Brno centrem herního průmyslu. Konference Game Access přivítá tvůrce Zaklínače 3 či Mafie

Brněnské výstaviště se po dvouleté pauze opět stane centrem herního průmyslu. Mezinárodní konference Game Access 2022 přivítá v závěru května významné české i zahraniční tvůrce úspěšných videoher. O zákulisí vývoje se rozpovídají designéři, vývojáři, skladatelé či výtvarníci titulů jako Zaklínač 3, Spider-Man, Beat Saber či Mafia 3. Akci mimo jiné doprovodí také nedělní koncert hudby z kultovní české hry Mafia.

O významné hosty nebude mít brněnská konference nouzi. Mezi letošní hlavní řečníky patří například elitní výtvarník Kacper Niepokolczycki z polského studia CD Projekt RED, který dovolí návštěvníkům nahlédnout do zákulisí tvorby virtuálních světů Cyberpunku 2077 či Zaklínače 3. Přednášku chystá také nizozemský skladatel Joris de Man, který stojí za hudbou v úspěšných akčních titulech pro PlayStation, a to Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West.

Meet our next speaker, Marek Rabas! Marek is the CEO and Creative Director of MADFINGER Games, the very successful...

Posted by Game Access on Wednesday, May 18, 2022

Prostoru se dočkají rovněž čeští herní tvůrci. Na konferenci vystoupí zkušení tuzemští vývojáři a kreativci jako Marek Rabas (Madfinger Games), Ján Ilavský (Beat Games), Petr Kolář (Ashborne Games) či Jan Kavan a Lukáš Medek (CBE Software). Ve svých přednáškových blocích se budou věnovat videohernímu designu, obchodním modelům i byznysovým radám, jak ukočírovat herní studio.

Bohatý přednáškový program doplní rovněž desítky stánků nezávislých herních projektů, mnohé z nich se vůbec poprvé ukážou veřejnosti. Návštěvníci dostanou možnost vyzkoušet si nejen rozpracované tituly, ale taktéž prohodit pár slov se samotnými autory. Ukázky nových her doplní také galerie 2D a 3D umělců či cosplayeři se svými kostýmy.

Pozvánka od legendárního Petra Rychlého na událost Mafia Live - Anniversary Edition (Brno), která proběhne už tento týden v Brně! Pokud jste doteď váhali, teď už nemusíte! 🔥🔥 Odkaz na lístky -> www.mafia-live.cz

Posted by Game Access on Tuesday, May 24, 2022

Konference Game Access proběhne 27. a 28. května, hned v závěsu se ale v neděli ještě uskuteční koncert hudby ze série Mafia v podání Filharmonie Brno. Na programu je kromě samotného představení také premiéra dokumentu o tvorbě původního dabingu a vědomostní kvíz. Událostí bude provázet herec Petr Rychlý, hlas mafiánské postavy Paulieho.

Obě události bude pokrývat štáb pořadu CNN Prima Gaming. V dalších dílech se tak můžete těšit na reportáže, rozhovory i představení nejzajímavějších českých titulů. Pořad můžete sledovat každou sobotu v 22:20 na CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz, kde mimo jiné najdete i archiv odvysílaných dílů.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Rusové bombardovali Hadí ostrov, tvrdí Ukrajinci. Zveřejnili video útoku
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Rusové bombardovali Hadí ostrov, tvrdí Ukrajinci. Zveřejnili video útoku

Při raketovém útoku na Oděskou oblast přišlo o život 18 lidí. Ukrajinci zničili při útoku na jihu země ruskou vojenskou techniku a zabili 35 vojáků okupačních sil. Rusko se snaží zablokovat Lysyčansk, hlásí ukrajinský generální štáb. Šéf Kremlu Vladimir Putin popírá, že by za raketovým útokem na obchodní centrum v Kremenčuku stáli Rusové. Ruská vláda chce upravit zákon o obraně. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov řekl, že mezi Ruskem a Západem vzniká nová „železná opona“. Ukrajina hlásí, že Rusové začali bombardovat Hadí ostrov.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:09

Ruská tajná služba zadržela na Sibiři vědce, kterého podezírá z vlastizrady

21:54

Ukrajinci zaútočili na ruské sklady, zničili dron za miliony dolarů

21:38

USA ohlásily další pomoc pro Ukrajinu

21:11

Hadí ostrov má symbolický, vojenský i ekonomický význam, říká reportér CNN

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Sledujte Partii s Milošem Zemanem: Co říká na krizi STAN a jak by řešil energetickou krizi?

Hostem nedělní Partie Terezie Tománkové bude prezident republiky Miloš Zeman. Témat k probírání bude řada, od afér hnutí STAN přes válku na Ukrajině až po energetickou krizi. Ve druhé části proběhne tradiční velká politická diskuse, které se zúčastní pirátka Olga Richterová, Karla Maříková z SPD, Marek Benda z ODS a za hnutí ANO Patrik Nacher. Partie s datem 3. července navíc bude poslední před letní pauzou, jinak s výjimkou Vánoc vysílá každou neděli tak, jak jsou diváci zvyklí. A jaká vlastně byla první polovina letošního roku podle Tománkové?

Fiala k předsednictví v EU: Velkým úkolem je energetická krize. Leyenová připomněla Havla

Český premiér Petr Fiala (ODS) po setkání k zahájení českého předsednictví Evropské unii (EU) ocenil předešlou práci Francie. Podařilo se jí podle něj udržet jednotu členských států v podpoře Ukrajiny a sankcích. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová připomněla i v souvislosti s mottem českého předsednictví Evropa jako úkol také slova bývalého prezidenta Václava Havla.

Ukrajinci předvedli drtivou sílu houfnic z USA. Ruská děla neměla šanci, ukazuje video

Ukrajinci zaútočili na jednotky ruského dělostřelectva. Zničili při tom hned několik samohybných houfnic 2S3 Akacija. Útok podniklo ukrajinské dělostřelectvo pomocí obávaných tažených houfnic M777, které v květnu dodaly Spojené státy. Kdy a kde přesně k útoku došlo, není možné v průběhu války ověřit. Díky vojenské podpoře západních zemí začínají mít Ukrajinci nad okupanty obrovskou dělostřeleckou převahu – minimálně co se dostřelu týče. Na počet kusů těžké techniky vede stále Ruská federace.

Domácí zpravodajství

Další jihoamerický kokain v Česku. Drogy za čtvrt miliardy našli na Ústecku

Policie v Ústeckém kraji zajistila ve čtvrtek balík s větším obsahem kokainu. Podle informací denik.cz šlo až o 250 kilogramů. Balíčky s drogou se našly v dodávce v areálu firmy Fluorit v Sobědruhách na Teplicku, kde se zpracovávají nerostné suroviny, uvedl web. Národní protidrogová centrála bez dalších podrobností uvedla, že vyšetřuje nález většího množství kokainu v Ústeckém kraji. Mluvčí centrály Barbora Kudláčková jen řekla, že policisté na místě provádějí úkony trestního řízení.

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.