reklama
CNN Prima News brambory

brambory

Výpis příspěvků ke štítku „brambory“

Zeleninové druhy prošly dlouhým vývojem a velkou proměnou

Historie používání zeleniny je nesmírně zajímavá. Takové množství druhů, tvarů a barev plodů, které nabízí dnešní trh, nebývalo vždy samozřejmostí. Dnešní formy zeleniny se postupně utvářely z planých rostlin. A teprve pečlivým výběrem a šlechtěním se vyvinuly do takové formy, v jaké je známe dnes.

Umíte využít vodu po vaření brambor a rýže?

Většina receptů na vaření obsahuje poněkud zavádějící informace typu „uvařené brambory ihned slijeme“. Ano, to je samozřejmě pravda, nechat brambory louhovat v uvařené vodě by nebylo moudré, zbytečně by přicházely o minerály a vitaminy, nicméně s tím sléváním vody opatrně. S vodou po vaření brambor a také s vodou po vaření rýže se ještě mohou dělat velké věci! Využít se obě tekutiny mohou na celou řadu domácích prací. Vyzkoušíte následující tipy a triky?

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN Prima NEWS řekl, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

Zabil sousedku a její srdce uvařil s bramborami. Nakrmil rodinu, chtěl z ní vymýtit ďábla

Dvaačtyřicetiletý Lawrence Anderson byl v úterý obviněn hned ze tří vražd. Přiznal se k ubodání své sousedky v jejím domě v Oklahomě. Po činu se vrátil domů a pobodal další tři lidi — svého strýce, tetu a jejich čtyřletou vnučku. Vyšetřovatel navíc uvedl, že po vraždě sousedky její srdce uvařil a s přílohou v podobě brambor nakrmil svou rodinu. Chtěl prý osvobodit démony z její duše.

Zdražování pokračuje. Ceny v Česku loni rostly nejrychleji od roku 2012

Zboží a služby v Česku loni zdražily v průměru o 3,2 procenta. To je nejvíce za posledních osm let. Za růstem cen stály zejména alkoholické nápoje, tabák nebo bydlení. Prosincová meziroční inflace pak dosáhla 2,3 procenta, qwoproti listopadu tak o 0,4 procentního bodu zpomalila. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu. V letošním roce má inflace zpomalit a přiblížit se ke dvouprocentnímu cíli České národní banky.

reklama