CNN Prima News bilance

bilance

Výpis příspěvků ke štítku „bilance“

Černé Velikonoce na silnicích. Při nehodách zemřeli čtyři lidé, zranilo se jich 167

Při dopravních nehodách o prodlouženém velikonočním víkendu přišli letos v Česku o život čtyři lidé – dva řidiči osobních automobilů, jeden spolujezdec a jeden motocyklista. Jeden člověk zemřel v pátek, další v neděli, dvě smrtelné nehody se staly v pondělí. Loni bylo obětí od Velkého pátku do Velikonočního pondělí pět. Vyplývá to z údajů, které poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

Velikáni olympijských her? Na USA nebo Čínu zapomeňte, zazářilo maličké San Marino

Největší sportovní svátek, olympijské hry, jsou u konce. Poslední olympionici se z Tokia vrací domů, kde je čeká bujaré přivítání. Největší počet medailí si odvážejí američtí sportovci, kteří jich z více než tisíce ukořistili 113. Nadšením září i Čína, která získala 88 medailí. Tyto velikány však zastínila jiná hvězda – maličká země San Marino.