CNN Prima News biodiverzita

biodiverzita

Výpis příspěvků ke štítku „biodiverzita“

KOMENTÁŘ: Uklované čapí mládě jako symbol odtržení lidí od přírody i varování

15. července 2021 15:30

Případ oseckých čápů, kdy se matka rozhodla zabít jedno z mláďat, poukázal na celou řadu velmi důležitých věcí. Že část veřejnosti není ochotna akceptovat to, co se v přírodě běžně děje většinou mimo kamery. Že spousta lidí neví, jaká je skutečná funkce záchranných stanic. Že zjitřené emoce jsou více než vědomosti a zkušenosti doplněné o mnohaletou praxi. A že se potýkáme s mnohem závažnějším problémem, který může ohrozit ne jedno čapí mládě, ale nepřeberné množství všech živočišných druhů.

Ochránci bijí na poplach: Únik ropy na Mauriciu může zničit mořské rezervace!

14. srpna 2020 14:42

Ačkoli se podařilo zastavit šíření ropné skrvny, která u ostrova Mauricius vznikla po nehodě japonského plavidla, ochránci dál bijí na poplach. A to i přesto, že se do vody dostalo významně méně ropy než při jiných katastrofách. Nicméně problémem není to, kolik ropy do vody uniklo, ale především to, kde k nehodě došlo. Mauricius je totiž velice důležitým místem pro biodiverzitu. Mnoho zdejších druhů, které nenajdete jinde na světě, je tak v ohrožení. Podle odborníků budou dopady na zdejší život ohromné.

Obávaná sršeň mandarínská? „Je to další predátor, ale větší problém je člověk,“ říká entomolog

6. května 2020 16:30

Stovky sršní mandarínských se v uplynulých dnech objevily na hranicích Kanady a Washingtonu. Jedná se o největší druh sršně na Zemi, který disponuje velkým množstvím jedu. Krom toho představuje pro Severní Ameriku problém právě kvůli včelám medonosným. Několik jedinců sršně mandarínské totiž dokáže vyhubit celý úl.