reklama

Česká tečka očima Sobotky: Ta finská obrana! Každý si myslel, že tým má na medaili

Zklamání po vypadnutí ve čtvrtfinále s Finy bylo na tvářích českých hokejistů zcela zjevné.
Zdroj: Profimedia

Před šesti lety skončilo čtvrtfinále s Finy na hokejovém mistrovství světa o poznání veseleji. V narvané O2 areně pečetil velké vítězství české reprezentace 5:3 nad Suomi pěknou žabičkou do prázdné brány Vladimír Sobotka, současný hráč pražské Sparty, bývalý zaměstnanec třeba zámořské organizace St. Louis Blues. Právě on přidal pro CNN Prima NEWS svůj pohled na neúspěšné čtvrtfinálové vystoupení „nároďáku“ proti Skandinávcům v Rize. Tým Filipa Pešána padl 0:1 a čekání na medaili trvá…

reklama

„Zápas na mě nepůsobil z českého pohledu úplně špatně. Finům výborně zachytal gólman. Jakmile dali první gól, hráli si to svoje, stáli v pěti na červené čáře, prakticky k ničemu nás nepouštěli. V takových chvílích je strašně těžké se proti nim prosazovat.

Obrovská škoda prvních deseti minut zápasu. Tam měl padnout gól. Kluci opravdu makali, dohrávali souboje, v tu chvíli měl jejich výkon všechno. I v osobních soubojích, ve kterých jinak Finové dominovali, jsme byli silnější. Pak těžko říct, co se stalo. Možná došly síly? Zápas se najednou otočil. Jakmile dali gól, byli jistí.

K tématu

Že mohl být v poslední třetině větší tlak? Já si myslím, že kluci tlačili, co to šlo, jenže jestli má něco finská reprezentace dobře propracovaného, je to defenziva. Rozhodně mi nepřišlo, že by naši něco vypustili. Bylo to spíše klasické utkání proti Suomi.

Zaregistroval jsem, že Finům dost pomohla vhazování, získávali tak dost puků. Hlavně v první polovině zápasu. Nakonec na buly vyhráli „jen“ 40:33, ale v tomto duelu to mohla být komplikace. Když si pro sebe vezmou puk při vhazování v obranném pásmu, je nesmírně složité zrovna je napadat se zdárným koncem. Musí si říct hráči na ledě, kdo vypomůže centrovi, protože to není jen o něm. Na úspěšném vhazování se musí podílet celý tým.

Když se mám ohlédnout za celým šampionátem, první dvě utkání nám nevyšla. Kluci dostávali od všech nakládáno, že hrají hrozně a tak dále. Kdo hokeji rozumí – nebo ho aspoň sleduje dlouho – ví, že tým na mistrovství byl opravdu dobrý. Když prohrajete první dva zápasy, nic se neděje. Nakonec skutečně postoupil do čtvrtfinále a měl to ve svých rukách. Bohužel to nevyšlo.

Letošní soupiska českého týmu byla dost našlapaná. Američané ani Kanaďané na šampionátu nemají takové hvězdy, jak tomu běžně bývá. Jsou tam hráči, které pomalu nezmám. Konkurence byla a je menší a naši kluci měli na medaili. Každý o tom takto přemýšlel.

Jedna z věcí, která nám opravdu nepomáhala, bylo oslabení. A střelecky to možná také nebylo ono, i když šance tam byly. I ve čtvrtfinále.“

Vladimír Sobotka i přes čtvrtfinálové vypadnutí říká, že český tým pro mistrovství světa byl opravdu dobrý.
Vladimír Sobotka i přes čtvrtfinálové vypadnutí říká, že český tým pro mistrovství světa byl opravdu dobrý.
Zdroj: Profimedia

K tématu

Tagy: hokej mistrovství světa v hokeji čtvrtfinále Lotyšsko Riga sport česká hokejová reprezentace Vladimír Sobotka MS v hokeji 2021 finská hokejová reprezentace
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Politika

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík

Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík

Spory mezi Piráty a premiérem Andrejem Babišem (ANO) jsou stále častější. Tentokrát se Babiš pustil do poslance Mikuláše Ferjenčíka a jeho názoru na polyamorii, tedy vztah více lidí. Český premiér považuje tento způsob života za nemorální. Ferjenčík Babišova slova okomentoval tím, že stát by se neměl motat lidem do života. Následně si z něj vystřelil na sociálních sítích.

Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Babiš označil senátora Wagenknechta za psychopata. Musí se omluvit, rozhodl soud
Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama