CNN Prima News Jeruzalém

Jeruzalém

Výpis příspěvků ke štítku „Jeruzalém“

Hrozivé záběry z bazénu: Pod lidmi se propadlo dno. Vír vtáhl muže do 13metrové díry

22. července 2022 20:16

Hrozivá tragédie se ve čtvrtek odehrála ve vile v izraelském městě Karmej Josef nedaleko Jeruzalému. Pod lidmi se propadlo dno bazénu a proud vody vtáhl dvaatřicetiletého muže do hluboké díry. Záchranáři po něm pátrali čtyři hodiny, pomoct mu už ale nedokázali. Majitelka vily údajně neměla pro stavbu bazénu povolení, policie ji tak viní ze zabití z nedbalosti.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

17. května 2022 16:46

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Izrael po urážkách od Lavrova mění postoj. Jaké zbraně by mohl dodat Ukrajině?

5. května 2022 21:06

Bodání do vosího hnízda. I tak by se dala označit vyjádření ruské diplomacie z posledních dnů směrem k Izraeli. Vypadá to ale, že Jeruzalém výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“ nepřejde jen mávnutím rukou. Izraelští politici se čím dál více přiklání k vojenské pomoci Ukrajině. Že má z tohoto vývoje obavy i Kreml, možná dokazuje čtvrteční omluva prezidenta Vladimira Putina adresovaná izraelskému premiérovi Naftali Benettovi.

V Jeruzalémě se střetla izraelská policie s Palestinci. Potyčky si vyžádaly na 100 zraněných

15. dubna 2022 08:10
Aktualizováno

U mešity Al-Aksá v Jeruzalémě vypukly v pátek ráno střety mezi izraelskou policií a Palestinci, informuje agentura AP. Podle zdravotníků je zraněna stovka Palestinců, izraelská policie má tři raněné. V oblasti se v posledních týdnech zvýšilo napětí a sílí izraelsko-palestinské srážky, ty páteční jsou největší od začátku muslimského postního měsíce ramadánu.

Je Květná neděle. Začíná velikonoční pašijový týden, nevěřící slaví příchod jara

10. dubna 2022 06:11

Dnes je Květná neděle, křesťanům končí čtyřicetidenní postní období a začíná pašijový týden, který končí Velikonocemi. Věřící si dnes připomínají Kristův vjezd do Jeruzaléma a poslední týden jeho života. Při bohoslužbách se předčítá zpráva o umučení Ježíše Krista, tedy pašije, a v kostelích se světí kočičky a jiné zelené větvičky symbolizující palmové ratolesti, kterými byl vítán v Jeruzalémě. Pro nevěřící jsou Velikonoce oslavou příchodu jara.

První Zelenského přešlap? Nepotřebujeme lekce dějepisu, nechápou Izraelci řeči o holokaustu

26. března 2022 16:50

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je od začátku války na Ukrajině jednou z nejpropíranějších a nejpopulárnějších postav ve světě. Jeho osobní vedení Ukrajiny proti ruské invazi považují mnozí za inspirativní a stejně tak i jeho plamenné projevy do zahraničí, ve kterých žádá o pomoc či kritizuje nečinnost. Jedno vystoupení se mu ovšem nepovedlo. Zkritizoval totiž poslance Izraele, přičemž využil i argument týkající se holokaustu. Tím ale popudil část Izraelců.

Zelenskyj: Ukrajinští vojáci pomůžou Rusům na boží soud. Mír můžeme najít v Jeruzalémě

21. března 2022 08:57

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poslal ruským vojákům jasný vzkaz: „V obleženém Mariupolu shodila ruská letadla bombu na uměleckou školu, kde se skrývalo 400 civilistů, většinou ženy, děti a starší. Nevíme, kolik jich je naživu, ale víme, že pilota, který bombu shodil, sestřelíme. Stejně, jako jsme to udělali stovce dalších podobných masových vrahů,“ zdůraznil prezident ve svém videoprojevu. Dodal, že ruské vojáky pošlou na boží soud.