reklama
CNN Prima News brambory

brambory

Výpis příspěvků ke štítku „brambory“

Za fotbalistu zaplatili tunou brambor. Mělo jít o žert, ale byl z toho bizarní přestup

24. října 2021 21:06

Fotbalista Jack Grealish nedávno v létě pokořil přestupový rekord anglické Premier League, když se z Aston Villy stěhoval do Manchesteru City za 100 milionů liber – téměř tři miliardy korun. To je trochu jiný svět, kterému se klub Czarne Golanka Dolna z nižší polské soutěže nemůže rovnat. Za hráče Dawída Rybu proto zaplatil tunou brambor.

Jakých chyb se při sklizni a uskladnění brambor vyvarovat?

11. září 2021 10:24

Starší ročníky možná mají v paměti školní brigády, kdy se jezdilo na brambory v rámci povinné školní docházky. Otlučené plechové kbelíky s navrstvenými bramborami, třídění na „hnusné“ a „dobré“, bolavá záda a ohníčky po práci, kdy se zatoulané brambory pekly v popelu. V současné době už těžkou práci nahrazuje mechanizace, ale pokud disponujeme několika řádky na políčku, traktor nám nebude moc platný. A stejně tak obrovské třídičky brambor. Doma musíme takovou práci udělat ručně. Ale pak zase máme jistotu, že uskladňujeme pouze dobré a kvalitní brambory.

Zeleninové druhy prošly dlouhým vývojem a velkou proměnou

13. července 2021 02:56

Historie používání zeleniny je nesmírně zajímavá. Takové množství druhů, tvarů a barev plodů, které nabízí dnešní trh, nebývalo vždy samozřejmostí. Dnešní formy zeleniny se postupně utvářely z planých rostlin. A teprve pečlivým výběrem a šlechtěním se vyvinuly do takové formy, v jaké je známe dnes.

Umíte využít vodu po vaření brambor a rýže?

17. dubna 2021 10:00

Většina receptů na vaření obsahuje poněkud zavádějící informace typu „uvařené brambory ihned slijeme“. Ano, to je samozřejmě pravda, nechat brambory louhovat v uvařené vodě by nebylo moudré, zbytečně by přicházely o minerály a vitaminy, nicméně s tím sléváním vody opatrně. S vodou po vaření brambor a také s vodou po vaření rýže se ještě mohou dělat velké věci! Využít se obě tekutiny mohou na celou řadu domácích prací. Vyzkoušíte následující tipy a triky?

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne

15. dubna 2021 16:04

V českých skladech aktuálně leží na tisíce tun brambor. Pěstitelé jich mají ohromný přebytek, protože kvůli vládním opatřením restaurace či školní jídelny nefungují v běžném provozu. Brambory tak musí prodávat výrazně pod cenou, lidé je mohou sehnat i za tři koruny za kilogram. Předseda Českého bramborářského svazu Josef Králíček CNN Prima NEWS řekl, že řada pěstitelů navíc ani nedosáhne na vládní kompenzace.

Zemědělci mají přebytek brambor a pořádají výprodej. Kde koupíte kilo za tři koruny?

14. dubna 2021 05:54

Čeští zemědělci se potýkají s obrovským přebytkem brambor. Ve skladech mají aktuálně tisíce tun tradiční plodiny a pokud brambory během několika dnů neprodají, budou je muset zlikvidovat. Rozhodli se tak uspořádat výprodej, který startuje na čtyřech místech v republice ve středu 14. dubna. Zájemci si mohou nakoupit kilo brambor za tři koruny.

Zabil sousedku a její srdce uvařil s bramborami. Nakrmil rodinu, chtěl z ní vymýtit ďábla

27. února 2021 18:43

Dvaačtyřicetiletý Lawrence Anderson byl v úterý obviněn hned ze tří vražd. Přiznal se k ubodání své sousedky v jejím domě v Oklahomě. Po činu se vrátil domů a pobodal další tři lidi — svého strýce, tetu a jejich čtyřletou vnučku. Vyšetřovatel navíc uvedl, že po vraždě sousedky její srdce uvařil a s přílohou v podobě brambor nakrmil svou rodinu. Chtěl prý osvobodit démony z její duše.

reklama