CNN Prima News Cambridge

Cambridge

Výpis příspěvků ke štítku „Cambridge“

Zákaz kryptoměn v Číně? Lidem v zemi to nevadí, nadále bitcoin těží, ukazují data

25. května 2022 16:00

I když je bitcoin v Číně oficiálně zakázaný, lidé v zemi ho nadále těží. A poslední dobou už to zjevně ani neskrývají. Z dostupných dat vyplývá, že čínští těžaři nadále obstarávají více než pětinu výkonu bitcoinové sítě. Co dalšího hýbe světem kryptoměn? To už napoví další díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.

Williama během návštěvy Karibiku ostře zkritizovali. Princ proto připustil zásadní změnu

29. března 2022 06:54

Princ William plánuje prosadit zásadní změny v královských tradicích. K veřejnému vyjádření ohledně stávajících zvyků ho motivovali občané karibských zemí, jejichž kritika šokovala vévodu během jeho osmidenní cesty přes Jamajku, Belize a Bahamy. Při projevu připustil, že by se tyto země mohly v budoucnosti distancovat od monarchie.

Kate nemohla od Williama v uniformě oči odtrhnout. Jamajčané vévodu zkritizovali

26. března 2022 05:39

Princ William s vévodkyní Kate přijeli na Jamajku. Návštěva je součástí týdenní cesty po bývalých britských koloniích. Ohlasy na chování urozené dvojice byly různé. Královští příznivci se zaměřili na láskyplné projevy královského páru a obdivovali jejich zamilovanost. Jamajská vláda se zas nebála vévodu zkritizovat za jeho údajné ignorování historické role Británie v obchodu s otroky.

Kvůli své nemoci přemýšlel jinak a stal se ikonou. Hawking by oslavil osmdesátiny

8. ledna 2022 06:20

Stephen Hawking byl nejznámějším vědcem moderní éry. Jeho život fascinoval lidi celá desetiletí a vyvrcholil jeho oscarovým ztvárněním ve filmu Teorie všeho. Název filmu je narážkou na jeho vědecký život. Hawking strávil roky hledáním jediné teorie, která by popsala náš vesmír. A navzdory vysilující nemoci (amyotrofická laterální skleróza) byl jedním z největších popularizátorů vědy, který své myšlenky zprostředkoval milionům lidí. Právě dnes by oslavil osmdesátiny.

Uhlazený princ William a korálková Kate popřáli šťastný nový rok, přidal se i Charles

1. ledna 2022 00:37

Těsně před páteční půlnocí se sociální sítě zaplnily přáními šťastného nového roku od mnoha osobností kulturního, sportovního i společenského života. Asi vůbec nejvíc zaujal twitterový vzkaz od britského prince Williama a manželky Kate – vévoda z Cambridge je na přiložené fotografii zachycen v padnoucím smokingu, jeho 39letá choť oblékla zlaté šaty prošívané korálky.

Šéf Moderny: Vakcíny nebudou proti omikronu tak účinné, vývoj nových potrvá měsíce

30. listopadu 2021 08:41

Šéf americké farmaceutické společnosti Moderna Stéphane Bancel se na základě předběžných zjištění domnívá, že nynější vakcíny proti covidu budou zřejmě méně účinné v boji s novou variantou koronaviru označovanou omikron. Řekl to v rozhovoru s listem Financial Times. Dodal však, že na průkazná data je potřeba počkat ještě asi dva týdny. Vývoj a výroba upravené vakcíny šité na míru omikronu podle něj bude trvat řadu měsíců.