reklama

Deset metrů čtverečních stačí. Češi mají zájem o minibyty, sníží si komfort a ušetří

Vysoké ceny nemovitostí vedou některé Čechy ke stěhování do příbytků, které by se ještě před pár lety mnohým mohly zdát absurdní. Třeba takzvané minibyty se prodávají v řádu dní. A lidé si už kupují i obyčejné přívěsy. Bydlet zvládnou i na deseti metrech čtverečních.

reklama

Snížit si životní komfort, ale zato ušetřit. Právě s takovým rozhodnutím lidé většinou minibyty kupují. A zájem o ně je obrovský.

„Když se něco takového objeví, je to většinou během pár dnů pryč. Lidi jsou ochotní ještě přehazovat cenu, aby se vůbec k těm bytům dostali,“ popsal Hendrik Meyer, ředitel Bezrealitky.cz, a dodal, že lidé chtějí bydlet v Praze a být za každou cenu blízko práci nebo rodině.

„Z titulu rostoucích cen lidé akceptovali, že jsou schopní bydlet ne v osmadvacetimetrové garsonce, ale že stačí i dvacetimetrové studio,“ řekl Jan Martina, realitní makléř M&M reality.

Byty v pankráckém véčku za stovky milionů

Žasne, že cena v Praze často překračuje hranici sta tisíc za metr čtvereční. Například kdyby měl malý byt, který má i s koupelnou zhruba 12 metrů čtverečních, i kuchyň, mohl by podle realitních makléřů stát až milion a půl.

Realitní makléři tak občas k dlouhodobému bydlení prodávají i přívěsy na pozemku bez vody a elektřiny. „Je to skutečně zahrádka s valníkem, který je udělaný tak že se dá v uvozovkách obývat. Je to tři sta metrů zahrádky a zobchodoval se za cca 800 tisíc korun,“ popsal Martina a vysvětlil, že motivace klientů byla pořídit si nemovitost, kde by mohli do budoucna trvale bydlet.

Na úplně druhé straně spektra jsou třeba byty v pankráckém „véčku“ v Praze. Ceny se tu pohybují v řádech stovek milionů a svých pár set metrů tu vlastní třeba hokejista Jaromír Jágr.

Tagy:
bydlení Jaromír Jágr nemovitosti peníze ceny bytů realitní kancelář realitní makléř

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama