CNN Prima News bombardér

bombardér

Výpis příspěvků ke štítku „bombardér“

Fiasko pro Putina. Rusové ztratili při útoku na letiště důležitou zbraň, vysvětluje expert

Ukrajinský bezpilotní letoun, který podle sobotního vyjádření ruského ministerstva obrany zaútočil na vojenské letiště v Novgorodské oblasti a poškodil zde blíže neupřesněné letadlo, zničil ruský strategický nadzvukový bombardér Tu-22M3, uvedl v pondělí zpravodajský web Meduza s odvoláním na zprávy ze sociálních sítí a snímky hořícího letadla. Kyjev se tradičně zdržuje vyjádření k útokům v hloubi Ruska.

Atomovými bombami peklo nekončilo. Americká nebeská pevnost skoro smazala Japonsko z mapy

Stál víc než vývoj atomové bomby a patřil k nejsložitějším vojenským výtvorům minulého století. Americký bombardér Boeing B-29 nezískal přízvisko Superfortress náhodou. Kolos dokázal unést devět tun bomb a v závěru druhé světové války smazal zápalnou municí několik japonských měst z mapy. Obzvlášť dva letouny, Enola Gay a Bockscar, se zapsaly do dějin jako nosiči jaderné zkázy. Kuriozitou je, že kokpit bombardéru inspiroval ikonickou vesmírnou loď Millenium Falcon ve Hvězdných válkách.

Gratulace ke Dni Ruska, vzkázali Ukrajinci, když okupantům sestřelili moderní bombardér

Ukrajincům v Charkovské oblasti se podařilo sestřelit další ruský bombardér Suchoj Su-34, informovalo ukrajinské letectvo. Stalo se tak v neděli 12. června, tedy přesně na Den Ruska, který odkazuje na přijetí deklarace o suverenitě Ruské federace. Ruská armáda od začátku invaze přišla minimálně o deset Su-34. Cena jednoho kusu se pohybuje mezi 36 až 50 miliony dolarů (minimálně 850 milionů korun).