reklama

Česko je nejhorší na světě v týdenních statistikách nově nakažených covidem

Česko ve středu znovu zaznamenalo rekordní počet nových případů covidu, testy odhalily 17 668 nakažených. S nákazou se v současnosti potýká 132 725 lidí. Index rizika PES v zemi mírně klesl na 84 bodů. Devátý den v řadě ovšem zůstává v pátém, tedy nejvyšším stupni epidemické pohotovosti. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Česko je nejhorší na světě co do počtu nových případů covidu na obyvatele za týden. V současnosti denní průměr případů na milion obyvatel dosahuje hodnoty 1 005,1. Na druhém místě je Irsko (896,8), třetí Británie (852,4).

V nemocnicích bylo ve středu 7143 lidí s covidem, z nich 1061 ve vážném stavu. Odborníci čekají, že počty hospitalizovaných ještě porostou. Ve středu laboratoře provedly asi 37 000 PCR testů, pozitivních bylo skoro 48 procent z nich. Přibylo 185 úmrtí, s covidem už v ČR umřelo 12 621 lidí.

Příčinou dnešního poklesu indexu PES je mírné snížení podílu lidí hospitalizovaných s nemocí COVID-19, u nichž se nákaza prokázala až v nemocnici.

K tématu

Dvě ze čtyř kritérií ovlivňujících hodnotu epidemického indexu PES ve středu oproti úterý stouply. Průměr počtu nakažených na 100 000 obyvatel za poslední dva týdny se zvýšil přibližně z 1221 na 1254 případů. Vyšší je i čtrnáctidenní průměr nakažených mezi seniory.

Mírně naopak kleslo zjednodušené reprodukční číslo, které udává průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Na bodové ohodnocení to ale nemělo vliv.

Podíl pacientů s covidem, kteří o své nákaze před přijetím do nemocnice nevěděli, ve středu klesl z úterních téměř 55 procent na téměř 54 procent.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama