadl, když v roce 2015 při výstupu z Air Force One příliš rychle bral schody dolů. Obama ale své zavrávorání nakonec elegantně ustál. To bývalý republikánský prezident Gerald Ford už takové štěstí neměl. Ten na konci roku 1975 doslova sletěl ze schodů poté, co při výstupu z letadla držel deštník své manželce Betty a příliš se nekoukal pod sebe.

Tagy: