reklama

Češi čím dál častěji nakupují potraviny on-line. Na čem letos o Vánocích ušetříte?

Vyjde vánoční bramborový salát dráž než loni? To je každoroční otázka, na kterou není lehké najít jednoznačnou odpověď. Některé potřebné suroviny od minulého roku zdražily, naopak některé zlevnily. Čím dál více lidí ale shledává výhodu v on-line nákupech.

reklama

Lidé teď kupují například cukr a mouku na cukroví, maso na řízky a majonézu a brambory na salát. Ale ne ve větším množství než loni.

K tématu

Zhruba tři koruny letos ušetříte na kilogramu vepřové pečeně. Na čem si naopak připlatíte, tak to je cukr a mouka, ale je to jenom méně než koruna.

„Na začátku adventu lidé nakupují suroviny na pečení cukroví a s blížícím se Štědrým dnem je tam přechod k těm čerstvým potravinám,“ popisuje mluvčí obchodního řetězce Václav Koukolíček.

Zatímco mléko se loni v průměru dostalo na rekordních 21 korun, letos se vejdete do 19. Máslo je letos levnější o čtyři koruny, brambory dokonce o pět. „Žádnou nákupní horečku ale nevidíme, i když některé potraviny zlevnily víc. Navíc spousta lidí se naučila i nakupovat potraviny na dálku,“ doplňuje Koukolíček.

Podle něj už první vlna Čechy naučila nakupovat potraviny on-line. Zájem kontinuálně roste, před Vánoci je ale největší špička. „Dělají větší nákupy, ten zvýšený zájem o on-line nákupy registrujeme víceméně celý podzim,“ potvrzuje předseda Asociace českého tradičního obchodu Pavel Březina.

Tagy: potraviny supermarket brambory slevy mléko bramborový salát nákupy on-line

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

Koronavirus

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Většina seniorů se během pátečního dne marně snažila získat termín pro očkování proti koronaviru. Ze zjištění CNN Prima NEWS napříč kraji ale plyne, že řada nemocnic do systému žádné volné termíny ani neuvolnila, protože nemá vakcíny a neví, kdy přijdou. V dodávkách šlo podle nich o pouhé desítky až stovky vakcín na celé kraje. Musí to být pro seniory strašně frustrující, zlobí se předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře
Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama