reklama
CNN Prima News Severní Korea

Severní Korea

Výpis příspěvků ke štítku „Severní Korea“

Koreanista: Trump byl ve vztazích s KLDR neřízená střela. Vše se vrací do starých kolejí

Vztahy mezi USA a KLDR byly při komunikaci bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa a vůdce KLDR Kim Čong-una poměrně dobré, podle koreanisty Jaromíra Chlada se však za vlády Joea Bidena vše vrací do starých kolejí. „Trump se ve věci objevil jako neřízená střela a otevřel okno, jehož potenciál ale nebyl naplněn,“ pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

KLDR ukázala svaly na vojenské přehlídce. Vojáky zdravil i vyhublý Kim Čong-un

Severní Korea oslavila noční vojenskou přehlídkou 73. výročí svého vzniku. V Pchjongjangu defilé uniformovaných jednotek sledovalo celé vedení země včetně vůdce Kim Čong-una. Podle agentury Reuters tentokrát byla dramaturgie přehlídky poněkud skromnější a v ulicích se neobjevily mezikontinentální balistické rakety. Rozdílem oproti minulým letům byly i pochodující jednotky civilní ochrany, objevili se také vojáci v oranžových ochranných oblecích s plynovými maskami.

Žádné nakažené nemáme, rozdejte to jinde. Kim Čong-un odmítl miliony dávek vakcíny

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil úředníkům, aby stále více apelovali na tvrdší prevenci proti pandemii koronaviru. Země, která tvrdí, že ještě neměla ani jednoho nakaženého, tak odmítla 3 miliony dávek vakcíny přidělené v rámci mezinárodní iniciativy Covax. Odborníci spekulují, zda se Severní Korea nepřipravuje na aplikace jen některých očkovacích látek.

Severní Korea trpí hladem, přiznal Kim. Ceny potravin v zemi závratně rostou

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na stranickém zasedání přiznal, že země čelí nedostatku potravin kvůli malým výnosům v zemědělství. „Potravinová situace se stává napjatou,“ uvedl. Zemi loni zasáhly silné tajfuny následované záplavami. K nedostatku potravin podle stanice BBC vedle počasí přispívají i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně.

Kim se děsí covidu. KLDR má katastrofální zdravotnictví, vysvětluje koreanistka

Korejská lidově demokratická republika má kvůli strachu z covidové pandemie už přes rok zavřené hranice. Spisovatelka a česká koreanistka Nina Špitálníková, která byla hostem pořadu Interview na CNN Prima NEWS, upozorňuje, že zmrazením obchodu s Čínou se tak Severokorejci dostali do ještě větší krize než předtím. Země trpí žalostným nedostatkem potravin i zdravotnických pomůcek.

Tady se covid neřeší. Které státy nepočítají nakažené a se světem se odmítly bavit?

Světová média každý den přinášejí čerstvé statistiky o nakažených a vakcinovaných ze zemí po celém světě. Některé státy ale na tuto transparentnost nepřistoupily, a tak ostatní nemají kvalitní přístup k informacím, co se uvnitř těchto komunikačně uzavřených zón děje. Jak s nákazou bojují například Tanzanie, Turkmenistán nebo Severní Korea? Nikdo netuší.

reklama