BLOG: Nesmělý bojínek Pupík stále hledá svůj domov

I když má Pupík svůj inzerát na domov vyvěšený už pár týdnů, nikdo vhodný zatím bohužel nezavolal. Pokud totiž vylezete po pěti letech z množírny, holt se vytvoří takovej malej seznam věcí, co potřebujete.

No a na tom Pupikovým seznamu je bydlení na klidném místě mimo velkoměsto, ideálně v domečku se zahrádkou, kde lišky dávají dobrou noc. Za svoje lidi by měl nejraději takové, kteří vlastní kromě tří pytlů lásky i dalších pět pytlů trpělivosti. Nebo možná raději deset. Mají psí kamarádku nebo třeba víc, naopak nemají děti a už jim rukami bázlivý pejsek nebo pejsek z množírny prošel.

Dočasná teta je ochotna se bavit, ale na byt v Praze, s dětmi, bez pejsků a bez zkušeností to opravdu není.

Když se hledá domov, je třeba se řádně představiti, a tak jsme dali se spolubydlou dohromady Pupíkovo desatero:

Jméno: Pupík (vymýšlení děsně prďáckýho jména mi trvalo déle, než by bylo prima, až na něžnou přezdívku začal slyšet, pardon),

Věk: cca 5 let,

Rasa: x jork x lhasa apso,

Hmotnost: cca 6 kg,

Původ: množírna/nezvládnutý chov,

Popis: ranní gentleman a veselitel, podpostelovej bojínek, dolejzák, ukazovač břicha, házeč nesmělých pohledů, panikář a něžnej společník.

1. Ráno je všecko skvělý

Pupík miluje rána. Tiše šmíruje, kdo se vzbudí jako první, a radostně vítá všechno, co se hýbe. Ráno se totiž objevuje opravdovej Pupík, který po zbytek dne zůstává skryt, naprosto se neovládá a je opravdicky radostnej. Minule přitáhl i prázdnou krabici od mléka. Sice nevěděl, co s ní má dál dělat, a tak se tvářil, že on to rozhodně nebyl, ale někde uvnitř to tam všechno je.

2. S trpělivostí nejdál dojdeš

Pupík není žádná dávačka. Jeho lásku a důvěru si člověk musí řádně a trpělivě získávat. Zkrátka vyžaduje čas a tady se to na dny nepočítá. Tady žádný „já mu dám tři kila lásky a jeden navrch k tomu a on vedle mě bude za tři dny sedět na gauči“, nefunguje.

Pupík vás při seznámení radostně nepřivítá, naopak si trošku povrčí, protože co kdybyste ho přišli zabít. Po příchodu do nového domova si někam zaleze a možná ho nějakou dobu uvidíte jen při panickém běhu na čůrací podložku. Tady se to bohužel počítá na týdny. Je možné, že bude pokračovat tam, kde jsme spolu nyní a uvidíte ho dříve, ale taky je možné, že začne od začátku.

Ale až zjistí, že ho zabít nechcete, ukáže se vám vděčné a milující stvoření.

3. Pod postelí je to fajn

Sice ho poctivě cvičím na gaučového povaleče, ale pod postelí je to prý pořád dobrý. Zvláště, pokud se má jít ven, někdo přišel, někde se ozval hlasitý zvuk a taky jen tak. Prostě je to prima schovka. Na dlouhou dobu. Hodně dlouhou dobu.

4. Venku to není fajn

Pupík už umí obejít dům, ale není u toho rád. Při odchodu z bytu ho přepadne pocit, že ho všichni kolemjdoucí chtějí jasně sežrat a zkrátka to není městský typ. Pupík NESMÍ z vodítka a stále chodí na dvojitém jištění.

5. Jsem čistotnej, ne asi

Pupíka to venku zatím děsí, nic tam od něj nelze čekat, ale za to poctivě dodržuje vyprazdňování se doma na podložku. Třikrát tam hodil bobek a dvakrát zvednul nohu, ovšem v dalších dnech si to zase rozmyslel. Čmuchání při nočních procházkách ovšem dává tušit, že pokud se bude procházet na klidném místě, přijde to.

6. Pupík miluje smečku

Dává kamarádům ranní pusu a odkoukává, jak se v tomhle velkém světě ten život žije. A tak pro něj hledáme domov, kde už psí kamarádi jsou. Ideálně fenečky, ale kamarádit se bude i s pejsky. Pokud by byli klidní a vyrovnání, jsou to rozhodně body navíc. Pupík se zatím seznamovat neumí, napoprvé asi zavrčí, jinak je ve smečce spíše submisivní.

7. Dřevorubec

Pupík v noci chrápe. Je to něco mezi pilou a ožralou.

8. Olizovač tepláků

Že už vás má Pupík trochu rád, zjistíte tak, že vám něco zezadu olízne nohu a uteče. To je chlapcova forma sbližování a je třeba se cítit poctěn.

9. Doma vydržím, nic neničím

Pokud nepočítám ten proutěný košík na kapesníky, který ovšem hned vydal, a jeho krádeže obalů od čokolád z odpadkového koše.

10. Těší mě, panikář

Pupík je něžný typ. Hází nesmělé pohledy a nechá se sebou manipulovat, i když je podělanej až za ušima. Pokud byste na něj ale chtěli hned první den zezadu bafnout, možná by vám ukázal své vyčištěné zoubky.

Pupík je klasický množírenský pejsek, který teprve poznává svět. Je to velký bojínek a obavista. Jakmile do vás ale jednou vloží svou důvěru, stává se z něj vděčný a milý dolejzáček.

Pupík se nachází v dočasné péči v Praze pod spolkem Dočasky De De. Je odblešený, odčervený, očkovaný a kastrovaný s ošetřenými zoubky. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku.

Ráda si s vámi o něm zavolám na tel: 777 883 698 nebo napíšu na olga.minarik@gmail.com.

Tagy: