CNN Prima News Buffalo

Buffalo

Výpis příspěvků ke štítku „Buffalo“

Dozvuky Nagana. Matuška zpíval hymnu v Buffalu, Češi tleskali ruské ikoně a Hlinka v NHL

Více než 100 tisíc lidí na Staroměstském náměstí, další desetitisíce fanoušků v ulicích Prahy. Nesmírná hrdost a slzy – nebo minimálně husí kůže – i při dnešním sledování 25 let starých záběrů. To je ten nejvýznamnější efekt úspěchu českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Ale co zůstává v kontextu důsledků senzačního tažení v Japonsku trochu upozaděné?

Umrzl i muž, který šel pro jídlo své těhotné ženě. USA počítají oběti, majitelé brání obchody

Policie v Buffalu ve Spojených státech varovala, aby se lidé při sněhové kalamitě zdrželi rabování, neboť majitelé obchodů se vyzbrojili a jsou odhodláni je bránit. Zatčeno již bylo osm osob. Web Daily Mail informoval o nálezu těla muže, který vyrazil obstarat zásoby pro svou těhotnou manželku. Nejhorší bouře tohoto století si v USA vyžádala už nejméně 65 životů, 31 mrtvých hlásí Buffalo.

Vánoční zázrak: Rodina zachránila život postiženému seniorovi. Ztratil se ve sněhové bouři

V americkém státě New York došlo k malému vánočnímu zázraku. Mladá rodina tam zachránila život mentálně postiženému seniorovi, který se ztratil v silné sněhové bouři. Zmateného muže se silnými omrzlinami přivedli do svého domova na Štědrý den a začali shánět pomoc. Ta však od záchranných složek kvůli extrémnímu počasí nepřicházela. Matka tří dětí, která se muže ujala, proto vzala věc do vlastních rukou.

Začínám panikařit, psala 22letá žena rodině. Uvízla ve vánici, v autě ji našli mrtvou

Pro rodinu 22leté Anndel Taylorové se letošní vánoční svátky staly těmi nejsmutnějšími. Mladá pracovnice buffalského centra pro seniory jela den před Vánoci autem z práce domů, její cesta měla trvat pouhých šest minut. Do svého domova však nedorazila. Sněhová bouře ji uvěznila na cestě. Svým příbuzným posílala videa, čekala na pomoc. Kvůli komplikované situaci spojené s nebezpečným počasím se jí však nedočkala. Její bezvládné tělo našli v autě místní, kteří po ní na žádost rodiny pátrali.

Bílé peklo. Sněhová bouře v USA zabila desítky lidí, někteří zemřeli uvězněni v autech

Nejméně 28 osob zemřelo v americkém státě New York poté, co kraj kolem města Buffala postihla sněhová bouře nevídaných rozměrů. Někteří lidé byli ve svých autech uvězněni více než dva dny, než se je z bílého pekla povedlo vysvobodit. Jiní se už ven živí nedostali. Celkově živel připravil po celých Spojených státech o život nejméně 56 lidí.

Tragická bilance sněhové bouře v USA. Extrémní arktické počasí nepřežilo minimálně 48 lidí

Mrazivé počasí a sněhové bouře si ve Spojených státech v posledních dnech vyžádaly nejméně 48 lidských životů, uvádí v pondělní bilanci agentura AP. Většina obětí je hlášena ze západu státu New York, kde ve městě Buffalo a jeho okolí zemřelo nejméně 27 lidí poté, co blizard uvěznil lidi v autech nebo domech bez elektřiny. Extrémní zima, která lidem napříč USA zasáhla do vánočních plánů, by měla tento týden ustupovat.

Zalézt do sklepa a tiše zemřít. Přeživší obránci Azovstalu přinesli mrazivá svědectví

Střely z minometu mu roztrhaly nohu a být po jeho, zemřel by. Agentura AP zveřejnila svědectví 20letého obránce oceláren Azovstal, kterému život zachránili odvážní kolegové a lékaři. Aby nezapomněl, že ve válce přišel o dolní končetinu, nechá si na pravé předloktí vytetovat právě střelu z minometu, která ho zasáhla. Mezi hrdiny bojů v Mariupolu a Azovstalu ale patří také piloti, kteří za plného ostřelování dodávali do oceláren jídlo a evakuovali zraněné.

Muž před kostelem v USA střílel lidi. Už dost, řekl Biden a vyzval k zákazu útočných pušek

Tři lidé zemřeli při střelbě před kostelem ve městě Ames v americkém státě Iowa. Mezi mrtvými je i pravděpodobný útočník, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii. Ta k případu zatím nesdělila bližší podrobnosti, nebezpečí pro občany ale podle ní již pominulo. Americký prezident Joe Biden vyzval Kongres, aby zakázal útočné pušky, zintenzivnil prověrky kupujících a zavedl další opatření ke zpřísnění kontroly zbraní.