vstup

Výpis příspěvků ke štítku „vstup“

Po dlouhých měsících váhání posun. Turecký parlamentní výbor schválil vstup Švédska do NATO

Turecký parlamentní výbor pro zahraniční záležitosti dnes schválil vstup Švédska do Severoatlantické aliance, čímž přiblížil dosud neutrální zemi členství ve vojenském bloku, o něž usiluje od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Kdy dojde na rozhodující hlasování na plénu, zatím není známo, ale podle agentury Reuters by to mohlo být za několik týdnů a je pravděpodobné, že projde. Turecko s podporou vstupu severské země do NATO dlouhé měsíce váhalo a diktovalo si řadu podmínek.

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.

Erdogan nedělá nic zadarmo. Jsem zvědav, co za Švédsko v NATO dostal slíbeno, říká Bžoch

Bude dělat vše pro to, aby bylo nejlíp jemu a Turecku, okomentoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Jaroslav Bžoch (ANO) krok tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana poslat švédskou žádost o vstup do Aliance co nejdříve do parlamentu. Dále podotkl, že turecká hlava státu nedělá nic zadarmo a že je zvědav, co za to dostal slíbeno. Poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL) poznamenal, že členstvím Švédska získá NATO dalšího a opravdu kvalitního spojence a že se tím posílí i naše bezpečnost.

Pavlova podpora Ukrajiny do EU? Falešné naděje do zdvořilosti nepatří, kritizoval Kulidakis

Petr Pavel jako občan si může přát cokoliv, coby státník by se měl ale držet merita věci. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Thomas Kulidakis. Reagoval tak na prezidentovo přání, aby Ukrajina začala přístupové rozhovory do Evropské unie ještě koncem tohoto roku. Domnívá se, že vzbuzovat falešné naděje do kategorie zdvořilosti nepatří. Podle šéfredaktora týdeníku Echo24 Dalibora Balšínka prezidentovo prohlášení mělo symbolickou hodnotu.

Žádost o vstup do NATO podepsána. Švédsko ji ve středu doručí spolu s Finskem

Aktualizováno

Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová a později i její finský kolega Pekka Haavisto v úterý podepsali žádosti svých zemí o vstup do Severoatlantické aliance. Finský parlament předtím ve stejný den drtivou většinou hlasů schválil návrh, aby se země ucházela o členství v alianci. Švédský parlament obdobný postoj zaujal v pondělí. Příslušné dokumenty zástupci obou skandinávských zemí předají v bruselském ústředí NATO ve středu, řekla ve Stockholmu švédská premiérka Magdalena Anderssonová na tiskové konferenci s finským prezidentem Saulim Niinistöem.

Chceme vstoupit do NATO, oznámil finský prezident Putinovi. Ten ho varoval

Finský prezident Sauli Niinistö v telefonickém rozhovoru řekl ruskému protějšku Vladimiru Putinovi o plánech Finska vstoupit do NATO. Informovala o tom agentura Interfax. Putin podle ní prohlásil, že změna finské zahraniční politiky by měla negativní dopad na bilaterální vztahy. Podle úřadu finského prezidenta se telefonát uskutečnil z iniciativy Finska.

Земан одобрил ввод 103 чехов в украинскую армию. Ожидается подпись премьера

Премьер-министр Петр Фиала подпишет вступление чехов в состав ВСУ во всех случаях, когда запрос был поддержан всеми соответствующими органами. Об этом сообщил официальный представитель правительства Вацлав Смолка. В среду Пражский Град сообщил, что президент Милош Земан одобрил вступление 103 граждан Чехии в ряды Вооруженных сил Украины. Однако необходима контрассигнация премьер-министрa.

Přinesete oblečení, odnesete si elektroniku. Swap obchody šetří peníze, jeden je i v Praze

Nákupy za tu nejlepší možnou cenu – zdarma –⁠ mohou lidé vyzkoušet tento týden v pražských Holešovicích. Každý, kdo na takzvaný swap neboli udržitelných obchod zavítá, může přinést oblečení, elektroniku nebo třeba nepotřebné kuchyňské vybavení. Odnést si přitom může, co se mu zlíbí. Nabídka vlastních věcí přitom není podmínkou. Lidé také mohou nabízet a měnit své služby.