doly

Výpis příspěvků ke štítku „doly“

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Lidé skupují uhlí, jedná se o znovuotevření dolů na Karvinsku

30. října 2022 18:35

Loni to byla ještě utopie, letos se to stává reálným scénářem. Lidé skupují uhlí a vážně se jedná o znovuotevření dolů na Karvinsku. Stát už dokončil analýzu, co vše by to obnášelo. To i další aktuální informace z domova a zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS startují v 18:55.

Energetika, petrolejářství i doly. Vláda chce zdanit mimořádně zisky, aby pokryla kompenzace

6. října 2022 17:54

Ministerstvo financí navrhne daň z mimořádných zisků od ledna 2023 na dobu tří let pro společnosti z energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžby fosilních paliv. Zvláštní daň bude fungovat jako 60procentní daňová přirážka aplikovaná na nadměrný zisk těchto firem stanovený jako rozdíl mezi základem daně a průměrem nákladů základu daně za poslední čtyři roky navýšeným o 20 procent. Na tiskové konferenci to oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Cesta do středu Země. V Chile se objevila 200 metrů hluboká jáma, která se stále zvětšuje

3. srpna 2022 21:54

Lidé v chilském městě Tierra Amarilla si prožili pořádný šok. Na periferii aglomerace se totiž zničehonic propadla půda a na místě se objevila asi 200 metrů hluboká a 25 metrů široká jáma. Otvor se navíc podle místních neustále zvětšuje. Úřady zatím tápou, co propad zeminy způsobilo, nejspíše to má ale spojitost s tamním dolem na měď.

Je po protestu. Aktivisté opustili rypadla v severočeských dolech, zadržela je policie

11. června 2021 08:16

Aktivisté opustili v pátek nad ránem rypadlo v dolech Nástup Tušimice na Chomutovsku. Zadržela je policie, sdělila její mluvčí Šárka Poláčková. Obsazením dvou velkostrojů protestovala skupina Kolektiv Pod zem! proti pokračování těžby uhlí. Na rypadla vylezlo několik osob ve čtvrtek ráno, ze stroje na Dolech Bílina slezli aktivisté ve čtvrtek odpoledne.

Aktivisté obsadili rypadla v uhelných dolech na severu Čech. Žádají konec těžby

10. června 2021 08:01
Aktualizováno

Aktivisté ve čtvrtek brzy ráno obsadili dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a Nástup-Tušimice na Chomutovsku. V Bílině jich proti těžbě uhlí protestuje šest, v Tušimicích čtyři. Žádají rychlý a spravedlivý konec těžby uhlí. Podle jejich vyjádření uniká každým dnem těžby příležitost zajistit lidem v uhelných regionech důstojnou budoucnost. Severočeské doly, jimž velkostroje patří, musely na obsazených strojích zastavit práce.

Česká firma expanduje v USA. Skupuje doly na koksovatelné uhlí

21. července 2020 20:16

Česká skupina Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače nakupovala doly a elektrárny v Americe i v Austrálii. Nyní plánuje v USA investovat do dalších aktiv a v budoucnu se chce stát největším hráčem v oblasti koksovatelného uhlí na americkém trhu, prozradil v pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS výkonný ředitel skupiny Alan Svoboda.

Problém s koronavirem v Moravskoslezském kraji má více důvodů, uvedl Vondrák

9. července 2020 16:04

Sněmovna ve čtvrtek na mimořádné schůzi probírala šíření koronaviru v Moravskoslezském kraji, který je v poslední době nejvýznamnějším ohniskem COVID-19 v Česku. Podle poslance a moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka (ANO) má tento problém více důvodů. Je důležité se z toho poučit a najít nápravné opatření, aby se to neopakovalo, zdůrazňuje.