reklama

Česká firma expanduje v USA. Skupuje doly na koksovatelné uhlí

Česká skupina Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače nakupovala doly a elektrárny v Americe i v Austrálii. Nyní plánuje v USA investovat do dalších aktiv a v budoucnu se chce stát největším hráčem v oblasti koksovatelného uhlí na americkém trhu, prozradil v pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS výkonný ředitel skupiny Alan Svoboda.

reklama

Společnost Sev.en Energy na jaře koupila v Americe doly na koksovatelné uhlí. Výkonný ředitel subjektu Alan Svoboda potvrdil, že skupina bude v expandování pokračovat.

K tématu

„Byla to úplně nová zkušenost. Amerika je jedním z největších dodavatelů koksovatelného uhlí. My jsme našli zajímavou příležitost, kterou se nám povedlo realizovat,“ řekl Svoboda, který ve společnosti působí od roku 2008.

„Koksovatelné uhlí má využití v ocelářském průmyslu. Není to pro elektřinu a teplo, ale právě pro výrobu oceli v pecích. Toto uhlí bude ještě mnoho let zapotřebí, protože světová spotřeba oceli neustále roste. Jedním z hlavních důvodů jsou rozvojové země, které potřebují vybudovat infrastrukturu,“ vysvětlil.

Sev.en Energy není rozhodně jediným českým subjektem, který se účastní velkých soutěží na světovém trhu. Takové soutěže vyhrává například i EPH Daniela Křetínského. EPH a Sev.en Energy se potkaly třeba v boji o německé elektrárny švédské skupiny Vattenfall, ve kterém uspěl právě Křetínský.

Americký trh je čitelnější než evropský.

„Je dobře, že čeští investoři investují v zahraničí. Dříve Česká republika lákala zahraniční subjekty sem, teď dochází i k přesně opačným situacím. To vnímám jako chloubu Česka,“ myslí si Svoboda.

Zrovna americký trh je podle něj pro Sev.en Energy ideální volbou. Zatímco ten evropský Svoboda vnímá jako příliš komplikovaný a svázaný různými regulacemi, Amerika je prý v tomto směru daleko čitelnější a přehlednější.

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama