Brutální útok v Brně: Agresoři útočili na mladíka kladivem, okradli ho o výhru z automatů

Případ brutálního napadení a následné loupeže vyšetřují kriminalisté v Brně. Pachatelé tam měli kladivem zaútočit na mladého muže. Následně mu vzali několik desítek tisíc korun a z místa utekli.

Podle informací Krimi zpráv začal celý incident výhrou na automatech. Mladý muž nejspíše doplatil na špatný výběr kamarádů, kteří si všimli, že má u sebe hodnotnou sumu peněz. Začali poté spřádat plán, jak ho o jeho finance připravit.

Útočníci nejprve mladíka vylákali ven a následně odvezli autem na odlehlé parkoviště nacházející se poblíž Brna. „Když jsme měli vyjet, dostal jsem v zaparkovaným autě ránu kladivem. Začal jsem ztrácet vědomí,“ vylíčil Krimi zprávám napadený muž, který si přeje zůstat v anonymitě.

Zprávu o napadení potvrdil také policejní mluvčí Jihomoravského kraje. „Jihomoravští kriminalisté v současné době vyšetřují násilný trestný čin, který se odehrál koncem února u Šlapanic na kopci Žuráň, kdy poškozeného muže zezadu zákeřně napadl neznámý pachatel a následně ho připravil o větší finanční obnos,“ uvedl mluvčí Petr Vala.

Jeden z agresorů měl otřeseného mladíka zbít a připravit o zhruba 70 tisíc korun. Následně ho útočníci nechali na odlehlém parkovišti a z místa ujeli. „Snažil jsem se doplazit k zaparkovaným autům. Křičel jsem, ale nikdo mě neslyšel,“ vylíčil napadený.

Napadený skončil v nemocnici

Ležícího mladíka volajícího o pomoc si nakonec všimli lidé, kteří místem projížděli a okamžitě přivolali pomoc. Tím mu možná zachránili život. „Byl silně podchlazený a také měl na více částech těla poranění. My jsme pacienta ošetřili a převezli ho k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Tam napadený mladík strávil několik dnů a podstoupil i operaci. Podle informací Krimi zpráv už policisté vědí, kdo na něj zaútočil. Případ zatím kriminalisté vyšetřují jako loupež, není ale vyloučené, že případné obvinění ještě rozšíří o další trestné činy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lidé se bouří proti snižování teploty na pracovištích. Internet zahltila lavina vtipů
Energetika

Lidé se bouří proti snižování teploty na pracovištích. Internet zahltila lavina vtipů

Práce v kanceláři při osmnácti stupních a mnohahodinová pracovní doba za pokladnou při šestnácti stupních. Takové podmínky by mohly zaměstnance potkat podle nového vládního nařízení. To v rámci úspor snižuje minimální teplotní limity o několik stupňů. Podle odborníků má takové snížení teplot přinést podstatné úspory. Personál supermarketů jejich nadšení nesdílí.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:39

Nexta: Jak vypadají lety do Ruska? Letadla startují i s minimem pasažárů

00:14

Litva téměř 25 tisícům ukrajinských vojáků poskytne zimní uniformy

23:43

Expert přiblížil ruská referenda na Ukrajině

23:19

USA předloží rezoluci odsuzující takzvaná referenda okupovaných územích Ukrajiny

Nord Stream byl poškozen úmyslně, prohlásila švédská premiérka. O útok na zemi nejde

Podle informací, které mají k dispozici Švédsko a Dánsko, bylo poškození plynovodů Nord Stream v Baltském moři pravděpodobně úmyslným činem. Prohlásila to v úterý švédská premiérka Magdalena Anderssonová. Podle agentury Reuters také ujistila, že nejde o útok na Švédsko. O akt sabotáže šlo pravděpodobně i podle švédské ministryně zahraničí Ann Lindové.

„Ksichtovné“ nechceme, zuří Středula. Se Stanjurou se ostře pohádal kvůli zvyšování platů

Vláda zatím nepočítá s tím, že by od ledna zvýšila platové tarify zaměstnancům veřejné a státní služby. Základ výdělku se chystá zvednout o deset procent jen policistům, hasičům či vojákům. Ostatním profesím se má suma na platy navýšit o čtyři procenta, peníze mají ale putovat jen do odměn. Uvedl to ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula takové řešení označil za „ksichtovné“.

Živě
ON-LINE: Nečekaný projev Zelenského k Radě bezpečnosti: Lidé „volí“ se zbraní u hlavy

Ruská invaze na Ukrajinu začala před více než sedmi měsíci. Volodymyr Zelenskyj vyzval ruské vojáky, aby utekli z fronty nebo se vzdali, a opřel se do akcí Ruska v Doněcké oblasti. Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 tisíc mužů. Evropské země se v současnosti neshodnou, zda přijímat ruské migranty. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně.

Schickův spoluhráč si zavařil, tepal do režimu v Íránu: Nevydržím mlčet. Styďte se, zbabělci

Aktualizováno

Špatně zahalené vlasy Íránky Mahsy Amíníové mají rozsáhlé důsledky. V ultrakonzervativní islámské republice se rozjely vytrvalé protesty, které tamní policie potlačuje i ostrou střelbou do davů. Zarážející události ze země v Přední Asii se teď přenášejí i do fotbalového světa. Na problém si svojí nebojácností zadělal spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka z Bayeru Leverkusen Sardar Azmoun.

Domácí zpravodajství

Brutální napadení kvůli banálnímu dotazu. Kateřinu zbil na zastávce v Plzni neznámý muž

Kateřina z Plzně prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Na zastávce Sady pětatřicátníků ji napadl muž poté, co ho upozornila na to, aby neházel odpadky na zem, ale do koše, který se na místě nacházel. Místo toho, aby uposlechl, začal rozdávat rány do hlavy. Ženu poté odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Utrpěla několik pohmožděnin, nevidí na pravé oko a má lehký otřes mozku.

NATO obsadí ČR s cílem vyhladit Čechy. Exnovinářce Peterkové hrozí za její výroky osm let

Státní zástupce obžaloval pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou z toho, že lhala o úmrtích seniorů po očkování proti covidu či za výroky o tom, že Česko obsadí vojska NATO s cílem vyhladit Čechy. Ženě hrozí za šíření poplašné zprávy během nouzového stavu až osm let vězení. České televizi (ČT) to sdělila Blanka Valsamisová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4. Za lži o úmrtích v domě seniorů uložil Peterkové již v lednu soud pokutu 250 tisíc korun.