Češi bojují s požárem v národním parku. O plamenech píší v Pákistánu i Austrálii

Zprávy o zuřivém požáru, který se šíří národním parkem České Švýcarsko, pronikly i do zahraničních médií. Kromě sousedních zemí informují o ničivém živlu u Hřenska dokonce i v Pákistánu nebo Austrálii. Zprávu pak převzala i prestižní agentura Bloomberg.

Sever Čech v plamenech – to je zpráva, která zaskočila nejen tuzemské občany, ale i novináře v zahraničí. Některá média dávají zatím nezkrocený oheň u Hřenska do souvislosti se současnými požáry v Evropě, jiná se devastaci Českého Švýcarska věnují samostatně.

„Vítr a extrémně suché podmínky ženou oheň k Německu, jehož hasiči pomáhají bojovat s plameny,“ napsala americká agentura Bloomberg.

Australský zpravodajský web Australian si všímá, že požár zuří poblíž populárních soutěsek v Českém Švýcarsku. Ten také poznamenal, že s plameny bojují stovky hasičů a do akce se zapojila též letadla.

Populární web Euronews dává současný požár na severu Čech do kontextu vlny ohnivých katastrof, které zasáhly Evropu. Ve stejném čase totiž hasiči bojují také s živlem v Řecku nebo na španělském ostrově Tenerife. Hoří také ve Španělsku, Portugalsku a ve vnitrozemí Německa. „Za požár v Česku mohla zřejmě lidská nedbalost,“ napsaly Euronews.

O ohni v Českém Švýcarsku informují také média na Slovensku nebo v Polsku a Německu. Tam se tématu věnuje i populární Bild. Zprávu převzala rovněž francouzská agentura AFP.

Zpráva se ale dostala dokonce i do Pákistánu. Konkrétně na web televize Ary News. „Hasiči evakuují desítky lidí, zatímco si lesní požár hledá cestu přes národní park,“ uvedl pákistánský web.

Tagy: