CNN Prima News brambory

brambory

Výpis příspěvků ke štítku „brambory“

Česko popelnicí Evropy? Na pultech jsou zrádné brambory z Francie, na degustaci pohořely

V českých supermarketech se objevily rané odrůdy brambor z Francie. Na první pohled vypadají krásně, ale chuťově zcela pohořely, uvedl pro CNN Prima NEWS místopředseda Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Třebíč Miroslav Muška. Obchody by podle zemědělců z Výzkumného ústavu bramborářského sice rané odrůdy v tento čas neměly vůbec nabízet, zákon to však nezakazuje.

Čechy trápí raketové zdražení brambor. Pěstitelé předpověděli, kdy ceny v obchodech klesnou

Chladné počasí na jaře, sucho na začátku léta a vydatný déšť v uplynulých týdnech. Počasí jako na houpačce přidělává vrásky bramborářům, kteří letos neočekávají zrovna dobré výnosy. To se podle expertů promítne i na cenách. Už teď jsou brambory meziročně dražší o skoro 70 procent. Podle pěstitelů by mohla cena mírně klesnout na podzim.

KOMENTÁŘ: Chcete na ty lanýže nastrouhat papriku? Hořký vtip nejen o paprice za 199 korun

Kilo paprik za 199,90 koruny. Bohu díky, že to není 199,99 Kč, takto má zákazník alespoň dobrý pocit, že na kilu ušetří devět haléřů. Sranda? Možná pro tvůrce vtipů, zákazník se ale právem ptá, kam se poděla solidarita výrobců, obchodníků a živnostníků se spotřebiteli. Prostě se vypařila a mnoho producentů i prodejců razí sobecké heslo: „Já si životní úroveň určitě snižovat nebudu!“