CNN Prima News Brusel

Brusel

Výpis příspěvků ke štítku „Brusel“

Čtvrtinu úspor plynu v EU musí zařídit Německo. Odpovídá to spotřebě 5 milionů domácností

7. srpna 2022 14:49

Německo musí šetřit plynem jako žádná jiná země Evropské unie. To proto, aby dosáhlo společného cíle v oblasti úspor plynu ve výši 15 procent do 31. března 2023, jak stanovila Evropská komise (EK). Podle výpočtu Německé tiskové agentury, který vychází z údajů EK, bude muset Německo spotřebovat o deset miliard metrů krychlových plynu méně, aby dosáhlo úrovně, na které se dohodly země EU.

EU došláplo plynový pedál: Členské státy se dohodly na pravidlech pro omezení spotřeby

26. července 2022 05:09

Členské státy Evropské unie se shodly na plánu, který má omezit spotřebu zemního plynu a stanovit podmínky pro vyhlašování plynové nouze. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na nejmenované diplomatické zdroje. Plán má snížit riziko plynoucí z možného úplného přerušení dodávek ruského plynu do EU. Dohodu by měly na svém dnešním mimořádném jednání schválit ministři energetiky.

Sledujte 360° z Bruselu s Vondrou, Zdechovským i Charanzovou: Jak ustát zdražování?

20. června 2022 21:49

Jak čelit bezpečnostním hrozbám spojeným s válkou na Ukrajině? Jak v Česku ustojíme extrémní zdražovaní a zajistíme lidem energie za přijatelné ceny? To jsou jednak otázky, které lidi zajímají, a jednak priority českého předsednictví v radě EU, které začíná už 1. července 2022. Moderátor Michal Půr se bude ptát českých zástupců v Evropském parlamentu. Speciální vysílání CNN Prima NEWS startuje ve středu 22. června od 21:30. Jejich diskusi následně okomentují matadoři české politiky v pražském studiu.

Digitální euro přijde příští rok. Půjde o šikovnou pomůcku, nebo nástroj Velkého bratra?

11. června 2022 21:56

Evropská unie chce už příští rok začít testovat digitální euro, které spadá do globálního projektu takzvaných CBDC – digitálních měn centrálních bank. Ty mají v budoucnu doplnit či nahradit současné měny, které země po celém světě používají. CBDC se na první pohled podobají kryptoměnám, ve skutečnosti jsou ale totálně centralizovaným finančním nástrojem.

Tlustý: Vláda je loajální s Ukrajinou, Bruselem, kdekým. O českého občana se nezajímá

7. června 2022 20:34

Exministr financí Vlastimil Tlustý se ve vysílání CNN Prima NEWS znovu ostře vymezil vůči vládní koalici. Podle bývalého člena ODS, který se v roce 2009 podílel na pádu vlády Mirka Topolánka, kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) podřizuje svou politiku zájmům Evropské unie či Ukrajiny a dostatečně nemyslí na české občany. Pětikoalice kritiku podobného ražení dlouhodobě odmítá.

Agrofert musí vrátit dotace za 4,6 milionu korun. Vláda podala žalobu na hodnotitele

6. června 2022 13:37

Dvě firmy ze skupiny Agrofert mají vrátit z dotací přibližně 4,6 milionu korun. Kontroly auditorů z ministerstva financí (MF) odhalily pochybení u šesti projektů dvou firem z holdingu. MF také podalo kvůli neoprávněně jedné z udělených dotaci trestní oznámení na hodnotitele, který žádost posuzoval. V pondělí o tom informoval web iROZHLAS.cz, který má k disposici dopis českých úřadů Bruselu k auditu ke střetu zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO).