Bojínek a ranní veselitel hledá parádní domov!

V dnešním sloupku pokračujeme v tématu „stále se mnou bydlí Pupík“ a to dílem posledním. A tak mi dovolte vyhlásit do světa, že Pupík hledá svůj vysněný domov!

V dnešním sloupku pokračujeme v tématu „stále se mnou bydlí Pupík“ a to dílem posledním. A tak mi dovolte vyhlásit do světa, že Pupík hledá svůj vysněný domov!

Jméno: Pupík (vymýšlení děsně prďáckýho jména mi trvalo déle, než by bylo príma, až na něžnou přezdívku začal slyšet. Pardon.)

Věk: cca 5 let

Rasa: x jork x lhasa apso

Hmotnost: cca 6 kg

Původ: množírna/nezvládnutý chov

Popis: ranní gentleman a veselitel, podpostelovej bojínek, dolejzák, ukazovač břicha, házeč nesmělých pohledů a panikář

Pokud hledáte domov, je dobré se pořádně představit, a tak jsme se spolubydlou dali dohromady Pupíkovo desatero:

1. Ráno je všecko skvělý

Pupík miluje rána. Tiše šmíruje, kdo se vzbudí jako první a radostně vítá všechno, co se hýbe. Ráno se totiž objevuje opravdovej Pupík, který po zbytek dne zůstává skryt, naprosto se neovládá a je opravdicky radostnej. Minule přitáhl i prázdnou krabici od mléka. Sice nevěděl, co s ní má dál dělat, a tak se tvářil, že on to rozhodně nebyl, ale někde uvnitř to tam všechno je.

2. S trpělivostí nejdál dojdeš

Pupík není žádná dávačka. Jeho lásku a důvěru si člověk musí řádně a trpělivě získávat. Zkrátka vyžaduje čas a tady se to na dny nepočítá. Tady žádný „já mu dám tři pytle lásky a jeden navrch k tomu a on vedle mě bude za tři dny sedět na gauči“, nefunguje.

3. Pod postelí je to fajn

Sice ho poctivě cvičím na gaučového povaleče, ale pod postelí je to prý pořád dobrý. Zvláště, pokud se má jít ven, někdo přišel, někde se ozval hlasitý zvuk a taky jen tak. Prostě je to prima schovka.

4. Venku to není fajn

Pupík už umí obejít dům, ale není u toho rád. Není to společenský typ a venku je potřeba se státi bodyguardem a poctivě hlídat. Dvěma vodítky. Nebo deseti.

5. Jsem čistotnej, ne asi

Pupíka to venku zatím děsí, nic tam od něj nelze čekat, ale za to poctivě dodržuje vyprazdňování se doma na podložku.

6. Pupík miluje smečku

Fenky i psy. Dává jim ranní pusu a odkoukává, jak se v tomhle velkém světě ten život žije. A tak pro něj hledáme domov, kde už psí kamarádi jsou.

7. Dřevorubec

Pupík v noci chrápe. Je to něco mezi pilou a ožralou.

8. Olizovač tepláků

Že už vás má Pupík trochu rád zjistíte tak, že vám něco zezadu olízne nohu a uteče. To je chlapcova forma sbližování a je třeba se cítit poctěn.

9. Doma vydržím, nic neničím

Pokud nepočítám ten proutěný košík na kapesníky, ale hned ho vydal.

10. Těší mě, panikář

Pupík je něžný typ. Hází nesmělé pohledy a nechá se sebou manipulovat, i když je podělanej až za ušima. Pokud byste na něj ale chtěli hned první den zezadu bafnout, možná by vám ukázal své vyčištěné zoubky.

Pupík je klasický množírenský pejsek, který teprve poznává svět. Je to velký bojínek a obavista. Jakmile do vás ale jednou vloží svou důvěru, stává se z něj vděčný a milý dolejzáček.

Hledáme pro něj klidný, trpělivý a hlavně zkušený domov. Ideálně v baráčku se zahrádkou, se psí smečkou a bez dětí. U lidí, kteří mají s bázlivými pejsky zkušenosti. Lidí, kteří mají trpělivost a s láskou ho budou učit, jak se žije takový normální, šťastný psí život.

Pupík se nachází v dočasné péči v Praze pod spolkem Dočasky De De. Je odblešený, odčervený, očkovaný a kastrovaný s ošetřenými zoubky. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku.

Ráda si s vámi o něm zavolám na tel: 777 883 698 nebo napíšu na olga.minarik@gmail.com.

Tagy: