CNN Prima News čekárna

čekárna

Výpis příspěvků ke štítku „čekárna“

Svědkyně z čekárny: I po roce brečím, nikdy nezapomenu na boty a tepláky vraha Vitáska

Když loni 10. prosince seděla v čekárně před traumatologickou ordinací ostravské fakultní nemocnice a vzduchem začaly hvízdat kulky, věděla, že musí rychle k zemi. „A hlavně si krýt hlavu,“ vypráví pro CNN Prima NEWS 59letá Ekatěrina Garbova. Svědkyně sedmi poprav, které vykonal 42letý Ctirad Vitásek. Život jí tak zachránily i zkušenosti z předvojenské přípravy, které získala jako školačka v ruském Volgogradu.

Místo dveří do čekárny otevřete aplikaci. Jsou v ní i lékaři se stálou pohotovostí

Češi vyvinuli novou mobilní aplikaci s názvem Meddi. Pacientům má přinést bezpečnou a efektivní komunikaci na dálku a bez čekání. Pro lékaře zase znamená možnost ošetřit větší počet pacientů, efektivněji organizovat svůj čas a podle zakladatele vývojářské společnosti Meddi hub i vyšší úhradu od zdravotní pojišťovny než při osobní návštěvě pacienta.

Nemocnice se vracejí k běžnému provozu, přísná opatření ale zůstávají

Kvůli koronaviru musely nemocnice v březnu odložit veškerou neakutní péči, včetně operací. Bylo nutné zajistit dostatek míst pro případné pacienty s koronavirem. Pandemie ale ustupuje a oddělení vyčleněná pro nemocné COVID-19 jsou nevyužita. Proto už se mohou nemocnice pomalu vracet k běžnému provozu. Zůstává ale povinnost přísných protipandemických opaření.