byt

Výpis příspěvků ke štítku „byt“

Skandál policisty z Brněnska. Uplácel, aby získal byt, GIBS ho navrhla obžalovat

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat v brněnské bytové kauze policistu. Podle inspekce uplácel, aby manipulativním způsobem získal byt, uvedla Česká televize na webu. Státní zástupkyně nyní rozhoduje, zda obviněného pošle před soud. Policie v případu stíhá několik lidí, včetně bývalého předsedy bytové komise části Brno-střed a politika ODS Otakara Bradáče.

Otřesný případ na Slovensku: Starší ze synů mrtvolu otce zabalil do igelitu z obavy o bratra

Zpanikařil jsem, bál jsem se, jak to bude zvládat bratr, řekl starší z dvojice sourozenců, která obývala několik týdnů byt ve slovenském Humenném s mrtvolou otce. Zetlelé tělo připomínající mumii našli tamní policisté za dveřmi letos v srpnu. 62letý muž byl zabalený v igelitu a obvázaný lepicí páskou. Ač vyšetřovatelé vyloučili cizí zavinění, případem se stále zabývají kvůli možné trestní odpovědnosti spojené s dobou mezi úmrtím muže a nálezem těla.

Kdyby si Češi mohli vybrat, žijí na vesnici na jihu republiky. Klidně by oželeli klid, zahradu ale k životu potřebují

Raiffeisen stavební spořitelna v letošním roce nechala vyhotovit průzkum preferencí v bydlení. Z něj vyplynulo, že kdyby měli Češi volnou ruku při výběru, na plné čáře u nich vítězí bydlení v domě nad bydlením v bytě. Rovněž vesnice je u Čechů oblíbenější než město, 46 % by preferovalo první variantu nad tou druhou. Stěhovat se ze současného bydliště sice většinou nechtějí, kdyby ale z nějakého důvodu museli, vyberou si spíše jih než sever republiky.