CNN Prima News brambory

brambory

Výpis příspěvků ke štítku „brambory“

Nejvíc zdražily oproti loňsku obilí, brambory, hovězí či mléko. Kde růst cen zpomalil?

20. července 2022 10:10

Meziroční růst cen výrobců pokračoval v Česku i v červnu a ve většině oborů zrychlil. Nejvíc, o 42,5 %, se zvýšily ceny v zemědělství, které o měsíc dříve meziročně stouply o 39,2 %. V průmyslu zrychlil růst cen z květnových 27,9 na 28,5 %. Mírný pokles statistici zaznamenali u stavebních prací, kde meziroční nárůst zpomalil z 13,5 na 12,8 %.

Za fotbalistu zaplatili tunou brambor. Mělo jít o žert, ale byl z toho bizarní přestup

24. října 2021 21:06

Fotbalista Jack Grealish nedávno v létě pokořil přestupový rekord anglické Premier League, když se z Aston Villy stěhoval do Manchesteru City za 100 milionů liber – téměř tři miliardy korun. To je trochu jiný svět, kterému se klub Czarne Golanka Dolna z nižší polské soutěže nemůže rovnat. Za hráče Dawída Rybu proto zaplatil tunou brambor.

Jakých chyb se při sklizni a uskladnění brambor vyvarovat?

11. září 2021 10:24

Starší ročníky možná mají v paměti školní brigády, kdy se jezdilo na brambory v rámci povinné školní docházky. Otlučené plechové kbelíky s navrstvenými bramborami, třídění na „hnusné“ a „dobré“, bolavá záda a ohníčky po práci, kdy se zatoulané brambory pekly v popelu. V současné době už těžkou práci nahrazuje mechanizace, ale pokud disponujeme několika řádky na políčku, traktor nám nebude moc platný. A stejně tak obrovské třídičky brambor. Doma musíme takovou práci udělat ručně. Ale pak zase máme jistotu, že uskladňujeme pouze dobré a kvalitní brambory.