CNN Prima News Severní Korea

Severní Korea

Výpis příspěvků ke štítku „Severní Korea“

KLDR mění pohled na Jižní Koreu, symboly jdou k zemi. Kim upíná naděje k Trumpovi, píše CNN

Kroky severokorejského režimu čím dál více znepokojují zahraniční pozorovatele. KLDR v posledních týdnech opustila dosavadní politiku znovusjednocení se svým jižním sousedem a podle expertů ho čím dál tím více vnímá jako cizí mocnost. Diktátora Kim Čong-una navíc znervózňuje utužování vztahů mezi USA a Jižní Koreou. Jeho nadějí by prý mohla být výhra Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách, k níž by mohl přispět svou troškou do mlýna. Analytici navíc předpokládají, že napětí na Korejském poloostrově se bude v dalších měsících stupňovat.

Nemáme v úmyslu vyhnout se válce, Jižní Korea je nepřítel číslo jedna, řekl vůdce KLDR

Severní Korea zrušila vládní organizace, které mají na starosti vztahy s Jižní Koreou, včetně záležitostí sjednocování a mezikorejského turistického ruchu. Vůdce KLDR Kim Čong-un kromě toho vyzval parlament země k přijetí ústavního dodatku, jenž by Jižní Koreu označil za striktně oddělenou zemi a nepřítele číslo jedna. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na státní média.

Nedá se tím trefit cíl. Rusové si stěžují na zbraně ze Severní Koreje, jsou prý „prokleté“

Rusko během téměř dvou let bojů na Ukrajině značně vyčerpalo své zásoby zbraní. Obracet se tak musí i na spojence v zahraničí. Kromě Íránu uspělo v tomto ohledu i u severokorejského diktátora Kim Čong-una. Ruští velitelé si ale stežují, že některé zbraně z KLDR jsou značně nekvalitní a trefit s nimi cíl je velmi obtížné, informuje web Moscow Times s odkazem na válečné bloggery.

Kim Čong-un nechal provést další raketový test. KLDR odpálila nadzvukovou střelu

Severní Korea v pondělí ráno směrem do Japonského moře odpálila patrně balistickou raketu, která dopadla na neupřesněné místo mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, informovaly agentury Kjódó a Reuters. Jde o první odpálení severokorejské rakety od 18. prosince, kdy armáda otestovala raketu dlouhého doletu Hwasong-18. KLDR test později potvrdila.

Diktátor Kim Čong-un měl čtyřicátiny. Okázalá oslava se ale nekonala, spekuluje se o důvodech

Narozeniny severokorejských diktátorů z dynastie Kimů vždy znamenaly pro tamní režim důvod k rozsáhlým oslavám doprovázeným okázalými vojenskými přehlídkami. Bez bohaté pompy však překvapivě zůstaly čtyřicátiny současného lídra asijské země Kim Čong-una. Státní tisková agentura v den jeho narozenin „pouze“ vydala obsáhlý článek, v němž oceňuje jeho iniciativu v oblasti rozsáhlých stavebních projektů. Podle odborníků mohou být za vším hned dva zásadní důvody.

Severní Korea se chystá na válku. Urychlete přípravy, vyzval armádu vůdce Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit přípravy na válku v důsledku podle něj bezprecedentních konfrontačních kroků ze strany Spojených států. Ve čtvrtek o tom informovala severokorejská státní média, podle nichž Kim hovořil o prioritách pro příští rok na setkání vládnoucí komunistické strany. Diktátor rovněž prohlásil, že KLDR rozšíří strategickou spolupráci s „protiimperialistickými nezávislými zeměmi“.