reklama

Brutální lynč: Desítky Izraelců se vrhly na jednoho muže a zbily ho do bezvědomí

/ fotografií

Izraelský dav zaútočil na muže, který projížděl poblíž Tel Avivu. Násilím ho vytáhli z auta, lynč pak trval až do chvíle, než přijela policejní hlídka. Ta muže našla nehybně ležícího poblíž auta. Čin výtržníci zdůvodnili tím, že jde o Araba, informuje Daily Mail.

reklama

Muž projížděl po pobřežní promenádě Bat Jam jižně od izraelského hlavního města Tel Aviv, informoval web Daily Mail. Desítky Izraelců se na řidiče vrhly a zbily ho do bezvědomí.

K tématu

Policie dorazila na místo o 15 minut později, zatímco oběť nehybně ležela na zádech poblíž auta. Lidé v davu útok odůvodnili tím, že muž byl Arab, který se pokusil vrazit do nacionalistů.

„Oběť lynčování je vážně zraněna, ale ve stabilním stavu,“ uvedla ve svém prohlášení nemocnice Ichilov v Tel Avivu. V Izraeli nepokoje stále neutichají. Shořelo už mnoho aut, restaurace či synagoga.

Starosta města Lod, které v úterý zažilo největší nepokoje, přirovnal tyto nepokoje k občanské válce nebo palestinskému povstání. Policie uvedla, že ve středu zatkla téměř 400 osob údajně „zapojených do nepokojů“ po celé zemi.

Krajně pravicový zákonodárce Becal’el Smotrič ze strany Židovský domov sdělil, že se „stydí za krutý“ útok na řidiče v Bat Jamu. „Židovští bratři, přestaňte. Za žádných okolností si nemůžeme dovolit účastnit se násilných činů,“ zdůraznil.

Boje začaly po nepokojích v Jeruzalémě v pondělí večer raketovou palbou z Pásma Gazy na Izrael, který pak zahájil masívní vojenskou operaci proti palestinským radikálním skupinám Hamás a Islámský džihád. O život přišlo podle zatím poslední bilance přes 70 lidí a stovky osob utrpěly zranění. Ve čtvrtek ráno raketa vypálená z Gazy zasáhla izraelské město Sderot, v troskách domu zemřel pětiletý chlapec.

Izraelský dav zaútočil na muže, který projížděl poblíž města Tel Aviv.
Izraelský dav zaútočil na muže, který projížděl poblíž města Tel Aviv.
Zdroj: Getty Images

K tématu

Tagy: raketa Tel Aviv Palestina Hamás nepokoje Izrael
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Domácí

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
Další články
reklama
reklama