Rath dostal po propuštění dárek od Svazu pacientů. Snad to není krabice, vtipkoval

Rath dostal od Svazu pacientů dar

Bývalý ministr zdravotnictví je na svobodě a oplývá dobrou náladou. Na oficiálním setkání v Hostivicích, kde žije, před novináři zavtipkoval. Snad to není krabice, reagoval na dárek, který dostal na přivítanou od Svazu pacientů. Policie totiž Davida Ratha zadržela v květnu 2012 se sedmimilionovým úplatkem, který si nesl v krabici od vína.

Žádost o podmíněné propuštění podala organizace Svaz pacientů České republiky, která Ratha také přivítala. Na tiskové konferenci mu jeho kolegové předali i dar. „Snad to není krabice,“ reagoval Rath. Místo krabicového vína ale dostal víno v lahvi a med.

Na tiskové konferenci také Rath zodpověděl dotazy novinářů a uvedl, že se dále v politice angažovat nebude. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS pak prozradil, na co se po odchodu z vězení těšil.

Rád by také pokračoval v lékařské praxi v Hostivicích. Nechal se také slyšet, že do politiky už znovu nevstoupí. „Určitě ne, myslím, že to stačilo. Poučil jsem se, s veřejnými zakázkami nechci mít společného vůbec nic, je to past. V Česku je to cesta rovnou do kriminálu,“ dodal. Více se dočtete zde.

Policie Ratha zadržela v květnu 2012 se sedmimilionovým úplatkem, který si nesl v krabici od vína. Pražský vrchní soud později uznal Rathovu vinu v případech ovlivňování tendrů na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku a budovy Gymnázia Hostivice nedaleko Prahy.

V této takzvané první větvi kauzy Rath dostal sedmiletý trest vězení a také desetimilionový peněžitý trest a zákaz činnosti, a to za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů EU.

Tagy: