reklama
CNN Prima News Severní Korea

Severní Korea

Výpis příspěvků ke štítku „Severní Korea“

Severní Korea pyká za neúčast v Pekingu. Mohou za to nepřátelské síly, odmítá chybu

8. ledna 2022 23:41

Na posledních zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu došlo k přelomové události. Sportovci Jižní a Severní Koreje pochodovali při zahájení jako jeden tým. Stejná situace se na nadcházejícím sportovním svátku v čínském Pekingu určitě opakovat nebude. Severokorejci totiž loni zrušili účast na akci pod pěti kruhy v Tokiu, za což od Mezinárodního olympijského výboru dostali trest. Na svou neúčast mají poměrně kuriózní pohled.

Sexuální násilí, hlad a kruté tresty. Dezertérka vzpomíná na chvíle hrůzy v armádě KLDR

25. prosince 2021 06:13

Sexuální násilí, potraty bez anestezie i hladovění. Tak bývalá severokorejská vojačka Jennifer Kim, která dezertovala, popsala peklo, jemuž čelí ženy v armádě Kim Čong-una. Dodnes s hrůzou vzpomíná na bolest, kterou pociťovala při krutých trestech, i smutný fakt, že kvůli otřesnému zacházení přišla o možnost stát se matkou.

Popravy plamenometem nebo rozstřílené dítě. I taková je KLDR, Kim Čong-un vládne už 10 let

17. prosince 2021 17:08

Na světlo světa se dostaly nové informace o poměrech v Severní Koreji. Brutální režim Kim Čong-una, který se k moci dostal přesně před 10 lety po smrti svého otce, zasévá mezi obyvateli strach i prostřednictvím veřejných poprav. Otec například musel sledovat, jak jeho syna upálili plamenometem. Svědci ale hovoří i o dalších zvěrstvech páchaných úřady. Životu nebezpečné je i pouhé sledování filmů nebo poslouchání hudby.

Severokorejský student propašoval do země kopii seriálu Squid Game. Bude za to popraven

27. listopadu 2021 19:06

Severokorejský student, který se vracel z Číny, propašoval do země jihokorejský seriál Squid Game na USB disku. Kopie následně prodával spolužákům. Jenže byl odhalen a následné drakonické tresty nepostihnou pouze jeho. Učitelé z tamní školy budou zřejmě posláni pracovat do uhelných dolů. A on sám má být popravčí četou zastřelen podobně, jako byly zabíjeny postavy v seriálu. Severní Korea striktně zakazuje jakékoliv materiály ze západu a z Jižní Koreje.

KLDR a Jižní Korea obnovily komunikaci. Horká linka se rozezněla tři dny po testu nové střely

4. října 2021 05:20

Severní a Jižní Korea dnes ráno obnovily horkou linku. S odkazem na sdělení Soulu o tom informuje agentura AP. KLDR prostřednictvím své státní agentury KCNA obnovení společného komunikačního kanálu krátce předtím avizovala. Zároveň vyzvala Soul, aby se zasadil o zlepšení napjatých vzájemných vztahů. Komunikaci se svým jižním sousedem Severní Korea přerušila po pouhých několika týdnech letos v srpnu.

Koreanista: Trump byl ve vztazích s KLDR neřízená střela. Vše se vrací do starých kolejí

14. září 2021 16:52

Vztahy mezi USA a KLDR byly při komunikaci bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa a vůdce KLDR Kim Čong-una poměrně dobré, podle koreanisty Jaromíra Chlada se však za vlády Joea Bidena vše vrací do starých kolejí. „Trump se ve věci objevil jako neřízená střela a otevřel okno, jehož potenciál ale nebyl naplněn,“ pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama