CNN Prima News Céline Dion

Céline Dion

Výpis příspěvků ke štítku „Céline Dion“

Swiftová to schytává od fanoušků. Cenu přebírala z rukou Céline Dionové, ani se na ni nepodívala

Populární zpěvačka Céline Dionová se i přes své zdravotní komplikace, kvůli nimž musela skončit s kariérou, účastnila udílení prestižních cen Grammy. Předávala totiž jednu z hlavních cen večera. Zlatou sošku za nejlepší album si od ní převzala hudebnice Taylor Swiftová. Lidé na sociálních sítích se nyní proti Swiftové bouří, protože když si cenu přebírala, nemocnou zpěvačku naprosto ignorovala.

Céline Dion trpí nevyléčitelnou chorobou. Vzácná nemoc dělá z lidí „živé sochy“

Legendární kanadská zpěvačka Céline Dion se s fanoušky na Instagramu podělila o svou zdrcující diagnózu. Umělkyně trpí tzv. stiff-person syndromem (SPS), velmi vzácnou chorobou, která způsobuje svalovou ztuhlost a bolestivé spasmy. Z nemocných se při záchvatech stávají „živé sochy“, nemohou se téměř hýbat. Lidé, u nichž se porucha vyvine, jsou zároveň kvůli svalovým stahům náchylnější k dalším zraněním. Zpěvačka v slzách oznámila zrušení zrušení evropské etapy svého světového turné. Na nemoc v současnosti neexistuje lék, lékaři však dokážou zpomalit její průběh.

Ve Francii se rozdávaly filmové ceny. Cesara dostalo drama Ztracené iluze

Francouzskou cenu César za nejlepší film dostal v pátek večer film Ztracené iluze od režiséra Xaviera Giannoliho. Historické drama dostalo také dalších šest cen, například za nejlepší kameru či scénář. Nejlepším zahraničním filmem byl prohlášen snímek Otec od dramatika Floriana Zellera. Čestného Césara za kariéru dostala australská herečka Cate Blanchettová.