CNN Prima News Buffalo

Buffalo

Výpis příspěvků ke štítku „Buffalo“

Zalézt do sklepa a tiše zemřít. Přeživší obránci Azovstalu přinesli mrazivá svědectví

23. června 2022 07:47

Střely z minometu mu roztrhaly nohu a být po jeho, zemřel by. Agentura AP zveřejnila svědectví 20letého obránce oceláren Azovstal, kterému život zachránili odvážní kolegové a lékaři. Aby nezapomněl, že ve válce přišel o dolní končetinu, nechá si na pravé předloktí vytetovat právě střelu z minometu, která ho zasáhla. Mezi hrdiny bojů v Mariupolu a Azovstalu ale patří také piloti, kteří za plného ostřelování dodávali do oceláren jídlo a evakuovali zraněné.

Muž před kostelem v USA střílel lidi. Už dost, řekl Biden a vyzval k zákazu útočných pušek

3. června 2022 05:00

Tři lidé zemřeli při střelbě před kostelem ve městě Ames v americkém státě Iowa. Mezi mrtvými je i pravděpodobný útočník, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii. Ta k případu zatím nesdělila bližší podrobnosti, nebezpečí pro občany ale podle ní již pominulo. Americký prezident Joe Biden vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky, zintenzivnil prověrky kupujících a zavedl další opatření ke zpřísnění kontroly zbraní.

Střelba v oklahomské nemocnici: Policie hlásí oběti a zraněné. Mrtvý je i útočník

2. června 2022 01:35
Aktualizováno

Neznámý útočník vyzbrojený puškou a pistolí ve středu zabil čtyři lidi a další zranil, když začal střílet v budově patřící do areálu nemocnice v americkém městě Tulsa. S odvoláním na místní policii o tom informují zahraniční zpravodajské agentury. Podle policie zůstal po útoku i pátý mrtvý, který je považovaný za střelce. Muž, jehož věk vyšetřovatelé odhadli na 35 až 40 let, se patrně zastřelil.

Zločin ve městě seniorů: Muž v kostele střílel na Asiaty, pastor ho praštil židlí

16. května 2022 13:33

Střelec v tchajwanském kostele ve městě Laguna Woods v Kalifornii v neděli zastřelil jednoho člověka, dalších pět lidí zranil. Policie útočníka dopadla a nyní zjišťuje, zda za činem stála rasová nenávist. Laguna Woods je specifickým městem, původně totiž vzniklo jen jako komunita pro seniory. Mezi oběťmi střelby jsou tak výhradně starší lidé.

Hrdina z ostrahy i matka, jež zasvětila život rodině. Kdo jsou oběti střelce z Buffala?

15. května 2022 14:58

Sobotní střelba v buffalském supermarketu si vyžádala deset obětí, další tři lidé jsou zraněni. Teprve 18letý střelec Payton Gendron zasáhl v obchodě a před ním celkem 13 lidí, z toho 11 Afroameričanů. Policisté jej obvinili z vraždy prvního stupně. Útok s rasistickým podtextem si vyžádal i život expolicisty Aarona Saltera Jr. či čtyřnásobné matky Ruth Whitfieldové. Totožnost dalších obětí zatím nebyla zveřejněna.

Zradikalizoval se z nudy. Střelec z Buffala sepsal manifest o nadřazenosti bělochů

15. května 2022 09:35

V sobotu otřásla americkým Buffalem tragická střelba v supermarketu Tops Friendly Market. Z činu, při kterém zemřelo deset lidí a tři další byli zraněni, je obviněn teprve 18letý Payton Gendron z Broome County. Následně se ukázalo, že před činem zveřejnil 180stránkový manifest o nadřazenosti bílé rasy. Tvrdil, že se zradikalizoval na začátku pandemie, protože se nudil.

Nejméně deset mrtvých po střelbě v buffalském supermarketu. Útočníka zadržela policie

14. května 2022 22:07
Aktualizováno

Osmnáctiletý střelec bílé pleti v sobotu v supermarketu v americkém městě Buffalo ve státě New York zabil deset lidí a další tři zranil. Následně se vzdal policii. Oznámily to americké úřady. Podle FBI se střelba vyšetřuje jako zločin z nenávisti a rasově motivovaný násilný extremismus. Guvernérka státu New York Kathy Hochulová střelbu označila za teroristický čin.

Originální nápad psího útulku: Zvířata k adopci nabízí na krabicích na pizzu

7. dubna 2022 00:33

Chutné s užitečným spojily dvě dámy v USA. Kimberly LaRussaová z útulku pro zvířata s názvem Niagara SPCA kontaktovala Mary Alloyovou, majitelku restaurace Just Pizza & Wing ve městě Amherst nedaleko světově proslulých Niagarských vodopádů, a zeptala se jí, zda by na každou krabici pizzy mohli dát obrázek psa z útulku s pobídkou: „Prosím, adoptuj mě.“ Nápad se hned ujal a vyvolal nečekaný ohlas.