reklama

Česká firma expanduje v USA. Skupuje doly na koksovatelné uhlí

Česká skupina Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače nakupovala doly a elektrárny v Americe i v Austrálii. Nyní plánuje v USA investovat do dalších aktiv a v budoucnu se chce stát největším hráčem v oblasti koksovatelného uhlí na americkém trhu, prozradil v pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS výkonný ředitel skupiny Alan Svoboda.

reklama

Společnost Sev.en Energy na jaře koupila v Americe doly na koksovatelné uhlí. Výkonný ředitel subjektu Alan Svoboda potvrdil, že skupina bude v expandování pokračovat.

K tématu

„Byla to úplně nová zkušenost. Amerika je jedním z největších dodavatelů koksovatelného uhlí. My jsme našli zajímavou příležitost, kterou se nám povedlo realizovat,“ řekl Svoboda, který ve společnosti působí od roku 2008.

„Koksovatelné uhlí má využití v ocelářském průmyslu. Není to pro elektřinu a teplo, ale právě pro výrobu oceli v pecích. Toto uhlí bude ještě mnoho let zapotřebí, protože světová spotřeba oceli neustále roste. Jedním z hlavních důvodů jsou rozvojové země, které potřebují vybudovat infrastrukturu,“ vysvětlil.

Sev.en Energy není rozhodně jediným českým subjektem, který se účastní velkých soutěží na světovém trhu. Takové soutěže vyhrává například i EPH Daniela Křetínského. EPH a Sev.en Energy se potkaly třeba v boji o německé elektrárny švédské skupiny Vattenfall, ve kterém uspěl právě Křetínský.

Americký trh je čitelnější než evropský.

„Je dobře, že čeští investoři investují v zahraničí. Dříve Česká republika lákala zahraniční subjekty sem, teď dochází i k přesně opačným situacím. To vnímám jako chloubu Česka,“ myslí si Svoboda.

Zrovna americký trh je podle něj pro Sev.en Energy ideální volbou. Zatímco ten evropský Svoboda vnímá jako příliš komplikovaný a svázaný různými regulacemi, Amerika je prý v tomto směru daleko čitelnější a přehlednější.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama