Bizarní a nebezpečný hit TikToku: Lidé se tahají za vlasy a poslouchají praskání kůže

Na sociální síti TikTok se každý den objevuje mnoho videí s nekonečným množstvím výzev pro uživatele. Jedna z těch nových, která je označována jako „scalp popping“, spočívá v tom, že se za prameny vlasů zatáhne tak silně, že slyšíte zvuk lupnutí pokožky na hlavě. A co na to odborníci? Rozhodně nezkoušejte, vzkazují.

Skutečný zvuk lupnutí vzniká v důsledku toho, že měkká tkáň mezi pokožkou hlavy a lebkou praská, což rozhodně není nic zdraví prospěšného. „Můžete snadno roztrhnout vnitřní stranu pokožky hlavy, což může vést ke krvácení a případným infekcím. To může být bolestivé a velmi nepříjemné,“ varovala čtenáře deníku The Mirror ředitelka kožních klinik Cosmedics Ross Perryová.

Vlasy už nenarostou

„Dlouhodobě může také dojít k poškození vlasového folikulu, což může vést k vypadávání vlasů, a nezapomínejme na poškození krku a hlavy silou, kterou jsou vlasy tahány,“ dodala Perryová.

Řada lékařů varovala mladé lidi na samotném TikToku. To ale nezabránilo stovkám, ne-li tisícům lidí, aby v rámci výzvy nahrávali své vlastní klipy s lupáním vlasové pokožky.

Tagy: