Kate nemohla od Williama v uniformě oči odtrhnout. Jamajčané vévodu zkritizovali

Princ William s vévodkyní Kate přijeli na Jamajku. Návštěva je součástí týdenní cesty po bývalých britských koloniích. Ohlasy na chování urozené dvojice byly různé. Královští příznivci se zaměřili na láskyplné projevy královského páru a obdivovali jejich zamilovanost. Jamajská vláda se zas nebála vévodu zkritizovat za jeho údajné ignorování historické role Británie v obchodu s otroky.

Vévoda a vévodkyně z Cambridge přijeli do země v úterý v rámci týdenní cesty po bývalých britských koloniích v Karibiku, která se koná u příležitosti královnina platinového jubilea. Na ostrově se zúčastnili slavnostní přehlídky Jamajských obranných sil, na které se ukázali vojáci, kteří absolvovali důstojnický výcvikový program Karibské vojenské akademie.

Královští příznivci vyzdvihují upřímný okamžik páru, při kterém Kate zamilovaně sledovala, jak si princ William upravuje uniformu. Jeden z královských fanoušků to komentoval slovy: „Nemohla se na něj přestat dívat!“ Jiný zase napsal: „Nemůžu se jí divit. Jejímu manželovi to v uniformě moc sluší.“ Třetí dodal: „Ovládá se víc, než bych se ovládal já!“

Vévoda z Cambridge měl na sobě bílý tropický oděv „Blues and Royals“ a v Kingstonu hrdě vystavoval svá vojenská vyznamenání, zatímco vévodkyně vypadala kouzelně v bílých šatech s decentním kloboučkem.

Princ William na vojenské přehlídce citoval Boba Marleyho: „Nikdy nevíš, jak jsi silný, dokud být silný není tvá jediná volba.“ V projevu zmínil i svou babičku. „Dobré vůdcovství je těžké definovat, ale je snadné ho rozpoznat u druhých. Vzhledem k tomu, že s Catherine navštěvujeme Jamajku v rámci oslav královnina platinového jubilea, napadlo mě, že bych na toto téma mohl citovat svou babičku,“ doplnil. Po vojenském průvodu také vévoda a vévodkyně cestovali ve stejném otevřeném Land Roveru, který královnu přepravoval v roce 1966 a znovu v roce 1994.

William a Kate navštívili Karibik u příležitosti královnina platinového jubilea, ale tato cesta se setkala s kontroverzí a znovu oživila republikánské výzvy na Jamajce k nezávislosti. Jamajští vládní představitelé totiž kritizovali Williama za to, že se neomluvil za historickou roli Británie v obchodu s otroky, a to i přestože během včerejšího projevu označil tuto ďábelskou praxi za „děsivé zvěrstvo“ a „skvrnu na naší historii“.

Tagy: