reklama

Česko čeká mrazivý víkend. Meteorologové varují před náledím a zmrazky

Ještě v pátek dopoledne trvá výstraha Českého meteorologického ústavu před náledím. To spolu se zmrazky bude komplikovat pohyb na chodnících a silnicích také v sobotu a v neděli. Noční víkendové teploty spadnou až k -8 stupňům, z neděle na pondělí až k -12 °C.

reklama

Českou republiku pokryl sníh i tam, kde v posledních dnech nespadla ani vločka. Pár centimetrů hlásí také na úpatí Krušných hor. Místy slabé sněžení bude pokračovat i během pátečního dne. Obloha bude většinou oblačná až zatažená. Denní teploty se budou pohybovat od -2 do 2 stupňů, na horách v 1 000 metrech nad mořem většinou kolem -5°C. Foukat bude mírný jihozápadní vítr od 2 do 5 metrů za sekundu.

V noci na sobotu se oblast nízkého tlaku vzduchu nad Polskem bude přesouvat dále k východu a od západu se k nám rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku. Bude oblačno až zataženo, ojediněle má slabě sněžit. Mohly by se také tvořit mrznoucí mlhy. Nejnižší teploty klesnou k -1 až -5 stupňům, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až k -8°C.

Sobota bude přes den rovněž oblačná až zatažená, přechodně místy polojasná. Ojediněle na horách může místy slabě sněžit. Nejvyšší teploty se dostanou k -3 až 1 stupňům. Foukat bude slabý západní vítr do čtyř metrů za sekundu. Meteorologové varují, že v pátek i v sobotu se mohou místy vyskytovat zmrazky a náledí.

K tématu

Tagy: počasí mráz sníh Česko náledí

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Reportáž

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Žijí ve stínu dohasínajících Vítkovických železáren v Ostravě a sami mají pocit, že jsou na odpis. „Vakcínu odmítám, chtějí nás zlikvidovat. Babiš lže, očkoval se jen jako, jehla nebyla vidět. Vláda chce, aby lidi poumírali,“ zaznamenal reportér CNN Prima NEWS mezi vítkovickými Romy smršť negativních názorů na vakcinaci proti covidu. Příkop mezi minoritou a majoritou je příliš hluboký. A co nařídí vláda, je ve vyloučené lokalitě automaticky bojkotováno.

Koronavirus

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující

Většina seniorů se během pátečního dne marně snažila získat termín pro očkování proti koronaviru. Ze zjištění CNN Prima NEWS napříč kraji ale plyne, že řada nemocnic do systému žádné volné termíny ani neuvolnila, protože nemá vakcíny a neví, kdy přijdou. V dodávkách šlo podle nich o pouhé desítky až stovky vakcín na celé kraje. Musí to být pro seniory strašně frustrující, zlobí se předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS).

Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Německá vládní CDU má nového předsedu. Armin Laschet se může ucházet i o post kancléře
Česko je v počtu nakažených nejhorší z Unie. Za námi je i Slovensko či Itálie
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Další články
reklama
reklama