CNN Prima News Cambridge

Cambridge

Výpis příspěvků ke štítku „Cambridge“

Průlom v boji proti rakovině: V Británii testují vakcínu, kdy by mohla být dostupná?

Německá společnost BioNTech plánuje do konce roku začít ve Velké Británii testovat vakcíny proti rakovině, což představuje důležitý krok k jejich možnému prodeji na volném trhu. S tamní vládou se na spolupráci domluvila v minulém týdnu. „Věříme, že by léčba mohla být do roku 2030 dostupná široké veřejnosti,“ uvedl pro magazín Der Spiegel spoluzakladatel firmy Ugur Sahin.

Zákaz kryptoměn v Číně? Lidem v zemi to nevadí, nadále bitcoin těží, ukazují data

I když je bitcoin v Číně oficiálně zakázaný, lidé v zemi ho nadále těží. A poslední dobou už to zjevně ani neskrývají. Z dostupných dat vyplývá, že čínští těžaři nadále obstarávají více než pětinu výkonu bitcoinové sítě. Co dalšího hýbe světem kryptoměn? To už napoví další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Kate nemohla od Williama v uniformě oči odtrhnout. Jamajčané vévodu zkritizovali

Princ William s vévodkyní Kate přijeli na Jamajku. Návštěva je součástí týdenní cesty po bývalých britských koloniích. Ohlasy na chování urozené dvojice byly různé. Královští příznivci se zaměřili na láskyplné projevy královského páru a obdivovali jejich zamilovanost. Jamajská vláda se zas nebála vévodu zkritizovat za jeho údajné ignorování historické role Británie v obchodu s otroky.

Kvůli své nemoci přemýšlel jinak a stal se ikonou. Hawking by oslavil osmdesátiny

Stephen Hawking byl nejznámějším vědcem moderní éry. Jeho život fascinoval lidi celá desetiletí a vyvrcholil jeho oscarovým ztvárněním ve filmu Teorie všeho. Název filmu je narážkou na jeho vědecký život. Hawking strávil roky hledáním jediné teorie, která by popsala náš vesmír. A navzdory vysilující nemoci (amyotrofická laterální skleróza) byl jedním z největších popularizátorů vědy, který své myšlenky zprostředkoval milionům lidí. Právě dnes by oslavil osmdesátiny.

Uhlazený princ William a korálková Kate popřáli šťastný nový rok, přidal se i Charles

Těsně před páteční půlnocí se sociální sítě zaplnily přáními šťastného nového roku od mnoha osobností kulturního, sportovního i společenského života. Asi vůbec nejvíc zaujal twitterový vzkaz od britského prince Williama a manželky Kate – vévoda z Cambridge je na přiložené fotografii zachycen v padnoucím smokingu, jeho 39letá choť oblékla zlaté šaty prošívané korálky.

Šéf Moderny: Vakcíny nebudou proti omikronu tak účinné, vývoj nových potrvá měsíce

Šéf americké farmaceutické společnosti Moderna Stéphane Bancel se na základě předběžných zjištění domnívá, že nynější vakcíny proti covidu budou zřejmě méně účinné v boji s novou variantou koronaviru označovanou omikron. Řekl to v rozhovoru s listem Financial Times. Dodal však, že na průkazná data je potřeba počkat ještě asi dva týdny. Vývoj a výroba upravené vakcíny šité na míru omikronu podle něj bude trvat řadu měsíců.