CNN Prima News Buštěhrad

Buštěhrad

Výpis příspěvků ke štítku „Buštěhrad“

Generála Pavla podpořilo přes 81 tisíc Čechů. Na kontrolu podpisy předá ještě v pondělí

Kandidaturu generála Petra Pavla na prezidenta ČR podpořilo podpisy 81 tisíc českých občanů. Pavlovu kandidaturu ještě v pondělí jeho tým podá na ministerstvu vnitra. Armádní generál ve výslužbě, který byl v letech 2015 až 2018 předsedou Vojenského výboru NATO, kandidaturu oficiálně ohlásil 6. září. Pavel to řekl novinářům v Buštěhradě na Kladensku, kde se zapojil do sázení 25 stromů. Označil to za symbolický počin vůči životnímu prostředí, které prezidentská kampaň zatěžuje například spotřebou papíru a dopravou.

Rath prý nemá peníze. Soud mu ale zbytek peněžitého trestu nepromine

Aktualizováno

Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu prominul druhou část desetimilionového peněžitého trestu. Bývalý politik měl do 20. června zaplatit druhou splátku trestu, který dostal za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku. Částku ale neuhradil, podle prohlášení jeho advokáta Romana Jelínka pro deník Právo nemá peníze. Prvních pět milionů z trestu Rath uhradil letos v únoru.

Ztratil se slepý kocourek Hastrmánek! Pomůžete s hledáním?

V Buštěhradu na Kladensku se ztratil slepý kocour jménem Hastrmánek. Zmizel ze zahrady u domu první červencovou středu. Je menšího vzrůstu, má bílomourovatý kožíšek a vyoperované obě oči. Kvůli svému hendikepu nemá mimo domov příliš dobré vyhlídky. Proto prosíme všechny, kdo se v dané lokalitě pohybují, aby měli oči otevřené a v případě, že Hastrmánka zahlédnou nebo dokonce naleznou, volali spolek Srdcem pro kočky na číslo 777 757 445.