reklama

Vojáci v KLDR proráželi hlavou cihly a mlátili se palicí. Jsou neporazitelní, smál se Kim

Severokorejský režim uspořádal netradiční vojenskou přehlídku k příležitosti oslav 76. výročí vlády Korejské strany práce. Vojáci v rámci ní prováděli nesmírně bolestivé exhibice, rozbíjeli hlavami cihly nebo se mlátili obrovskými palicemi. Lídr KLDR Kim Čong-un byl potěšen a mluvil o vzniku neporazitelné armády.

reklama

Vypadalo to jako záběry z akčního filmu, jen bolest ve tváři severokorejských vojáků byla skutečná. Mnozí muži ve zbrani se v rámci exhibice svlékli do půl těla, aby čelili brutálním výpadům svých druhů.

Někteří vojáci přeráželi hlavou betonové kvádry, jiní nechávali ostatní, ať je o ně rozbíjejí. Další se nechávali mlátit palicemi a holemi a ukazovali svému vůdci, jak jsou zdatní.

Ti nejodvážnější se pak rozhodli výše popsané aktivity spojit – položili na cihlu ruku, do které jiný voják udeřil palicí a rozbil tak kvádr, který se pod končetinou nacházel.

Brutálnímu vojenskému cvičení přihlížel mezi jinými také vůdce KLDR Čong-un, který většinu bolestivých výjevů odměnil smíchem. V rámci oslav výročí vlády Korejské strany práce si KLDR dloubla do Spojených států, které podle ní destabilizují asijský region.

Mimoto se Severní Korea opět pochlubila svým vojenským arzenálem a pohrozila nukleárními raketami. Kim Čong-un navíc oznámil, že vzniká armáda, která bude „neporazitelná“. Natočil rovněž propagandistické video, ve kterém se prochází po červeném koberci mezi vojenskými vozy s nákladem raket.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama