reklama

BLOG: Nesmělý bojínek Pupík stále hledá svůj domov

I když má Pupík svůj inzerát na domov vyvěšený už pár týdnů, nikdo vhodný zatím bohužel nezavolal. Pokud totiž vylezete po pěti letech z množírny, holt se vytvoří takovej malej seznam věcí, co potřebujete.

reklama

No a na tom Pupikovým seznamu je bydlení na klidném místě mimo velkoměsto, ideálně v domečku se zahrádkou, kde lišky dávají dobrou noc. Za svoje lidi by měl nejraději takové, kteří vlastní kromě tří pytlů lásky i dalších pět pytlů trpělivosti. Nebo možná raději deset. Mají psí kamarádku nebo třeba víc, naopak nemají děti a už jim rukami bázlivý pejsek nebo pejsek z množírny prošel.

Dočasná teta je ochotna se bavit, ale na byt v Praze, s dětmi, bez pejsků a bez zkušeností to opravdu není.

Když se hledá domov, je třeba se řádně představiti, a tak jsme dali se spolubydlou dohromady Pupíkovo desatero:

Jméno: Pupík (vymýšlení děsně prďáckýho jména mi trvalo déle, než by bylo prima, až na něžnou přezdívku začal slyšet, pardon),

Věk: cca 5 let,

Rasa: x jork x lhasa apso,

Hmotnost: cca 6 kg,

Původ: množírna/nezvládnutý chov,

Popis: ranní gentleman a veselitel, podpostelovej bojínek, dolejzák, ukazovač břicha, házeč nesmělých pohledů, panikář a něžnej společník.

1. Ráno je všecko skvělý

Pupík miluje rána. Tiše šmíruje, kdo se vzbudí jako první, a radostně vítá všechno, co se hýbe. Ráno se totiž objevuje opravdovej Pupík, který po zbytek dne zůstává skryt, naprosto se neovládá a je opravdicky radostnej. Minule přitáhl i prázdnou krabici od mléka. Sice nevěděl, co s ní má dál dělat, a tak se tvářil, že on to rozhodně nebyl, ale někde uvnitř to tam všechno je.

2. S trpělivostí nejdál dojdeš

Pupík není žádná dávačka. Jeho lásku a důvěru si člověk musí řádně a trpělivě získávat. Zkrátka vyžaduje čas a tady se to na dny nepočítá. Tady žádný „já mu dám tři kila lásky a jeden navrch k tomu a on vedle mě bude za tři dny sedět na gauči“, nefunguje.

Pupík vás při seznámení radostně nepřivítá, naopak si trošku povrčí, protože co kdybyste ho přišli zabít. Po příchodu do nového domova si někam zaleze a možná ho nějakou dobu uvidíte jen při panickém běhu na čůrací podložku. Tady se to bohužel počítá na týdny. Je možné, že bude pokračovat tam, kde jsme spolu nyní a uvidíte ho dříve, ale taky je možné, že začne od začátku.

Ale až zjistí, že ho zabít nechcete, ukáže se vám vděčné a milující stvoření.

3. Pod postelí je to fajn

Sice ho poctivě cvičím na gaučového povaleče, ale pod postelí je to prý pořád dobrý. Zvláště, pokud se má jít ven, někdo přišel, někde se ozval hlasitý zvuk a taky jen tak. Prostě je to prima schovka. Na dlouhou dobu. Hodně dlouhou dobu.

4. Venku to není fajn

Pupík už umí obejít dům, ale není u toho rád. Při odchodu z bytu ho přepadne pocit, že ho všichni kolemjdoucí chtějí jasně sežrat a zkrátka to není městský typ. Pupík NESMÍ z vodítka a stále chodí na dvojitém jištění.

5. Jsem čistotnej, ne asi

Pupíka to venku zatím děsí, nic tam od něj nelze čekat, ale za to poctivě dodržuje vyprazdňování se doma na podložku. Třikrát tam hodil bobek a dvakrát zvednul nohu, ovšem v dalších dnech si to zase rozmyslel. Čmuchání při nočních procházkách ovšem dává tušit, že pokud se bude procházet na klidném místě, přijde to.

6. Pupík miluje smečku

Dává kamarádům ranní pusu a odkoukává, jak se v tomhle velkém světě ten život žije. A tak pro něj hledáme domov, kde už psí kamarádi jsou. Ideálně fenečky, ale kamarádit se bude i s pejsky. Pokud by byli klidní a vyrovnání, jsou to rozhodně body navíc. Pupík se zatím seznamovat neumí, napoprvé asi zavrčí, jinak je ve smečce spíše submisivní.

7. Dřevorubec

Pupík v noci chrápe. Je to něco mezi pilou a ožralou.

8. Olizovač tepláků

Že už vás má Pupík trochu rád, zjistíte tak, že vám něco zezadu olízne nohu a uteče. To je chlapcova forma sbližování a je třeba se cítit poctěn.

9. Doma vydržím, nic neničím

Pokud nepočítám ten proutěný košík na kapesníky, který ovšem hned vydal, a jeho krádeže obalů od čokolád z odpadkového koše.

10. Těší mě, panikář

Pupík je něžný typ. Hází nesmělé pohledy a nechá se sebou manipulovat, i když je podělanej až za ušima. Pokud byste na něj ale chtěli hned první den zezadu bafnout, možná by vám ukázal své vyčištěné zoubky.

Pupík je klasický množírenský pejsek, který teprve poznává svět. Je to velký bojínek a obavista. Jakmile do vás ale jednou vloží svou důvěru, stává se z něj vděčný a milý dolejzáček.

Pupík se nachází v dočasné péči v Praze pod spolkem Dočasky De De. Je odblešený, odčervený, očkovaný a kastrovaný s ošetřenými zoubky. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku.

Ráda si s vámi o něm zavolám na tel: 777 883 698 nebo napíšu na olga.minarik@gmail.com.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Osahával a líbal ženu, musela se schovat v hotelu. Pražští policisté po útočníkovi pátrají

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie dnes zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sen každého motoristického šílence. Luxusní vila nabízí svůj polygon a garáž plnou strojů

Po celém světě dnes lze nalézt nejrůznější a nejbláznivější zařízení, v nichž lze trávit volný čas. Když má člověk peníze, může si pronajmout úplně všechno, od ledového království přes luxusní jachtu až po podmořské apartmá. Pokud je ale motoristický šílenec, pak rozhodně sáhne po překrásné vile v americkém státě Missouri, která je stavěná až pro 16 hostů a má úplně všechno, co by si zarytý „petrolhead“ mohl jen přát. Třeba i vlastní polygon.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama