CNN Prima News Červený trpaslík

Červený trpaslík

Výpis příspěvků ke štítku „Červený trpaslík“

V živém vysílání se hvězdě seriálu Červený trpaslík udělalo zle. Skončila v nemocnici

Z vysílání rádia BBC rovnou do nemocnice. Přesně tam ve středu odpoledne zamířil britský herec Craig Charles, kterému se během živého vstupu udělalo zle. Jak později hvězda seriálu Červený trpaslík vysvětlila, nemohla uchopit pero. Bolest se od prstů přesunula až do zátylku. Do nemocnice Charlese odvezla manželka, herec takřka 24 hodin podstupoval vyšetření. Závěr? Lékaři nic neobvyklého neodhalili.

Hřib jako Avenger. Pražský primátor zahájil Comic Con v převleku Iron Mana

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) je znám jako fanoušek sci-fi a svoji oblibu dává náležitě najevo. Již potřetí totiž vystoupil na zahajovacím ceremoniálu pražského Comic Conu. A i tentokrát v dost okázalém stylu. Svátek milovníků fantasy a sci-fi totiž navštívil v převleku Iron Mana, jednoho z ikonických superhrdinů, kteří spolu tvoří tým Avengers.

Konec v Červeném trpaslíkovi mě mrzel. Pak jsem ho nesledoval, přiznal představitel Hollyho

Je součástí jednoho z nejpopulárnějších sitcomů historie, který se od konce 80. let natáčí dodnes. Britský komediální sci-fi Červený trpaslík se vepsal do srdcí fanoušků po celém světě a velkou měrou k tomu přispěl i herec Norman Lovett. Ten v kultovním seriálu ztvárnil postavu lodního počítače Hollyho, který o sobě tvrdí, že má IQ 6 000, reálně se však příliš neprojevovalo. Lovett se účastnil letošního ročníku pražského Comic-Conu a při té příležitosti poskytl rozhovor CNN Prima NEWS.

Kosmický počítač z Červeného trpaslíka s IQ 6000 má konkurenci. Seznamte se s robotem CIMON-2

Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici mají nového interaktivního společníka s umělou inteligencí – robota CIMON-2 s IQ 6 000. Dokáže vyhodnocovat emoce a empaticky komunikovat, dokumentovat vesmírné experimenty i poskytovat rady. Astronautům také pomáhá zvládat izolaci, v níž se zhruba 400 kilometrů nad Zemí nacházejí. Podle webu CNN by zkušenosti projektu CIMON mohly být využity i na Zemi v případech, jakým je třeba současná pandemie koronaviru.