reklama

Češi čím dál častěji nakupují potraviny on-line. Na čem letos o Vánocích ušetříte?

Vyjde vánoční bramborový salát dráž než loni? To je každoroční otázka, na kterou není lehké najít jednoznačnou odpověď. Některé potřebné suroviny od minulého roku zdražily, naopak některé zlevnily. Čím dál více lidí ale shledává výhodu v on-line nákupech.

reklama

Lidé teď kupují například cukr a mouku na cukroví, maso na řízky a majonézu a brambory na salát. Ale ne ve větším množství než loni.

Zhruba tři koruny letos ušetříte na kilogramu vepřové pečeně. Na čem si naopak připlatíte, tak to je cukr a mouka, ale je to jenom méně než koruna.

„Na začátku adventu lidé nakupují suroviny na pečení cukroví a s blížícím se Štědrým dnem je tam přechod k těm čerstvým potravinám,“ popisuje mluvčí obchodního řetězce Václav Koukolíček.

Zatímco mléko se loni v průměru dostalo na rekordních 21 korun, letos se vejdete do 19. Máslo je letos levnější o čtyři koruny, brambory dokonce o pět. „Žádnou nákupní horečku ale nevidíme, i když některé potraviny zlevnily víc. Navíc spousta lidí se naučila i nakupovat potraviny na dálku,“ doplňuje Koukolíček.

Podle něj už první vlna Čechy naučila nakupovat potraviny on-line. Zájem kontinuálně roste, před Vánoci je ale největší špička. „Dělají větší nákupy, ten zvýšený zájem o on-line nákupy registrujeme víceméně celý podzim,“ potvrzuje předseda Asociace českého tradičního obchodu Pavel Březina.

Tagy:

Hlavní zprávy

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny
Koronavirus

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Absolutně šílené, reagují osobnosti na smrt zpěvačky. Covidem se prý nakazila úmyslně

Úmrtí zpěvačky Hany Horké zasáhlo nejen její fanoušky, ale také dlouholeté kolegy z folk-rockové kapely Asonance. Ti se ní loučí na sociálních sítích a sdílí fotografie z koncertů. K tragédii se vyjádřily také mnohé osobnosti. Horká zemřela v neděli ve věku 57 let poté, co prodělala koronavirovou nákazu. Podle nepotvrzených informací se měla onemocněním nakazit úmyslně.

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama