CNN Prima News Brusel

Brusel

Výpis příspěvků ke štítku „Brusel“

KOMENTÁŘ: Největší nepřítel Danuše Nerudové? Sebevědomí Danuše Nerudové

Existuje spousta věcí, které by člověk ani náhodou nechtěl. Třeba duševní „svěžest“ Joea Bidena, minulost Petra Pavla nebo „sekeru“ Zbyňka Stanjury. Pak jsou tu ovšem věci, které by chtěl mít každý. Například Rothschildovy prachy nebo sebevědomí Danuše Nerudové. Ta se totiž v rozhovoru pro týdeník Respekt svěřila, že kdyby padla Fialova vláda (která pravděpodobně nepadne), neváhala by opustit mandát v Bruselu (který zatím nemá) a nechala by se pověřit sestavením vlády (ačkoli ji nikdo ničím takovým pověřovat nechce).

Sledujte speciál České zájmy v Evropě s europoslanci. Co chtějí v EU prosazovat?

V jakém stavu je EU před klíčovými volbami do Evropského parlamentu a proč dění v Bruselu ovlivňuje naše životy více než kdy dřív? V živé debatě přímo ze Štrasburku bude na otázky moderátorky Terezie Tománkové odpovídat sedm europoslanců a europoslankyň. Speciál České zájmy v Evropě můžete sledovat již v úterý od 10:30 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tempo protiofenzivy zrychluje. Ukrajinci prolomili důležitou Surovikinovu linii

Ukrajina zvyšuje tempo ofenzivy, byla prolomena takzvaná Surovikinova linie, uvedla BBC. Na obloze nad Pskovem se zjevil neidentifikovaný objekt (UFO), načež byla přijata opatření k jeho zneškodnění, napsal večer gubernátor ruské Pskovské oblasti Michail Vedernikov na platformě Telegram. Zveřejnil rovněž krátké video, na němž je vidět mohutná střelba na nebe. Na zemi podle něj nejsou žádné škody. Pokud by se v roce 2024 konaly prezidentské volby během války, znovu bych kandidoval, uvedl Zelenskyj. Český kriminolog Petr Pojman sdělil, že se frontová linie na Ukrajině posunula, a je proto nutné ihned začít monitorovat možné válečné zločiny.

Česko mělo kvůli Green Dealu víc křičet. Jiné země se umějí v EU lépe prosadit, tvrdí Konečná

Česká republika se oproti některým srovnatelně velkým členským zemím Evropské unie nedokáže v Bruselu tak dobře prosadit, domnívá se europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Čeští zastupitelé se prý zpravidla „vzbudí“, až když je na vyjednávání příliš pozdě. Stejně tomu podle ní bylo i v případě přijímání ekologických norem Green Dealu, při jehož prvotním návrhu mělo Česko „víc křičet“.

Čeští politici nechápou fungování Bruselu. Konečná se pustila do Rakušana i celé vlády

Česká republika je v Evropské unii málo slyšet, řekla europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) v letním speciálu pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Na vině je podle ní i krátkodobá orientace českých politiků a jejich nepochopení specifik Bruselu. Politička zkritizovala pětikoalici za její výkon při předsednictví v Radě EU a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) za jeho roli při schválení „povinné solidarity“ v rámci migrační politiky.

Bartoš: Schizofrenie českých politiků. Úspěchy EU si přisvojují, blbosti na ni svalují

Politici si často úspěchy z Evropy přisvojují a „blbosti“ naopak prezentují jako diktát EU, prohlásil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš ve speciálu pořadu 360°. Dodal, že evropské volby se vyhrávají doma a čeští politici se tomu přizpůsobují. Podle předsedy Pirátů však takovou hru Fialův kabinet nehraje. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že nynější europoslanci obnovili dobrou reputaci v Bruselu.

Jurečka: Česko bylo v Bruselu za potížisty, teď si nás váží. Babišovi by za chválu huba upadla

Česká republika má v Bruselu fakt dobrý zvuk, loňský rok nás opravdu vyšvihl do sedla, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Z opozice ale zaznívala i kritika. Podle Jurečky by například šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi „huba upadla“, kdyby řekl, že české předsednictví byl dobrý politický i úřednický výkon.