reklama

doly

Výpis příspěvků ke štítku „doly“

Je po protestu. Aktivisté opustili rypadla v severočeských dolech, zadržela je policie

11. června 2021 08:16

Aktivisté opustili v pátek nad ránem rypadlo v dolech Nástup Tušimice na Chomutovsku. Zadržela je policie, sdělila její mluvčí Šárka Poláčková. Obsazením dvou velkostrojů protestovala skupina Kolektiv Pod zem! proti pokračování těžby uhlí. Na rypadla vylezlo několik osob ve čtvrtek ráno, ze stroje na Dolech Bílina slezli aktivisté ve čtvrtek odpoledne.

Aktivisté obsadili rypadla v uhelných dolech na severu Čech. Žádají konec těžby

10. června 2021 08:01
Aktualizováno

Aktivisté ve čtvrtek brzy ráno obsadili dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a Nástup-Tušimice na Chomutovsku. V Bílině jich proti těžbě uhlí protestuje šest, v Tušimicích čtyři. Žádají rychlý a spravedlivý konec těžby uhlí. Podle jejich vyjádření uniká každým dnem těžby příležitost zajistit lidem v uhelných regionech důstojnou budoucnost. Severočeské doly, jimž velkostroje patří, musely na obsazených strojích zastavit práce.

Česká firma expanduje v USA. Skupuje doly na koksovatelné uhlí

21. července 2020 20:16

Česká skupina Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače nakupovala doly a elektrárny v Americe i v Austrálii. Nyní plánuje v USA investovat do dalších aktiv a v budoucnu se chce stát největším hráčem v oblasti koksovatelného uhlí na americkém trhu, prozradil v pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS výkonný ředitel skupiny Alan Svoboda.

Problém s koronavirem v Moravskoslezském kraji má více důvodů, uvedl Vondrák

9. července 2020 16:04

Sněmovna ve čtvrtek na mimořádné schůzi probírala šíření koronaviru v Moravskoslezském kraji, který je v poslední době nejvýznamnějším ohniskem COVID-19 v Česku. Podle poslance a moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka (ANO) má tento problém více důvodů. Je důležité se z toho poučit a najít nápravné opatření, aby se to neopakovalo, zdůrazňuje.

OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent

2. července 2020 15:28

Společnost OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku v Moravskoslezském kraji. Firma k tomuto kroku přistoupila po zjištění nepříznivých výsledků z plošného testování na koronavirus způsobující nemoc COVID-19 v dolech ČSM, řekla mluvčí OKD Naďa Chattová. Podíl nakažených přesáhl 20 procent. Situaci v Moravskoslezském kraji na místě řešil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na tiskové konferenci byla i reportérka CNN Prima NEWS Markéta Schenková.

Koronavirus v Dole Darkov: Nakažených je již 113 zaměstnanců

20. května 2020 10:25

V Dole Darkov firmy OKD na Karvinsku se nakazilo koronavirem už 113 zaměstnanců. Pozitivní test mělo také šest jejich rodinných příslušníků, jejich počet se ale podle hygieniků zřejmě ještě zvýší. Kvůli šířící se nákaze hygienici otestovali 860 pracovníků z celkového počtu zhruba 1 800 zaměstnanců. Výsledky by měly být známy ve středu.

Pro tuhle vládu jsme méně než odpad, říkají havíři z Karvinska

16. května 2020 12:15

Horníci černouhelných dolů z Karvinska sledují s obavami aktuální zprávy z polské části revíru, kde mezi havíři rychle přibývá nakažených koronavirem. Několik infikovaných hlásí také OKD a zaměstnanci si stěžují, že v podzemí či koupelnách není možné dodržovat epidemiologická opatření. „Nebylo fér, když jsme museli fárat a riskovat infekci, zatímco dělníci z automobilek dostali volno,“ stěžují si po ranní šichtě havíři z Dolu ČSA.

reklama