vstup

Výpis příspěvků ke štítku „vstup“

Žádost o vstup do NATO podepsána. Švédsko ji ve středu doručí spolu s Finskem

17. května 2022 10:38
Aktualizováno

Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová a později i její finský kolega Pekka Haavisto v úterý podepsali žádosti svých zemí o vstup do Severoatlantické aliance. Finský parlament předtím ve stejný den drtivou většinou hlasů schválil návrh, aby se země ucházela o členství v alianci. Švédský parlament obdobný postoj zaujal v pondělí. Příslušné dokumenty zástupci obou skandinávských zemí předají v bruselském ústředí NATO ve středu, řekla ve Stockholmu švédská premiérka Magdalena Anderssonová na tiskové konferenci s finským prezidentem Saulim Niinistöem.

Chceme vstoupit do NATO, oznámil finský prezident Putinovi. Ten ho varoval

14. května 2022 16:25

Finský prezident Sauli Niinistö v telefonickém rozhovoru řekl ruskému protějšku Vladimiru Putinovi o plánech Finska vstoupit do NATO. Informovala o tom agentura Interfax. Putin podle ní prohlásil, že změna finské zahraniční politiky by měla negativní dopad na bilaterální vztahy. Podle úřadu finského prezidenta se telefonát uskutečnil z iniciativy Finska.

Земан одобрил ввод 103 чехов в украинскую армию. Ожидается подпись премьера

13. května 2022 12:21

Премьер-министр Петр Фиала подпишет вступление чехов в состав ВСУ во всех случаях, когда запрос был поддержан всеми соответствующими органами. Об этом сообщил официальный представитель правительства Вацлав Смолка. В среду Пражский Град сообщил, что президент Милош Земан одобрил вступление 103 граждан Чехии в ряды Вооруженных сил Украины. Однако необходима контрассигнация премьер-министрa.

Zeman schválil vstup 103 Čechů do ukrajinské armády. Čeká se na Fialův podpis

11. května 2022 16:38

Premiér Petr Fiala (ODS) spolupodepíše vstup Čechů do ukrajinských ozbrojených sil ve všech případech, kdy žádost podpořily všechny příslušné úřady. Sdělil to mluvčí vlády Václav Smolka. Hrad ve středu informoval, že prezident Miloš Zeman schválil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 českým občanům. Nutná je ovšem kontrasignace předsedy vlády.

Přinesete oblečení, odnesete si elektroniku. Swap obchody šetří peníze, jeden je i v Praze

14. září 2021 16:33

Nákupy za tu nejlepší možnou cenu – zdarma –⁠ mohou lidé vyzkoušet tento týden v pražských Holešovicích. Každý, kdo na takzvaný swap neboli udržitelných obchod zavítá, může přinést oblečení, elektroniku nebo třeba nepotřebné kuchyňské vybavení. Odnést si přitom může, co se mu zlíbí. Nabídka vlastních věcí přitom není podmínkou. Lidé také mohou nabízet a měnit své služby.